Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként szerintetek támogatno...

Anyaként szerintetek támogatnom, vagy elleneznem kellene ezt a kapcsolatot? (lent)

Figyelt kérdés

Én tulajdonképpen nem vagyok semmi jónak az elrontója, de érhető módon féltem a kislányom egy ilyen mértékű távkapcsolattól. Persze, megvan a saját véleményem, de kíváncsi lennék, ki mit tenne a helyzetemben.


Egy régi, kedves barátom az USA-ban él, ott alapított családot, mindig tartottuk a kapcsolatot, néhány évente ellátogatnak, vagy mi kilátogatunk, ha úgy adódik. De már a gyerekeink egészen felnőttek és úgy tűnik egymásra találtak. (Az idei nyáron Magyarországon töltöttek néhány hetet.)

Az én lányom az idei tanévben fog érettségizni, az ő fia odakint egyetemista, 2-3 év a korkülönbség. Mint utólag minden kiderült, mikor mi, a szülők együtt kimozdultunk, ők lefeküdtek egymással (a lányom előtte nem volt fiúval, nem is értem mi ütött belé). Az eset után egy bő héttel utazott vissza a családjuk az Államokba, tehát elég messzire.

A fiúval nem is lenne baj önmagában, mert rendes családból jön, tisztelettudó, céltudatos fiú, a kislányom jól tanul, egyetemre készül, sportol, hangszeren játszik, de mióta az "újdonsült szerelme" hazautazott, egyszerűen meg van lőve. Sirdogál, szét van szórva, stb. Pedig ideje lenne összeszednie magát, kezdődik a tanév, előtte az érettségi.


Ha valakinél volt hasonló eset, mennyi időbe telt, mire lekopott a leányzóról a nagy szerelmi bánat? (Nem csak szülők, de hasonló korú lányok válaszát is várom.)


2015. aug. 31. 12:30
1 2
 1/12 Kései Sirató ***** válasza:
22%
A gyereked felnőtt nő, nem kellene beleszólnod a kapcsolatába. Inkább éreztesd, hogy mellette állsz! Ráadásul belegondolva az országunk gazdasági helyzetébe, csak örülni lehet annak, ha az USÁ-ba kerül és nem fillérekért vállal majd rabszolgamunkát.
2015. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Sokan ezt a szakaszt úgy vészelték át, hogy évekig skypeon beszélgettek mikrofonon, webcamerán keresztül akár láthatták egymást...


Ők tartják a kapcsolatot, vagy a fiú hanyagolja a lányt? lesz valami közöttük, vagy a fiú szemében ez ennyi volt?


22F

2015. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem csak szexről volt szó, egy nyári kalandról, és a lányom is és a fiú is szeretne kapcsolatot, akkor támogatnám. A mai világban már könnyen tudják tartani a kapcsolatot, aztán majd eldöntik, hogy mi lesz.

Nem lehet, hogy a lányod azért sírdogál, mert úgy érzi a fiú csak kihasználta? Vagy megbánta, hogy odaadta magát, mert a fiú nem akarja ezt folytatni? Ha így lenne, akkor ott lennék neki, hogy legyen kivel megosztania az érzéseit. Nem oktatnám ki, nem papolnék neki, mindenkivel előfordul, hogy nem úgy alakul egy kapcsolat, mint ahogy szerette volna.

2015. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Bocsánat a tegezésért,de: szerintem meg nem felnőtt a lányod, meg most válik azzá. De még nem teljesen az! Valahol a kettő között áll. Még valamilyen szinten gyerek,aki elvárja, hogy felnőtt ként viselkedjenek vele.

Szerintem az lenne a legjobb,ha elmennétek egy cukrászdába, leülnétek, és úgy beszélnétek, mint két felnőtt. Megígérnéd, hogy pl kimehetnétek a családhoz (ha van erre lehetőség), de cserébe viszont elvárnád, hogy tanuljon az érettségi vizsgára. Valamit valamiért. Gyerekeknél beválik ez, felnőtt gyerekeknél meg 50-50..ha meg nem tudtok kimenni, szervezzetek csajos programokat, nevettesd meg,mozduljatok ki a házból, segíts elfelejteni :)

2015. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Használja a lányod a tumblr-t. Nekem segített ;) közben sírdogáltam, egy tonna csokit ettem meg,de kb 2 hónap után túl tettem magam a szakításon :)! 18/l
2015. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
támogatnám
2015. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

egyébként a 4. válaszoloval értek egyet.

foglalkozni kell most a lányod -lelkével..olyan torékeny az ember még 17-18 évesen, édes álmokat dédelgetnek.

ha -komolyan- gondolják (mármint nemcsak egy nyári hempergés volt a fiu részérol) akkor beszéljenek skypeon, tuzzenek ki egy idopontot mikora látják ujra egymást..ajánld fel (ha megteheted), hogy kimehet hozzá, de ehhez azért teljesitenie is kell az iskolában..

2015. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez nem kapcsolat,mert lefekudtek parszor egy het alatt.távkapcsolat akkor szokott működni,ha előtte jártak együtt huzamosabb ideig,vagy hogyha nem több ezer km-ről beszélünk.nem sok jövőt jôsolok ennek,de mint szülő,támogasd,amíg nem hanyagolja el a tanulmányait emiatt
2015. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb az, ha ebben nem akarod befolyásolni, és akkor a saját döntéséért utólag nem Téged hibáztat. Ha anyagi keretetek engedi, akkor hozzáteheted, hogy ha jól tanul, akkor jövő nyáron elengeded a sráchoz, fizeted a repülőjegyét. Ezzel lányodat most megnyugtathatod, az idő meg valószínűleg úgy hozza, hogy jövő nyárra már elfelejtik egymást.


Ha a srácnak nagyon kellene a lányod, akkor simán halaszthatna egy évet, és itt maszek nyelviskolában taníthatna.

2015. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sokat tenni nem tudsz! Nem szabad bele avatkozni az életében,ilyen téren!Had tapasztaljon ki dolgokat,saját hibájából fog tanulni! Hisz nem neked kell szeretni a srácot,és nem te járnál vele...

Amúgy volt nekem 4 éve egy kapcsolatom,utolag belátva hiba volt a gyerekkel együtt lennem.Szüleim nem szóltak bele,bár mikor vége lett mondták h nem hozzám való volt stb. soha nem avatkoztak bele a párkapcsolatomba...és nem is tudtak volna

26/N

2015. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!