Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen szülő az,...

Szerintetek milyen szülő az, aki napi szinten megalázza a gyerekét azzal, hogy milyen dagadt?

Figyelt kérdés

Már huszonéves vagyok, nemsokára végzek az egyetemen, és mégis szinte gyerekként kezelnek a szüleim. Napi szinten rám szólnak, hogy ne egyek annyit, a közös étkezések azzal telnek, hogy ellenőrzik, mennyit ettem meg. Olyanokat vágnak a fejemhez, hogy soha senki nem fog szeretni, nem lesz munkahelyem sem, mert több jelentkező közül úgyis mindig a csinosabbat választják, sőt, én gonosz vagyok, mert ezzel akarom őket idegesíteni. Úgy csinálnak, mintha életveszélyben volnék, mintha annyira kövér volnék, hogy a szobámat sem tudom elhagyni, holott semmi szervi problémám sincsen, nem is panaszkodom nekik soha, semmilyen negatív következménye sincs az életükre. A jóga, napi egy óra séta szerintük fabatkát sem ér, arra bárki képes, és ezek egyébként sem elég intenzívek. 10-15 kiló súlyfeleslegből ekkora drámát csinálnak.

Szerintetek ez nem beteges?


2016. jan. 4. 13:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

19-es, egy csomó vékony ember van, aki ennél százszor ocsmányabbul viselkedik. Vagy nekik elnézzük, mert jó rájuk nézni?


Milyen érdekes, hogy itt rögtön jönnek a hogy-hagyd-abba-a-zabálást tanácsok, de amikor a férj eszi meg a heti bevásárlást egy ültő helyében, csak "jó étvágya" van, és mosolygunk rajta.

2016. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
69%

Nekem apám csinálja ezt. Én sem voltam súlyosan elhízott, kb. 10 kg feleslegem volt. És minden egyes találkozásunknál azt hallgattam, hogy én milyen kövér vagyok, meg az ő családjában senki nem volt ilyen kövér, meg fogyjak le. Már gyomoridegem volt, ha mentem hozzájuk, hogy mikor jön ez szóba. Főleg úgy, hogy tizenévesen voltak étkezési problémáim, sokszor ájulásig nem ettem, akkor folyton azzal piszkált, hogy milyen vézna vagyok, stb.

Most lefogytam, mindenki dicsér, hogy milyen jól nézek ki, múltkor rokonoknál voltunk együtt, ott is mindenki mondta, hogy mennyire csinos vagyok. Ő max annyit mondott, hogy most fogytál EGY KICSIT és még fogyj egy 5 kg-t. Most ott tartunk, hogy újra kezdődik, hogy bűntudatom van, ha eszem és egyre kevesebbet eszek.

Valószínűleg sosem leszek elég jó.


A te szüleid amúgy vékonyak?

2016. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem vagy kövér.
2016. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
22-es, anyukám szinte csontsovány, apukám viszont szintén ledobhatna 10+ kilót, csak ő ezt nem veszi észre magán, amikor meg szóba hozom, akkor meg az van, hogy ő egyébként is férfi, a férfiak nem lehetnek soványak, meg ő már túl van az ötvenen, hova fogyna ő már.
2016. jan. 4. 21:53
 25/27 anonim ***** válasza:
91%

21-es: számból vetted ki a szót,nagyon egyetértek!

Érdekes! Ffiakkal kapcsolatosan egy súly-témát boncolgató b...tató megjegyzést se hallottam még,a nők viszont napi szinten pellengérre vannak állítva emiatt.

Pedig valljuk csak be,nem csupa Brad Pitt és Brandon Lee a magyar átlag ffi,szerintem mások csesztetése helyett a saját portán kellene söprögetni aztán foglalkozni a máséval!

No meg meglátogatni az edzőtermet,mert az átlag ffinek bizony nem kockás a hasa,ellenkezőleg!

2016. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Amikor középiskolás voltam, az én apukám is azt mondta, hogy dagadt vagyok, pedig 65 kg voltam 178 cm-hez, szóval azért nem voltam olyan dagadt.


Viszont amiatt elkezdtem fogyókúrázni, fogytam is, de utána meg vissza is híztam, meg még többet is.


Nem mertem onnantól apukám előtt enni, ezért sokszor a szobámban titokban ettem, de volt hogy észrevette, és mondta, hogy zugevő vagyok, ettől persze csak még rosszabbul éreztem magam.


Aztán volt olyan, hogy 7 napig is nem ettem semmit. Máskor meg csomó csokit, chipset, egyéb egészségtelen dolgot faltam be.

2016. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kérdező,kb. én is pont ugyanebben a cipőben vagyok,csak ez még kamaszkoromban is működött,nem is akármilyen szinten.Na meg még mindig az alapképzésemet csinálom.Ilyenkor végtelenül csalódott a szülő,hogy szerinte elcseszte a gyerekét és úgy érzi,nem tud rá büszke lenni,más részről félti.Viszont ezt lehet empatikusabban is közölni,mert a megalázással csak azt érik el,hogy minél ritkábban járjon haza a gyerekük,akkor se szívesen.Valamelyik szülőd véletlen nem ex-sportoló,aki a mai napig nem fogadta el,hogy fej alatt már nem olyan,mint fénykorában?Azok szoktak ilyen végtelenül megkeseredettek lenni.Tisztelet a kivételnek,persze,mint mindig!
2016. jan. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!