Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen szülő az,...

Szerintetek milyen szülő az, aki napi szinten megalázza a gyerekét azzal, hogy milyen dagadt?

Figyelt kérdés

Már huszonéves vagyok, nemsokára végzek az egyetemen, és mégis szinte gyerekként kezelnek a szüleim. Napi szinten rám szólnak, hogy ne egyek annyit, a közös étkezések azzal telnek, hogy ellenőrzik, mennyit ettem meg. Olyanokat vágnak a fejemhez, hogy soha senki nem fog szeretni, nem lesz munkahelyem sem, mert több jelentkező közül úgyis mindig a csinosabbat választják, sőt, én gonosz vagyok, mert ezzel akarom őket idegesíteni. Úgy csinálnak, mintha életveszélyben volnék, mintha annyira kövér volnék, hogy a szobámat sem tudom elhagyni, holott semmi szervi problémám sincsen, nem is panaszkodom nekik soha, semmilyen negatív következménye sincs az életükre. A jóga, napi egy óra séta szerintük fabatkát sem ér, arra bárki képes, és ezek egyébként sem elég intenzívek. 10-15 kiló súlyfeleslegből ekkora drámát csinálnak.

Szerintetek ez nem beteges?


2016. jan. 4. 13:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
6-oska, látom, jöttél kiengedni a feszkót. 75 kg vagyok 177 cm mellé. Barom.
2016. jan. 4. 14:31
 12/27 A kérdező kommentje:
8-as, nem szoktam két pofára tömni magamba az ételt, normális adagokat eszem, a jelenlétükben még kevesebbet. És megnyugtatlak, nem vagyok nyavalygó típus.
2016. jan. 4. 14:38
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez elég gáz. Én 160 centi 80 kiló vagyok. Amint elkezdtem életmódot váltani, hogy lefogyjak apa elkezdett kirángatni túrázni (egy nagyon meredek "hegy" lábánál lakunk) azt már nem tudom hogy azért hogy segítsen, vagy azért mert ő alapból szeret mozogni


Ha olyanokat mondanának mint a te szüleid én tuti nem ennék előttük soha, vagy kicsapnám a hisztit és elköltöznék. Elég szomorú ha egy szülő "elfordul" a gyerekétől, vagy állandóan b*szogatja főleg ha +10 kiló miatt teszi

2016. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen szülő nem szereti igazán a gyerekét és a saját utálatát vetíti ki rá. Pszichológiából nullák. Hallgassanak Szabó Péter önfejlesztést, rájuk férne. Te meg heti 3 x végezz intenzív zsírégető aerobikot, ilyen magassághoz nem olyan nehéz fogyni.
2016. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem helyes, ha a szülő alázza a gyerekét. Bármiért. A munkahelyen nem azért vesznek fel inkább vékonyabb embert, mert a duci rondább, hanem mert a duci inkább önbizalomhiányos és bátortalan, ami feleslegesen hátráltatja őt a munkában. Ha egy nagyobb darab emberen látják, hogy kiegyensúlyozott, jól érzi magát a bőrében, nem fog hátrányt szenvedni, max. bizonyos munkaköröknél. Szépségszalonba vagy fitneszterembe recepciósnak viszont a sportosabb kollégát veszik fel, de ez evidens is.


A szüleidtől viszont jól megtanultad a beszólogatást. "Hatoska" kommentjében semmi rosszindulat nem volt. Te írtad, hogy apád "100 kilosnak" titulált. Valószínűleg a hatos válaszadó nem tudta, hogy ez költői túlzás. Ezért még nem barom.

2016. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15, én éreztem a rosszindulatot. Nem írtam olyat, hogy apám "100 kilosnak" titulált.
2016. jan. 4. 14:59
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

A 4-es válaszodat nézd meg!

Szerintem érzékeny vagy a témára, azért gondoltad bántónak.

2016. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%

Azt írta reméli egy napon 100 kg lesz. De rohadt kedves!

Ez már nem jóindulat,ellenkezőleg szimpla b...ogatás.

Ha még egyszer beszól,én kiosztanám,de vitriolos gúnnyal,kedves apuka állj be a tükör elé nézd meg mekkora a beled stb... Gondolom ő sem perfekt body builder.

2016. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
31%
Ezzel a modorral mindegy, hány kiló vagy. Tipikusan azt csinálod, mint a legtöbb elhízott: már alapból durung modorral leplezed a sebezhetőségedet. Ott is sértést érzel, ahol nincs is, de a biztonság kedvéért jó alaposan odamondogatsz. Emberek közé ilyen modorral ne menj dolgozni, ezt semelyik munkáltató nem tűri, szóval akár ehetsz is kedvedre, nem számít. És a szüleidnek totál igaza van, sétálgatással meg jógával egy dekát nem fogsz leadni.
2016. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
64%

Böde Dani meg százkiló, b.aszdmeg!!

177 centihez 75 kiló az meg semmi, egyél sok húst meg rizst, hogy nézzél is ki valahogy.

2016. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!