Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tartsam vissza a...

Hogyan tartsam vissza a dühömet/mérgemet?

Figyelt kérdés
Nagyon hamar mérges leszek. Felemelem a hangom, rossz esetben kiabálok. Visszabeszélek. Sajnos néha a szüleimmel szemben is.De ők csak szóvá teszik. Néha én gondolom úgy, hogy most lekevernék magamnak 1 pofont. (De inkább hisztisnek mondanak engem.) Mindig elhatározom, hogy visszafogom magam, de mikor már valami felidegesít akkor nem tudom fékezni magam és csak jön belőlem. Sokan mondják, hogy ilyen ez a tini kor tombolás, lázadás. De csak tudok valamit tenni ez ellen, hiszen ez szerintem nem normális dolog. Hiába ilyen korszak. 17/L

2016. jan. 3. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hja, eljársz küzdősportra.


Megtanít az önuralomra, ha másra nem is.

2016. jan. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
majd ha komolyabb következménye lesz, megváltozol magadtól, pl. munkahelyről kitesznek, vagy a párod kitesz
2016. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

nekem az exbarátomnak volt egy stílusa, meg tanított is rá, hogy vannak helyzetek, amikor jobb nem szólni egy szót sem.

eleinte csodáltam, hogyan képes erre, olyan esetekben is, amikor akár neki van igaza, csak egyszerűen nem akar tovább vitatkozni, vagy frusztrálja valami, de nem hozza fel témába, stb.

és minél többször felidéztem az arcát, és azt, amit ezzel kivált a másikban és a szituból (nem generált feszültséget, így az illető vagy kibeszélte magát, és lenyugodott, stb), rájöttem, hogy ő valszeg ezért és sok más hasonló kommunikációs "trükkökért" közkedvelt, elfogadott, népszerű, sok barátja van.


egyszer kétszer kipróbáltam, hogy pl amikor egy litániát zúdítanék a másik nyakába, ahelyett csak félig mondok egy elgondolkodtató mondatom(mert ugye a másik felét lenyeltem)azzal is célt lehet érni, az első legfontosabbat biztosan, hogy egyáltalán meghallja, elfogadja a vitapartner amit mondtam, több esetben pozitívan reagálják le.


szép lassan átivódik a gyakorlatba és nem kell hozzá önkontroll sem a későbbiekben.

az emberi agy nagyon hamar szokások rabja lesz, csak arra kell törekedni, hogy pozitív készségeket rögzítsünk be.

2016. jan. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ehhez hasonló korszakom, meg gondolom rajtam kívül majdnem minden tininek. Egy idő után kinőttem. Ma már úgy gondolom, hogy kb 17 éves korára eljut oda az ember, hogy kialakítsa a saját világképét. Ez eleinte még elég képlékeny, tehát könnyen változik akár nagyobb mértékben is, de most kezdenek kialakulni a saját véleményeid. Bár a szüleid nevelnek fel, egyre több lesz az olyan dolog, amit "te másképp csinálnál". Ez elkerülhetetlen. Mindazonáltal meg kell tanulnod tolerálni a másik véleményét, főleg ha az ő háztatásában élsz. Ráadásul felesleges, fárasztó, sőt egyenesen hülyeség mindenen felkapni a vizet. Az sosem tesz jót senkinek és semminek. Az is lehet, hogy valamin stresszelsz. Lehet, hogy iskolai dolog, párkapcsolati vagy fene tudja. Gondold végig mi lehet ami esetleg folyamatosan feszültté tesz. Lehet, hogy a kitöréseid ezek miatt vannak, csak pont a szüleidre uszítod ezt rá. Ha megoldod, vagy legalább felismered a problémát, már az is javíthat a kérdéseddel kapcsolatos dologban.
2016. jan. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem akarsz megbetegedni az elfojtott haragtól, akkor sehogyan sem. Nem szabad elfojtani!


Lehetséges, hogy ilyen alkat vagy (kolerikus), és mellé érzékeny és intelligens (azok aztán tényleg hamar felpöccennek mindenen!); lehetséges, hogy nagyon is jogos az, amin berobbansz, és olyan is van ám, hogy te ordítasz, de más valaki az, aki bepörget (Vannak ilyen emberek: maguk hallgatag kis jókislányoknak látszanak, de nagyon szeretik kihozni a másikból az állatot, hogy aztán arra mutogassanak,h ogy az a rossz és nem ő. Férfi is van ilyen, de az a ritkább.)


A szüleid tévednek: a hiszti a kontrolálatlan tombolás, azért, mert valaki valamit akar, de maga sem tudja, mit. A jogos harag az, amikor az embert feldühítik és ordít - ki-ki vérmérséklete szerint.


A haragot nem elfojteni kell, hanem megtanulni kezelni. Ha te indulatos ember vagy, akkor neked több önkontrollra van szükséged, mint egy flegma embernek, akihez csak évtizedek múlva ér el az az indulat, ami téged pillanatok alatt felhúz.


Kanalizálásnak hívják szaknyelven azt a mechanizmust és folyamatot, amikor is az ember megtanulja az indulatait helyes mederbe terelni. Ehhez azt kell megtanulnod, hogy neked mi az a tevékenység, ami a legmegfelelőbb erre. Van, aki sportol, van, aki naplót ír, van, aki mandalát vagy üveget fest, van, aki küzdősportokra jár. Keresd meg maganak, azt, ami neked jó. Egyébként a "mielőtt megszólalok, elszámolok 10-ig" még a legindulatosabb emberek esetében is be szokott válni, előszavas kommunikációban.

2016. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
sportolj rendszeresen csökenti a stresszt és társaságban megtanulnád magad fegyelmezni
2016. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!