Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan nő, akinek a...

Létezik olyan nő, akinek a szülés után sem alakult ki az anyai ösztöne?

Figyelt kérdés
a kérdés csak elméleti, semmi köze hozzám
2016. jan. 1. 00:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Leírtam már, le is fogom még.


Az anyai ösztön nem a gyerek utáni vágy. Az a szaporodási ösztön, a "baszókedv" - csak ez így nem olyan magasztos.


Anyai ösztön az, ami akkor alakul ki, amikor gondoskodsz a babádról. Idővel megismered annyira, hogy egy nyüsszentésből tudod, mit akar. Te azt nem fogod tudni, hogy a szomszédod babája mit akar, mert róla nem te gondoskodtál.


Ha elméletben úgy van vele az anya, hogy nem érez semmit a gyerek iránt, és nem depressziós, akkor ha gondoskodik róla, előbb-utóbb kialakul a kötődés. De ez bárkire és bármire igaz, ha apám elkezd gondoskodni egy aranyhalról, a szívéhez fog nőni.

2016. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. jan. 1. 14:23
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Nézd meg a gyerekek kérdését ezen az oldalon. Magad is rájössz a válaszra.
2016. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

6, 7

már a stílusoktok is sokmindent felvetne...

de én azokról írtam, akik nem kaptak anyai szeretetet.

így ők azt sem tudják mi az, és az is nekik a norma, aszerint élnek, az ivódott beléjük. csak meg kellene nézni egy -egy anya múltját, aki kórházban hagyja a gyereket, vagy simán nem látja el otthon, stb.

2016. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hiába tör öl tettetek a válaszom, igazam van:) aki nem anyatigris az eláshatja magát, ilyen a magyar, örülnek ha van kit bírálni.
2016. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Létezik, anyukám ilyen. 30 éve nem alakult ki, azóta felnőtt a három gyereke, szóval már nem is fog :D

Maga mondta, hogy ha újra kezdhetné, akkor nem vállalna gyereket. Csak úgy gondolkozott, hogy biztos megjön majd az ösztön is a gyerekkel. Hát nem jött.

Ettől még fel tudott nevelni minket, nyilván rengeteg apai segítséggel, csak sokkal nehezebb dolga volt.

2016. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én ismerek egyet: legyen a neve Pamela2, mert olyan, mint Berki felesége, de ezt úgy kell elképzelni, hogy van rajta úszógumi. Unokatesómék mesélték, hogy az első gyerek születése után se foglalkozott vele eleget az anyja. A nap 24 órájában ül a gép előtt és Facebook-ozik. A gyerekre mindent ráhagyott, nem nevelte meg, sem oviba, sem iskolába se vitte -helyette vagy a férje vagy az apósa vitte be. Úgyhogy nem értem, minek kellett neki 3 gyerek, ha nem foglalkozik velük. Ja, és a FB-re ki szokta tenni a gyerekei fotóit, de olyan rosszul fotózta le őket, hogy volt olyan kommentelő, aki ezt írta: "Biztos nehéz lehet három fogyatékos gyerekkel foglalkozni, de csodálom az ilyen szülőket" Ezt NEM rosszindulatból írta, csak a fotók alapján azt hitte, a gyerekek fogyatékosak. Ezen Pamela2 ki is akadt és le is szedte a képeket, aztán gyakorolni kezdett az okostelójával, hogy normális képeket készítsen róluk. :D

Viszont az az érdekes, hogy olyan dolgokat is ír róluk, pl. "az egyik gyerek hisztizni kezdett és a szekrény ajtajához vágta folyamatosan a fejét"


Kérdezem én: NORMÁLIS ez??? Hagyta, hogy a gyerek addig üsse be a fejét a szekrény ajtajába, amíg kárt nem tesz magában?

2016. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen nők. Lehet fikázni, de szerintem ez nem a nő hibája. Annak a szegény válaszolónak is igaza van akit a sok okos lehúzott, sokszor van hogy az elcseszett gyerekkor miatt nincs meg benne az érzés. Olyan is van, hogy megvan (az ilyenek szokták verni a mellüket hogy ők tudnak szaporodni). Persze ha úgy is bánik a gyerekkel, az tényleg elítélendő, de ha az érzelmek hiánya ellenére is azt nézi, mi a legjobb a gyerekének, normálisnak tartom!
2016. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
létezik. agy nélküli ember is létezik, csak nem él sokáig. az ilyen valamivel tovább él. még a fajt is továbbviszi. de az ember igazi jellegét azt nem. ez aféle vadhajtás amiből sose lesz igazi fa, de azért létezik.
2016. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!