Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyerjem vissza a...

Hogyan nyerjem vissza a szüleim bizalmát?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy 3 hetet lógtam az iskolából... és az iskola küldött egy levelet, amit először én láttam meg, így elolvastam mi áll benne... miután elolvastam, zokogva hívtam fel anyukámat, hogy mekkora ökörséget csináltam.

Anyukámék iszonyatosan mérgesek lettek és aggódnak. Megmondta anyukám nekem, hogy soha az életbe nem csalódott még bennem ekkorát és intézetbe akar küldeni.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám megint a bizalmát elnyerni? És hogy ne küldjön intézetbe...

+ a rendőrség tényleg elviszi????????????

16/L


(Kioktatós szövegekre nem vagyok kíváncsi. én magam is tudom mostmár hogy nagyon nagy hülyeség volt)



#gyerek #szülő #bizalom #iskolai lógás
2015. nov. 11. 21:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
jah és---> anyukámék nem tudtak erről a kis akcióról és orvosi igazolásom sincs az összes napra.
2015. nov. 11. 21:28
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Kit visz el a rendőrség? És milyen akció? Olyan könnyen nem lehet intézetbe küldeni egy gyereket, attól nem kell tartanod. A bizalom visszaszerzése viszont sokáig fog tartani.
2015. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Először azt kéne megbeszélned anyukáddal h miért lógtál 3(!!!!) hetet. 3 hét az nagyon sok. 1-2 nap lógás még megbocsátható, de egyből 3 hét...Szerintem csak fenyegetőzik az intézettel, viszont ha túl sokat hiányzol (250 óra) akkor kimennek a családhoz ellenőrizni, és az rosszabb lesz.
2015. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1- Anyát viszi el a rendőrség (ő mondta hogy ki jönnek érte)

Akció-> lógás


Amúgy köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 11. 21:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem viszi el a rendőrség, de pl a családi pótlékot simán megvonják bizonyos számú igazolatlan hiányzás után.

Ezek után az a minimum, hogy rohadtul tepersz mind a suliban, mind otthon. Ez nem valami kis apróság, ami pár hét alatt elfelejtődik.

2015. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy te egyáltalán nem bántad meg, amit tettél, egyszerűen csak betojtál a következményektől. Félsz, hogy intézetbe küldenek, hogy nem fogsz zsebpénzt kapni és nem engednek majd el a barátaiddal. De nem bántad meg őszintén. Hatalmas a különbség.

Ha mostantól kezdve egy órát sem hiányzol, rendszeresen készülsz és tanulsz mindenre, jó jegyeket kapsz, otthon segítesz a házimunkában, és mintagyerekként viselkedsz, és ez így is marad, akkor 1-2 év alatt simán elfelejtik. Addigra talán te is felnősz kicsit, és őszintén belátod, mennyire hülyén viselkedtél.

Mindenkinek vannak rossz húzásai gyerekként, de azért 3 hetet ellógni tényleg nagyon durva. Mi volt ennyire fontos?

2015. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Csak tarottál egykis szünetet. Meggondolatlanul nem tetted igazolhatóvá. Lesz 15 nap hiányzásod és akkor mi van?

Nem értem mi a sz@rt calódtak oly akkorát... Meg intézet... Nagyon sajnállak retardált szüleid miatt.

Azt hittem utána hazudoztál még hetekig vagy ilyenek, denem, egyből megbántad. Nem értem miért ekkore szemetek.

Ilyen emberek bizalmára nekem nem lenne szükségem.

Nem fognak intézetbe adni ne aggód, ha még is ekkora embertelenek lennének, menny nagyszüleidhez.

2015. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

nem fogok hazudni, én is lógtam vegzoskent az év során kb 10 napot. de kértem igazolast, meg a 3szuloit is megirtam.. te mégis mit gondoltál, hogy nem fog kiderulni? ja meg egyszerre ennyit lógni elég meredek.

nem csodálom hogy a szüleid kiakadtak. miért csináltal ilyet? lehet enyhitene a helyzeten ha őszintén megnyilnal elottuk

2015. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
istenem de fogyatékos vagy.. remélem az anyagi helyzetetek nem rossz, mivel valószínűleg a családit meg fogják vonni, és évet is kell ismételned. A szüleid helyében én is mélyen csalódtam volna benned, és nem tudom, vissza tudnád-e nyerni. Az biztos, hogy intézetbe nem küldenélek, de 18 éves korodig nem lenne buli, iskola után azonnal haza és internet napi egy órára, csak tanuláshoz, telefonon nuku.
2015. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
ja és 7es véleményére én nem nagyon adnék, hasonló kaliber lehet mint te, hisz olyan ordas helyesírási hibákkal, mint amiket ő ejtett, nem hiszem hogy sokat látogathatná az iskolát.
2015. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!