Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom ( 3 éves) teljesen...

A lányom ( 3 éves) teljesen eltávolodott az apjától. Mit tennétek, hogy ez ne így legyen?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindennap el kell mondanom a lányomnak,hogy apjának adjon puszit,ne tolja el magától. Mindig is ragaszkodott hozzám,de most már olyan szinten, hogy az apjával nem is foglalkozik. Az oviban is mondták, hogy érzelmileg labilis és sokszor elsírja magát.

Ez azóta van mióta az apja üvöltözött velem, mindennek lehordott,több ilyen esett is volt már. Alapból egy féltékeny típus.Az utóbbi veszekedésnél azt mondta a lányunk,hogy nem szereti apát, fél tőle. Egyik nap csak felemelte a hangját és a gyerek már remegett és kérte, hogy menjünk el otthonról.

Mit csináljak,hogy vissza fordítsam a helyzetet? A helyzet az hogy keveset is foglalkozik vele,ha haza jön befekszik a tv elé vagy netezik. Eszébe nem jutna vele játszani. Nagyon szereti a lányát és látom, hogy megviseli és ha szóvá teszem, hogy ez mind ezekért van akkor azt mondja, hogy nem.

Egyik nap azt mondta a lányunk, hogy fest nekem és a papának (Ő érte rajong) erre az apja beszólogatott neki, hogy akkor neki soha ne csináljon semmit csak másnak. Mire Én kiakadtam,hogy inkább üljön oda hozzá és fessen vele. Erre közölte, hogy Én miattam ilyen és rosszul nevelem a gyereket. Pedig pont Én vagyok aki mindig mondom neki,hogy nem viselkedünk így apával,mert szereti.


2015. okt. 29. 16:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Válj el, ez egyértelmű
2015. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

"Nagyon szereti a lányát "


Eros ketsegeim vannak hogy a ferjed sajat magan kivul barkit is szeretne.

2015. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
74%
Gyökér az apja .
2015. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem apával kellene beszélned. Ahogy leírod, szerintem a büszkesége nagyobb, mint hogy belássa, hogy máshogy kellene csinálni a dolgokat. Nincs olyan a családban akivel ezt megtudnád beszélni, és a férjed is fogékony a véleményére. Az a baj, hogy amíg a férjed nem látja be a hibáit, és hogy min kellene változtatni, addig nem fog máshogy viszonyulni a kicsi. Az meg hogy erőlteted nem a legjobb.
2015. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Amíg a férjed nem látja be, hogy ő felelős ezért, addig semmit sem tudsz tenni. Maximum a gyereket izélgetheted annyit miatta, hogy bűntudata lesz ezért, de attól még szeretni nem fogja az apját.

Azt egy percig se hidd el, hogy te neveled rosszul, mert nem bírod ráerőltetni egy tőled külön álló személyre, hogy szeressen mást. Akkor sem, ha csak 3 éves.

Ülj le az apával és szembesítsd a tényekkel. Akkor is ha téged hibáztat és akkor is ha szarul esik neki.

2015. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

"pont Én vagyok aki mindig mondom neki,hogy nem viselkedünk így apával,mert szereti."

Megtennéd, hogy nem magyarázol egy 2-3 évesnek olyanokat, amit nem ért?? Ne utasítsd, semmire - majd megoldódik, Most már azért csinálja, mert kibuktál dolgokon és érthetetlen lelki dolgokat mondtál neki - és meg akarja érteni, ezért ismétel. Hagyd, majd rendezik apjával a kapcsolatukat - az ő szintjén.

Egyszer egy 4 éves fiú az utcán megcsodált egy 1 éves kisbabát, aki nyugodtan ült a kocsijában.

"Viselkedik a kisbaba" - mondta. :))

2015. okt. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

8-as meglódult a fantáziád - valószínű nem erről van szó, azt az anya észrevette volna. Arra azonban vigyázni kell, hogy az anya ne mondjon, utasításban semmiféle érzelmet, mert a kisgyerek nagyon veszi amit az anya érez - és ha nem szereti a férjét, de azt mondja "szeretni kell" egy törés a gyerek lelkében, kettős kötés, ami később komoly pszichózisok alapja lehet.

Tehát: anya, te utálhatod az apát, de ne szólj bele,az apával való kapcsolatába. Megijedt, hogy kiabált veled, ezért most elutasítja, majd rendezik. Az apával ezt meg is lehetne beszélni - természetesen nem a gyerek előtt.

A gyerek nagyon "veszi" az anya érzéseit, antennája van rá.

2015. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen normálisan reagál az apja viselkedésére. Ne is keresse agresszív emberek társaságát. Inkább azért kellene tenni, hogy te ne hagyd magad és a gyereket is.
2015. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Itt nem neked kell tenned bármit, a gyereket meg végképp kár erőltetni, hagyd békén.

Nem kellene a gyerek előtt üvöltözni, veszekedni. Egy érzékenyebb kisgyereket igenis megvisel az ilyesmi.

Azt írod, nagyon szereti a lányát. Ennek igencsak ellentmond, hogy keveset foglalkozik vele, eszébe se jut játszani vele, és ráadásul beszólogat egy 3 éves gyereknek! Nem, NEM szereti a lányát. Kellene vele játszania, pl. leülni mellé festeni vagy bármi. Elvinni sétálni, játszótérre, beszélgetni, törődni, foglalkozni vele. Így viselkedik egy apa, aki szereti a gyerekét.

A dolgod annyi, hogy ezt próbáld megértetni a férjeddel. A gyereket pedig ne erőltesd semmire.

2015. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Én azt kétlem,hogy nagyon szeretné a gyereket,mert akkor foglalkozna vele és nem beszólogatna és alázná az anyját a jelenlétében.


A szeretet egy olyan dolog,ami nem működik parancsszóra. Egy nagyon fiatal ember esetében sem . Csak egy kérdésem van : miért vagy ezzel a férfivel ?

2015. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!