Szülők! Ti nem érzitek kevésnek a gyereketekkel töltött időt?
Úgy értem, hogy lényegében is jóesetben 3 évig vagytok eggyütt. Utána ovi aminek a nap 70%át ott tölti, utána iskola szintúgy.
Nem éreztétek néha úgy, hogy olyan kevés aza az idő amíg veletek van?
De! Sőt, amikor még nem volt gyerek, akkor is úgy éreztem, hogy a munka sok időt elvesz. Nincs idő arra, amit igazán szeretnék. Most meg, mi a melóhelyen, gyerekek a suliban. Délután azért mindenkinek van még valami dolga, feladata. Tényleg alig vagyunk együtt.
A hétvégéket próbáljuk meg minél jobban kihasználni.
Szerintem manapság hihetetlen kevés idő jut a gyerekekre. Amikor én kicsi voltam, anyukám ledolgozta a 8 órát, és jöhetett haza. Mikor én dolgoztam (most gyed-en vagyok), napi szinten túlóráztam, és nem tudtam szabadságra menni, ha hirtelen beteg lett a gyerek (szerencsére a mama vigyázott rá.)Ez a világ, ez a munkatempó nem kedvez a szülő-gyerek kapcsolatnak. Vannak olyan szerencsés munkahelyek, ahol össze lehet egyeztetni az anyaságot meg a karriert, de szerintem ez a többségre nem igaz. Most itthon vagyok, és jó nekem:))) Mivel érkezik a 3. baba is, úgy döntöttünk, egy kicsit még ki is használom az időt, persze nem 7 évig, de nem megyek egyből dolgozni, ha a harmadik ovis lesz. (mondjuk nem is tudnám egyedül, munka mellett megoldani, hogy mindhárommal mindenhová időre odaérjek, úgy, hogy apa estig dolgozik).
Szóval egyetértek veled kérdező, a szülőknek nagyon kevés ideje jut a gyerekre. Sajnos.
én jelenleg(14 hónapos a gyermek) meg úgy érzem, hogy pont hogy korlátozom a gyereket azzal, hogy mindig csak velem van, én pont attól tartok, hogy ingerszegény környezetet biztosítok neki, rokonok alig vannak, néha játszóbölcsizünk ugyan, viszont a játszótéren a nagyobbak rosszak így oda nem járunk, a szokásos élménye annyi, hogy viszem babakocsival vásárolni, ügyintézni..
én várom a bölcsit már, a gyerek érdekében.
Időnként én is elgondolkodom ezen.
Egyedülálló anya vagyok, ovis kisfiúval.
Attól persze, hogy kesergek rajta, több időm sajnos nem lesz, viszont amit tudok tenni (apróságok, de talán ér valamit):
- amit lehet azt a neten intézek bevásárlást (cipekedős, adott márkájú dolgok pl. liszt, olaj, ásványvíz, adott mosópor stb. amit csomagolt, nem igényli a személyes jelenltemet, nem kell próbálni, megfogni, nem primőr, nem romlandó áru stb.). a tesco online elég jó, házhoz hozzák kb. 300 Ft-ért, kipakolják a konyhában, a bevásárlás legalább 50%-a kiváltható vele, időt, benzint spórolok vele és nem a gyerekemet nyúzom bevásárolni
- rossmannnak is jó az online drogériája és egyáltalán nem drága
- online ügyintézés, bankolás, ahol csak lehet (pl. magyarorszag.hu-n, ügyfélkapun időpontfoglalás stb.)
- házimunka éjszaka hétköznapokon, amikor a kisfiam már alszik (pl. mosás, vasalás)
- nap közben takarítórobot a napi porszívóózást elvégzi, hetente egyszer kell kb. 2-3 órát rászánni a többire (felmosás, wc stb.- mivel egész nap nem vagyunk otthon, így könnyebb a rendet fenntartani és nem veszek ela közös időből- vagy együtt takarítunk, ami kb. 10* hosszabb idő, de legalább ha már muszáj, közös elfoglaltság)
- nap közben a munkahelyemen ha van egy kis időm (mint most), akkor fórumokról ötletet gyűjtök vagy programot szervezek magunknak, illetve Budapesten, a belvárosban dolgozom, ebédidőt nem evésre használom, hanem megyek pl. a MÜPA szervezésre jegyet venni stb.- a neten gyűjtök infókat gyerekprogramokról, ami tetszik összeírom, aztán megbeszéljük a kisfiammal, viszont akkorra már minden infó rendelkezésre áll :)
- cafeteria keretem egy részét SZÉP kártya szabadidő zsebre kértem, direkt azért, hogy ez is motiváljon tartalmas, értelmes közös programokra: lehet ez egy Tarzan-park, Elevenpark vagy MÜPA gyermekelőadás, Operaházban gyerekeknek hangszeres foglalkozás, állatkert, vadaspark, Visegrádi palotanapok vagy hajókirándulás stb.- így "talált pénz" a belépőjegyek ára
- a két hétvégi napból igyekszem úgy tervezni, hogy az egyik nap legyen "elmenős", kirándulós (akár a Városligetben egy kis kacsaetetés vagy kreszpark- szóval nem kell mindig drága, fizetős programokra gondolni), a másik nap inkább otthoni (pihenés, kis házimunka, időnként, havonta 1-2 alkalommal mostanában már bevezettem a közös "mozizást"- besötétítünk a nappaliban, készítek rágcsálnivalót, pogácsát, akármit és megnézünk pl. egy Jégkorszakot KÖZÖSEN)
- ugyancsak ha a munkahelyemen van időm, akkor kutatok jó könyvek után (amit esetleg online megrendelek vagy ki is veszünk a könyvtárból, ha úgy adódik), letöltök feladatlapokat, színezőket, esetleg kollegákkal, ovistársak szüleivel cserélgetünk ilyeneket, azokat beszkennelem stb.- gondolok az esős, foglalkoztatós napokra is
- minden nap van estimese és nem nézünk tévét délután/este, helyette olvasunk, hetente mondjuk 3-4 alkalommal társasozunk is (uno vagy kisvakond vagy képkereső- bármi lehet- egy kör társas, egy gyors kör a konyhában- mosogatás, vacsikészítés, sütőbe bedobni a húst stb.- aztán megint egy kör játék, aztán kiszaladok a teraszra beszedni a száraz ruhát- így azért a kevéske időt is be lehet osztani, jut is, marad is)
Hétvégén pl. én gyorsan manikűröztem egyet (egy óra kb.), de a kisfiam mellettem a földön építkezett a legoival, én meg aktívan rézt vettem szóban az építési munkálatokban- ok, nem tudtam ténylegesen együtt pakolni a kockákat vele (bevallom, ezt pont nem is nagyon szeretem, akkor már inkább társas)- de azért ott voltam, benne voltam- nem tökéletes megoldás, de a semminél több.
Azért a nagycsoportos ovisom még alszik délután (és olyan jó, hogy van viszonylag fix napirendünk)- így pl. hétvégén koradélután mehet akár vasalás, vacsorakészítés, cipősúrolás vagy vizes helyiségek, sütő stb. vegyszerezése, nagyobb takarítási munkák (konyhaszekrény kipakolás) is, mert sokmindenre elég az a 2-2,5 óra és mire felébred, fizikailag ugyan lehet, hogy elfáradok, de jól esik leülni egy társasra vagy akkor kimegyünk a közeli parkba biciklizni vagy játszóterezni és akkor ott tudok azért én is szusszanni.
Tudom, hogy sovány vigasz, de hajlamos vagyok hinni a szakembereknek: nemcsak a nettó, tényleges idő számít, hanem a MINŐSÉGI, EGYÜTT TÖLTÖTT idő is, a közös élmények, beszélgetés, mese.
Nektek vannak jó "trükkjeitek" amivel lehet egy kicsit a háztartás "kárára" növelni az együtt töltött időt?
Kedves 8as válaszoló, példakép lettél a számomra! :)
Bocsi az off-ért! :)
1 év után visszamentem dolgozni. Azt hiszem, fel is akasztottam volna magam, ha 3 évig csak a gyerekkel kellett volna gügyögnöm, játszanom.
IMÁDOM, de neki is szüksége van korabeliek társaságára (bölcsi, ovi), és nekem is szakmai és felnőtt társaságra. Nem Magyarországon élek, itt nem is tartják egészségesnek, ha egy gyerek túl sokáig az anyjára van utalva egyedül. Az első évben is felváltva és együtt is voltunk itthon a férjemmel.
Nem éreztem sosem, hogy kevés idő lenne, én őszintén szólva fontosnak tartom, hogy legyen együtt és külön tölött idő is...mind házastársaknál, mind gyerekeknél nagyon fontos ez, de sokan könnyen elfelejtik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!