Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya akarja eldönteni mi...

Anya akarja eldönteni mi legyek (? )

Figyelt kérdés
Itt a szeptember és anya állandóan ulvoltozik velem hogy jelentkezzek valahova . Jelentkeztem is egy Dekoratőr képzésre de nem az szeretnék lenni hanem lovasedző és ezt már érettségi után is mondtam neki de szerinte azzal nem élek meg . Azt mondta csináljak meg egy könyvelői képzést ..de én belehalnék ha könyvelnem kéne . Anya pedig csak azt mondja hogy ha nem is ez akarok lenni de legalább legyen egy papírom ..de kérdem én akkor minek végigcsinálni két évet csak a papír és a diákkedvezmény miatt ami anya szerint szintén fontos .. A lóra már megvan a pénz és csak annyi kéne hogy leteszem a sportedzőit és már dolgozhatok és azért a 150.000 meg lenne egy hónapban és legalább azt dolgozom amit szeretek...vagy rosszul gondolom menjek el könyvelni amit gyülölnék és ez maradjon hobbi? 19/l
2015. szept. 9. 10:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ahol én vagyok ott nem patkolják a lovakat mert nincs beton ..
2015. szept. 9. 11:56
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Erre én azt mondanám neked: hogy ha van biztos kereső foglalkozásod, amivel eltudod önmagad tartani egyedül, úgy hogy senkire nem támaszkodsz, hanem egyedül fizeted a saját lakhatásodat és élelmezésedet, öltözködésedet és egyebeket, majd azután olyan edzést tanulsz amilyet akarsz, olyan edző leszel amilyen akarsz. De addig míg ez nincs meg, addig nem.

19 éves ember már nem gyerek, és senki nem kötelezhető, hogy a szórakozásokat fedezgesse.

2015. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp csináld a lovasedzőit, az ember olyan munkát csináljon amit szeret. Valóban jól keresni csak így lehet, és ez teljesen piacképes ötlet. Közben próbálj meg kompromisszumot kötni anyukáddal,hogy valami más képzést is elkezdesz, ami szerinte is jó és megélsz majd belőle. Nem muszáj a könyvelést, ha azt nagyon nem akarod, inkább gondolj ki valami mást, ami menne, és neki is megfelelne. Ha a lovas dolog bejön, akkor ő is be fogja látni, hogy felesleges a másik. Ügyeskedj, ne menj teljesen szembe vele, ha ennyire nem belátó. Hiába magyarázod majd hogy ezt szeretnéd, ha meggyőződése hogy ebből éhen halsz. Neked akar jót, csak rosszul csinálja.
2015. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak azért kell a lónak patkó, mert betonon jár.... nálunk egyik sem megy betonon, viszont aktív munkában vannak, homokos laza talajon, így vasalva vannak, legalább az elejükre.


Aki írta, hogy verseny múlt kell, az sem kötelező, de mint más kérdés, hogy milyen szinten óhajt lovagoltatni. Én most fogom kezdeni, nem versenyeztem, nem is akarok, viszont a REV-et le kell tennem. Illetve nem is versenylovasokkal szeretnék foglalkozni, hanem kezdőket tanítani, ahhoz pedig nem kell verseny múlt. Tudom csinálhatnék sima sportoktatóit is, de amiket találtam egy 7 hónapos lehúzós képzések, amit "papírgyárak" csinálnak, szerintem használható tudást nem adnak és ezért is tart ott a szakma ahol.

Én hobbi lovas vagyok, elviszem egy igényes szintre a kezdőket, onnan pedig mehet nevesebb edzőhöz magasabb szintre. Amúgy nem is hívnám magam edzőnek. Viszont elegem van a sok kóklerből, akik nem tudnak oktatni és ezen szeretnék változtatni.

2015. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Én is kezdőkez oktatnék . Egyébként utolsó egyetértek . 10 lovardát megjártam mire egy jó edzőt találtam . Az egyik le se szart csak berak ott osztályba a másik egész órán telefonált a harmadik elfelejtette hogy órája van velem ...a mostani edzőmnek nincs papírja de nála jobbat nem találhattam volna.
2015. szept. 9. 12:57
 16/26 anonim ***** válasza:
77%

#10.


Ellenvélemény. Egy kétéves okj-val könyvelőként sem él meg. Az egy dolog, hogy már Dunát lehet rekeszteni a könyvelőkkel, de a kereslet is csökken, sok cég ment tönkre, keveset alapítottak...stb.

Ha jól szeretne keresni a szakmában, akkor multinál kell dolgoznia, de oda kevés a pénzügyi-számviteli ügyintéző szak. Elvárják a diplomát, és legalább egy nyelv ismeretét.

Ha könyvelőirodában szeretne dolgozni, ott általában feltétel a gyakorlat és a mérlegképes képesítés. Utóbbi elvégzéséhez vagy szakirányú diploma kell, vagy gyakorlat...

Lehet, hogy ennyivel is felvennék, minimálbérért, bevallási időszakban reggeltől estig.


Tegyük fel, hogy egyéni vállalkozóként könyvel:

1. Konkrét könyvelői tapasztalat nélkül erre nem adnám a fejem, elég nagy a felelősség, és nem kicsi a mulasztási bírság, ha valamilyen NAV által támasztott követelménynek nem felel meg.

2. Ehhez is vállalkozói igazolvány kell, ugyanúgy ki kell fizetni a havi járulékot, meg kell venni a jogtiszta könyvelőprogramot, el kell járni továbbképzésre, ha képben akar lenni...stb. Szóval ugyanolyan költséges, mint a lótartás.

3. Van korlát, hogy mit könyvelhet, ha nem regisztrált mérlegképes könyvelő.

4. Nem mindenki képes arra, hogy min. 8 órán keresztül üljön a gép és a papírkupac előtt.


A véleményem az, csináld azt, amit szeretnél. Nem tudom, hogy bejön-e, de legalább megpróbálod. 19 éves vagy, és úgy látom tudod, mi érdekel. Ne hagyd magad lebeszélni.

Anyukád majd megnyugszik.

2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%

#16-os, a #10-esnek igaza van. Nem azt irta, h alternativakent legyen konyvelo, hanem azt, h valaszon versenykepes szakmat. Ebben pedig igaza van neki is es a kerdezo anyjanak is. Az mar mas kerdes, h a kedves anyuka eleg gaz stilusban adja elo az igazat.

En biologus szerettem volna lenni, es termeszetfilmeket forgatni, meg utazgatni es naphosszat figyelgetni a novenyeket, meg az allatokat a vilag kulonbozo helyein. Aztan rajottem, h baromira nem milliomos csaladbol szarmazom, akik ezt finanszirozni tudnak, ugyanis az ELTE-es biologia szakkal mindezt nem igazan tudtam volna elerni...


Ayukam probalta finoman megertetni velem, h olyan szakmat kellene valasztanom, amivel penz is jon. Apam velemenyere nem sokat adtam, m o elintezte annyival, h legyek fodrasz :D


Aztan jogra mentem. Tetszik maga a palya, de az egyetem kegyetlen gaz volt es sokat kinlodtam a sok felesleges hulyeseg magolasaval, aminek a valos eletben semmi hasznat nem veszem...de megvan a diploma es utolag nagyonis orulok neki, h olyan palyara mentem, ahol van penz.


Szoval, erdemes megfogadnod anyukad tanacsat es vmi olyan papirt szerezni, amivel lehet penzt is keresni. Lovasedzoit barmikor el tudod vegezni hobbikent is, de fosulira/egyetemre nem mehetsz akarmikor.

2015. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
A lovazás mellett lenne egy részmunkaidős állásom . Azzal együtt már jó.
2015. szept. 9. 16:47
 19/26 anonim ***** válasza:

"Azt mondta csináljak meg egy könyvelői képzést ..de én belehalnék ha könyvelnem kéne"


Anyuka konkrétan azt mondja, hogy csináljon meg egy könyvelő képzést. Az pedig önmagában manapság nem piacképes, hidd el nekem. Ha pedig a továbbképzések költségére vagy kíváncsi, nézd meg mondjuk a Penta Unió honlapját.

Ami manapság tényleg piacképes, az a mérnökképzés, mert hiány van belőlük. És bizonyos szakmunkásokból is. Ezt tapasztalom a környezetemben.

2015. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Utolsó nekem 2 mérnöki diplomám van és egyikben sem találtam munkát, mert mindenütt tapasztalt embert keresnek. Ráadásul földrajzilag is kötött vagyok.
2015. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!