Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya akarja eldönteni mi...

Anya akarja eldönteni mi legyek (? )

Figyelt kérdés
Itt a szeptember és anya állandóan ulvoltozik velem hogy jelentkezzek valahova . Jelentkeztem is egy Dekoratőr képzésre de nem az szeretnék lenni hanem lovasedző és ezt már érettségi után is mondtam neki de szerinte azzal nem élek meg . Azt mondta csináljak meg egy könyvelői képzést ..de én belehalnék ha könyvelnem kéne . Anya pedig csak azt mondja hogy ha nem is ez akarok lenni de legalább legyen egy papírom ..de kérdem én akkor minek végigcsinálni két évet csak a papír és a diákkedvezmény miatt ami anya szerint szintén fontos .. A lóra már megvan a pénz és csak annyi kéne hogy leteszem a sportedzőit és már dolgozhatok és azért a 150.000 meg lenne egy hónapban és legalább azt dolgozom amit szeretek...vagy rosszul gondolom menjek el könyvelni amit gyülölnék és ez maradjon hobbi? 19/l
2015. szept. 9. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

kérdezd már meg anyukádat,hogy fog helyetted dolgozni 40 évig? amennyiben nem, ne ő döntse már el,hogy mit dolgozz.

ha érdekel ez a lovas dolog akkor jelentkezz rá és végezd el.. a havi 150 ezer nem olyan rossz ma Magyarországon szerintem.

szóval ne hagyd magad befolyásolni és rákényszeríteni olyanra ami nem érdekel... könyvelőit elvégezni is nehéz,hogyha pl nem szereted a matekot..meg az egész dolog nem érdekel..nincs értelme

JÁRD A SAJÁT UTAD,anyukád meg majd évekkel később belátja,hogy jó hogy azt csinálod amit szeretnél

2015. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagy, jogilag cselekvőképes felnőtt, oda adod be a papírodat, ahova akarod. Viszont miért most kapsz a fejedhez, szeptemberben? Már rég be kellett volna adni a jelentkezéseket...

Ha nem tanulsz, akkor meg menj dolgozni, de az, hogy otthon ülök, mert nem tetszik semmi, de jelentkezni bezzeg nem jelentkeztem arra, amire akartam - na az nem járja...

23/L

2015. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Van lovas múltad, gyakorlatod? Rendszeresen jársz lovagolni, adnak csikókat alád?


Vagy csak álmodozol róla, hogy ha lenne lovad, akkor pikk-pakk lovasedző lehetnél? Mert ez nem ilyen szakma.

2015. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Hol és hogyan lennél lovasedző? Mert ha otthon lovagoltatsz, akkor számlaképesnek kell lenned. Ha lovardában a saját lovadon tartasz edzéseket, de nem vagy a lovi alkalmazásában, akkor is számlaképesnek kell lenned. Vagy egy lovi alkalmaz.


Meg a 150-nel hogy számolsz? Főleg fiatalok járnak lovagolni, nekik iskolaidőben délután a jó, ha felnőttek is vannak, azok is munka után, illetve hétvégén érnek rá. Illetve mennyit költesz majd a lovadra? Mert a 150-ből 50-en tuti rámegy :)

Meg azért is kérdeztem, hogy hol, mert télen nem árt egy fedeles, mert amúgy elkopnak a lovasaid és nem lesz folyamatos a bevételi forrásod.


Amúgy kövesd az álmodat én is azt teszem, pisis korom óta lovasedző akartam lenni, és 2 diploma után végre most elkezdem. Nálam is az volt, hogy előbb legyen diploma bla-bla-bla, pedig már rég ezt csinálhatnám.

Viszont az igaz, hogy nem árt több lábon is állni, tehát csináld meg a lovasedzőit, de mellé valami kereskedelmit csinálj,mert ha mást nem holtszezonban lehetsz valahol eladó (ott meg úgyis mindenütt papírt kérnek). Ráadásul most már a második szakma is ingyenes :)

2015. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Azert nem jelentkeztem mert anya jelentkezett helyettem erre ...és nem engedte hogy arra jelentkezzek amire szeretnék . 5 éve lovagolok és az edzőm már sokszor ha valaki lovagol megkérdez engem hogy jó e mait csinál . De a lovasedzőire még tudok jelentkezni és most ott tartunk hogy anya rávett hogy jelentkezzek egy rendezvényszervezvezőit ami talán jó lesz ha egy lovas rendezvényt akarok csinálni de emellett jelentkezek a lovasedzőire.
2015. szept. 9. 11:08
 6/26 A kérdező kommentje:
Ott lennék edző ahol most lovagolok . 30.000 a bértartásban ami a környéken a legolcsóbb .
2015. szept. 9. 11:10
 7/26 anonim válasza:
76%

Akkor mindenképp jelentkezz a lovasedzőire!

Annál nincs rosszabb, ha valaki avval foglalkozik, amit a háta közepére nem kíván! Ezt meg legalább szeretnéd, és a munkád egyben lenne a hobbid, amit elég kevés ember tud megtenni!

Csak valahogy anyukádat kéne erről meggyőzni!

2015. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem lehet ...kész vicc . Itt uvoltozik velem hogy ő szerinte mi legyek ..nem tudom de szerintem ez nem normalis.
2015. szept. 9. 11:33
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz a lovasedzőire. Mennyi idő a képzés? Gondolom, nem hosszú évek?

Utána még tanulhatsz bármit, miközben már dolgozol. Ezt próbáld meg anyukádnak elmondani, hogy most lovas edzőként lenne lehetőséged dolgozni, azért tanulnád ezt. De utána majd még tanulhatsz mást is, hogy több lábon állj, ha szükség lenne rá.

2015. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Lovasedzőként (okj-s) nem élsz meg, ha diplomás lovasedző lennél verseny tapasztalattal a hátad mögött akkor igen. Ha saját lovon lovagoltatsz számlaképesnek kell lenned, de ha lovasiskolai alkalmazásban állsz akkor jó esetben kapsz óránként 700 ft-ot. Meg szép és jó ez a 30 ezer havonta, de ahoz add hozzá a patkolást vagy körmölést, a tápokat/vitaminokat, állatorvos (féreghajtás, vérvétel, oltás) és ne adja Isten, de ha valami baja lesz miből fizeted ki a kezelését? Szép és jó, hogy ezt szeretnéd, de ez csak biztos anyagi háttérrel műkődik. 10 éves korom óta van lovam és nekem alsó hangon 120-150 egy hónapra és akkor még nem mentem el versenyre. Édesanyádnak igaza van, hogy nézz egy piacképes szakmát amiből megélsz, utána is megtudod csinálni a lovasedzőit és azt akár másodállásban is tudnád csinálni. Egész évben nem élnél meg a lovagoltatásból, mert pl. tèlen nem is szeretnek lovagolni járni az emberek illetve akkor is csak munka/suli után érnek rá.
2015. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!