Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szerezzek pénzt fogszabál...

Hogy szerezzek pénzt fogszabályzóra nevelőszülőnél? (Lent)

Figyelt kérdés
Egy 11 éves gyerek vagyok, és az lenne a kérdésem hogy hogyan szerezzek egy nagyobb összeget 50.000 ft? A nevelőm nem képes fizetni ugyhgy nekem kell de nem igen van értékes cuccom most, hogy egy ft sincs nem tudok mit kezdeni. A fogam nagyon gaz tudtok segiteni??

2015. aug. 28. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Legális uton tuti nem fogsz 50.000ft-ot szerezni...
2015. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
18 éves kor alatt a tb támogatja a fogszabályzást.
2015. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hivatásos nevelőszülő nevel? Mert ha igen és ez után Ő rendes fizetést kap, a nevelt gyerekek után pedig kiemelt családtámogatást, akkor ezt igenis finanszíroznia kell. Nyilván látiogatnak titeket rendszeresen hivatalból, biztosan interjúztatnak is, akkor jelezd, ha erre nem hajlandóak. A nevelt gyermekek orvosi költségeinek fedezésére amúgy is több alapítvány elérhető, lehet kérni finanszírozást, ha tényleg nem futja az otthoni büdzséből. de csak azrét mert nem és kész alapon, nem utasíthatják el a fogszabályozás lehetőségét, anyagi indikokra hivatkozva, nyilván persze akkor, ha valóban indokolt és nem csak 1-2 kacskább fog miatt, esztétikai okokból kéred. Mellesleg ezt nem későbbi korban szokták elkezdeni, tán 10-16 között az ideális, végülis 11 vagy. Párom is nevelt gyerek volt, sok téren ment ott is a sunnyogás, amit persze már csak utólag, felnőtt fejjel visszagondolva tudott észrevenni. Sajnos vannak még megélhetési nevelőszülők, remélem Te nem ilyen helyen cseperedsz.
2015. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

11-12 éves kor alatt csak pénzéhes fogorvosok vállalnak fogszabályzást mivel először is addigra esnek ki maguktól a tejfogak illetve addigra rendeződik a "végleges" fogsor. 18 év alatt a tb támogatja a fogszabályzást ahogy már írták, de egyébként saját véleményként mondom, hogy 14 alatt ne vágj bele ilyesmibe. Nekem 12 évesen tették fel azt a típusút mikor minden fogon fém és dróttal összekötve, 14 éves voltam mikor levették, még utána másfél évig éjszakait kellett hordanom. Most 25 vagyok és felül szép, de az alsó fogsorom csúnyább, mint a szabályzás előtt, mert 16 éves korom körül indultak meg a bölcsességfogaim és összezavartak mindent... :S Most meg éppen nincs a farzsebemben olyan 100-200 ezer forint, hogy az alsó részt újra szabályoztassam.


Egyébként ha nem iszonyatosan girbegurba és ezért csúfolnak, akkor simán kibírható még az a pár év.

2015. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!!

4. Ez el van kezdve és megszakadt a fojamat, anyukámmal elkezdtük de ide kerültem a nevelőszülőhöz és itt van egy középfokú értelmi fogyatékos ő pedig elgőrbítette és széttőrt! Javíthatatlan! Ezért kéne az uj persze ideiglenes ami hátra tolja a fogakat és összhúzza az elsőket kell csak

A felső fogsoromban azok meg már csontok eze el lehet kezdeni sőt az mondták kell is.az alsók meg 14 éves koromba rendbehozható! Az orvos az mondta.

2015. aug. 29. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!