Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok haza, ha...

Mennyi pénzt adnátok haza, ha válás után hazaköltöznétek a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

3 gyermekkel költöztem haza (6, 2 , 2 évesek).

Mindent külön fogok venni, külön vezetem a mi háztartásunkat. A ház 2 generációs, de sajnos a csak a vízhez van almérő, ami ráadásul a kert fogyasztását nem méri.

Az édesanyám férje havi 130000Ft-ot akar elkérni, mert nekik 5 főre 160000Ft a rezsi. Én ezt rengetegnek tartom. Nekünk soha nem volt több a rezsink 80000Ft-nál (szintén 5 fő).

Szerintetek mennyi lenne a reális?


2015. aug. 8. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Én először is átnézném a rezsiszámlát. Mi az isten 160.000Ft a rezsin??? Rengetegnek tűnik.
2015. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha minden külön van akkor csak a rezsit felet, ugye ok 5 en vannak es ti is 5 en akkor a rezsi felet fizetnem.
2015. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném felesben fizetni a számlákat, mert mi nem fogunk olyan sokat fogyasztani.

Az én gyermekeim még kicsik. Náluk nincs külön számítógép, hűtő, tv stb. Szerintem mi nem fogunk annyit fogyasztani.

Egyébként így csak négyen leszünk, mert a volt férjem nem költözik velünk.

2015. aug. 8. 10:15
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Hogy érted, hogy nincs külön hűtő? Valamilyen hűtőt csak fogsz használni, gondolom az övéket. Akkor nyilván annak az áramdíjába neked is be kell szállni.

Elvileg a rezsi 4/9-ed része jut rátok, ha nem lehet külön mérni a fogyasztást. Szerintem teljesen fölösleges azon vitatkozni, hogy ki mit használ többet, mert egyrészt nem nagy tétel, másrészt nem vezet sehova, nem tudod bizonyítani. Eleve rendes tőlük, hogy befogadnak, akár lakbért is kérhetnének.

2015. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A fűtést nem tudom megsaccolni, ahhoz tudni kéne a ház állapotát ( szigetelés ), a fűtés módjáT és a kifűtendő légköbméter mennyiségét (alapterületxbelmagasság), villanyra havi 10 ezer, víZre 10-12, gázra (Csak főzés, ha gáztűzhely van) 3-4 ezer max. Összességében egy átlagoS állapotú és méretű házrészben tv/net előfizetéssel, fűtéssel , szemétdíjjal együtt ki kell jöjjön a rezsi 4 emberre havi átlagban 50-60 ezer forintból, és akkor nagyvonalú voltam.
2015. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Ez rengeteg pénz, ennyiért már inkább mennék külön albérletbe. Biztos, hogy nem lesz több a fogyasztás ennyivel.
2015. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Havonta meg kell nézni minden mérőt, mennyivel több a fogyasztás, amióta ott vagytok. Így egyszerűen lehet számolni, kivéve a fűtést, ha egy cirkóról,-kazánól megy, annak a fele jár.

Egyébként, ha bérelsz magatoknak valamit, kb 130 e Ft-ból, valószínűleg kijössz és nem lesznek súrlódások.

2015. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Lakbért nem kérhetnek, mert a ház az én nevemen van, csak édesanyámnak van az 50%-án haszonélvezet.


Igen, természetesen nekünk is lesz hűtőnk, de náluk a sok vita miatt mindenkinek van egy saját kis hűtője+ 1 közös nagy.


Én kb 60000Ft-ra gondoltam eredetileg, de mint már írtam is, édesanyám férje közölte, hogy az kevés lesz.


Albérletbe még nem nagyon tudnék menni, mert a közös házra még fizetem a hitelt és ezen felül bérleti díjat, rezsit és minden egyebet nem tudnék kifizetni. A volt férjem pedig addig nem fizet gyerektartást, amíg le nem zárul a gyermekelhelyezés.

2015. aug. 8. 10:53
 9/18 A kérdező kommentje:
Tv, net, telefon előfizetés az külön lesz. Szemétdíjat is külön fogok fizetni, már igényeltem a tartályokat. A biztosítást eddig is én fizettem, mert édesanyámék nem tartották fontosnak.
2015. aug. 8. 11:06
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Ha a tiéd a lakás akkor anyádon kívül mindenkitől kérj aki ott lakik albérleti díjat. Ha ezt a lépést megteszed akkor azonnal elég lesz a havi hatvanezer is amit felkínáltál. Tényleg nem értem miért ilyen sok a rezsi.
2015. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!