Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mindegy, hogy hova...

Miért nem mindegy, hogy hova menjek?

Figyelt kérdés
Még van egy évem, az érettségiig, de a szüleim már nyaggatnak, hogy hova menjek továbbtanulni. Ez még rendben volna, de minnden áron azt akarják, hogy a Corvinus Egyetemen vagy a BGF (Budapesti Gazdasági Főiskola) valamelyik szakára menjek, míg én Szegedre, vagy Debrecenbe szeretnék menni, esetleg Gödöllőre a Szent István Egyetemre még. De anya és apa szerint ezek nekem gyenge egyetemek és nem nekem valóak. Mindig azt mondogatják, hogy ők majd segítenek nekem a helyes döntésben. Nem tudom, hogy mit tehetnék, valahogy már kezdek nagyon kikészülni. Anno a hatosztályos gimnáziumba se akartam eljönni, azt is ők erőltették rám.

2015. júl. 31. 19:34
 1/4 Kocsis Nikolett válasza:
31%

Csak segíteni akarnak. Esetleg még mindig egy kicsit önállótlannak tartanak?

Próbáld a tudomásukra adni és mondd nekik, hogy már pedig te nem fogsz ezen a döntéseden változtatni. Gondolom Budapesti vagy. Ezért akarhatnak a közelben tartani. Nem akarják, hogy felnőj, eltávolodj tőlük:) (de ezek csak tippek)

2015. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Békésmegyei vagyok :) de laknak rokonaim Pesten. Jövőre pont 18 éves leszek, vagyis nagykorú. Tehát dönthetek egyedül.
2015. júl. 31. 19:48
 3/4 Kocsis Nikolett válasza:
81%
Akkor pedig már nem szólhatnak bele, szóval ez az egész lényegében csak azon múlik, hogy milyen a kapcsolatod velük. Ha esetleg kerek-perec a szemükbe mondod, hogy én igenis ide akarok járni és ez már az én döntésem, akkor egy kicsit esetleg mérgesek-csalódottak lesznek, de rövid időn belül lecseng és büszkék lesznek rá hogy felvesznek oda :D
2015. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Épphogy az SZTE és a DE került bele (az ELTE-vel, BME-vel, PTE-vel együtt) a világ 1000 legjobb egyeteme közé, nem a Corvinus meg a BGF. :D Egyébként meg 17-18 éves vagy, szerintem ideje a sarkadra állni. Magyarázd el nekik, hogy semmiképpen nem akarsz odajárni, ahova ők akarjáj, hogy az általad áhított egyetemek bizonyítottan erős egyetemek, és hogy nem az ő elkövetkezendő 50-60 évükről van most szó, hanem a tiédről, így neked van jogod eldönteni, hova jelentkezel.
2015. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!