Ha egy lánygyerek visszaköltözik 15 éves párkapcsolat után a szülőkhöz egy 5 éves unokával, mennyi rezsi és kaja hozzájárulást kérhet a szülő tőlük, ha rendesen dolgozik, és mi szülök is megtudjunk élni egy átlagos fizetésből?
Az elsö vagyok és atom a fözös résszel nem érta többség egyet.
Elösözr is nem azt írtam, hogy feltétlen külön fözzenek, hanem hogy VAGY a 2/5-és fizesse a kajába VAGY oldja meg külön az étkezést.
Ennek az az oka, hogy tapasztalatom szerint rövidesen elkezdödik, hogy a "mama mindig túl(akármilyenül: zsirosan, füszeresen, íztelenül) stb föz", a "gyerek kajája nem kerül annyiba, mint egy felnötté" (pedig inkább több), "a lányom pazarol", "csak drága kajákat hajlandó megenni", "olyanokat föz, ami nem ízlik másnak" stb.
De az gyakorlatilag minden esetben megvan, hogy a mama meg a lánya - 15 év külön élet után - másként étkezik és másként föz.
Ha ezek felmerülnek, akkor mindenképpen jobb külön konyhán lenni, mert különben csak állandó veszekedés lesz.
6-os kérdező!
"kérek tanácsot, végül is a lányomról és az unokámról szól az egész"
Akkor miért idegenektől kérsz tanácsot, miért nem a saját családtagjaiddal beszéled meg a témát?
Gondolom minden hónapban egy hozzávetőlegesen azonos összegű számlák jönnek, és ez összeg utáni többlet összeg az ő fogyasztásuk. A fűtésnél ugye 3 emberre is ugyanannyi a költség mint 5- re. Viszont ha 5 ember van az több hőt is termel mint a 3.(testhőmérséklet)
Áramban sem jelentős a változás, itt a víz ez egyetlen domináns tényező, a közös költség szint úgy semleges.
Nem hiszem, hogy egy gyerek sokat fogyaszt. Szóval a kérdés kicsit furcsa.
Biztos vagyok benne, hogy fizetni fog a lányod anélkül, hogy mondanád neki.
Ha eddig pont nullára jöttetek ki, akkor mindennek a 2/5 részét, akár írhatod a kiadásokat is, és hónap végén kiszámolod mennyi volt a rájuk eső rész.
Ha meg van felesleges pénzetek, akkor meg nyilván kevesebbet kérjél.
De mindenképp vezess háztartáskönyvet a vitákat elkerülendő.
De abban is megegyezhettek h bizonyos kiadásokat ő fizet másokat meg te. Ez tényleg rajtatok múlik. Mi most nem tudhatjuk így ismeretlenül mennyit kerestek/mennyi a kiadás hitel stb...
Meg azt is jó lenne tudni h ott terveznek maradni vagy csak addig amíg össze nem szedi magát anyagilag az anya. Mert pl. ha csak egy évet maradnak, akkor lehet kérni kevesebbet, hogy minél hamarabb menjen a különköltözés, de ha évekre ott terveznek maradni, akkor meg lehet nagyobb kiadásokba,mint a törlesztőrészlet, őket is belevenni.
A nővéremtől a felét kérik a szüleim. Én is a felét adom be a fizetésemnek ez így pont fedezi a rezsit és a kaját. A kaja az ebédre vonatkozik a reggelire valót mindenki maga veszi meg, mert nem egyforma az életritmusunk, vagy egymásnak vesszük meg ha úgy alakul éppen.
Ami csak a saját dolgunk arra mi költjük a saját pénzünket.
A nővéremnek van egy 4 éves kislánya az ő dolgait ő vásárolja meg, a kislány apja szerencsére normálisan kezeli a dolgot annak ellenére hogy elváltak, a gyereket heti többször látogatja 2 hetente 1 hétvégét együtt is tölthetnek péntek délutántól vasárnap délutánig. Szerencsére a kislány apja a kötelező tartásdíjon kívül többet ad mindig amennyit csak tud, és sok mindent megvesz neki ami fontos lehet számára. Szerencsére nővérem azt a pénzt csak a kislányra tölti és neki teszi félre, a szüleink csak ezért nem kérnek abból a pénzből mert tudják hogy jó helyen van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!