Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám minden nap iszik. Mit...

Apukám minden nap iszik. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Minden nap mikor hazajön az az első ,hogy iszik pálinkát majd általában sört is. A mennyiség változó, de nem lesz soha részeg csak eléggé zavart. Soha nem bánt minket, semmikor, de ilyenkor jobban veszekszik velem is. Elvárja, hogy anyu állandóan kiszolgálja, ez engem nagyon zavar. Nem tudok vele teljesen józanul soha beszélni, amikor meg már ivott, a szavai semmit nem jelentenek számomra. Ebből van kiút? Mit lehet vele tenni? (Tagadja, hogy alkoholista lenne)

2015. jún. 30. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Amint lehet, menekülni.
2015. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Semmit. Neki kéne akarnia a változást, de nem fogja. Ezerből egy függő tud leszokni, vagy még kevesebb. Alkoholista pláne. Soha az életben nem fog már megváltozni, csak rosszabb lesz, ahogy a függősége eluralkodik az életén. Nem lesz szép látvány pár év múlva. Gyűjtögess, és ahogy van rá lehetőséged, költözz! Anyukád élete a saját felelőssége, akkor hagyja el, amikor akarja.
2015. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem az előző válasz hülyeség. Attól függ, hogy hány éves vagy. Ha 18-on alul, eszedbe ne jusson költözni!!! Inkább az egyik józan pillanatában, próbálj vele beszélgetni erről: mondd el, hogy nagyon bánt, hogy ilyen sokat iszik, félted az egészségét stb....Ha ez nem jön be, húzd elő az aduászt: Befolyásolható gyerek vagy, és bizonyára te is olyan sokat fogsz inni felnőttkorodban, mint ő, ezért jó lenne ha abbahagyná.
2015. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent, esetleg felvizezni a piáját.
2015. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az "előző válasz", ami szerinted "hülyeség" az az enyém. Én dolgoztam olyan kórházi osztályon, ahol alkoholistákat szoktatnak le, elhiheted, nem szép látvány, és ők még akarták is, kérték. Szerinted az ő apja, aki még azt is tagadja, hogy baja lenne, menthető? Szerintem te élsz álomvilágban, ha azt gondolod, hogy egy kis lelki zsarolás megváltoztatja egy függő ember életét. Fogalmad nincs arról, hogy ez mit jelent, ez nyilvánvaló. Ez nem olyasmi, amire azt fogja mondani, hogy "jaj, szegény gyerek, igaza van , holnaptól nem teszem". Ez nem ennyire egyszerű, különben nem pusztulnának bele emberek és családok napi szinten. Amit javasolsz neki csak önámítás. 18 év alatt meg amúgy sem tud hova költözni, jogilag képtelenség, hazaviszi a rendőrség.
2015. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Kiskoromban én is raktam vizet a piába, de szerzett másikat. Próbáltam a lelkére is beszélni, de ahogy mondták előttem, nem használ a lelkizés sem. Úgy voltam vele, hogy majd úgyis megyek egyetemre és nem kell mindennap ezzel szembesülni. Ezt már nem érte meg.
2015. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt akkor is kaphattok hasznos tanácsokat a családtagjaiddal, ha apukád nem ismeri be, hogy baja van. Legalább ti tudnátok, mire számíthattok. (Nem sok jóra, sajnos.)


[link]

2015. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt az a legnagyobb probléma hogy nem ismeri el azt hogy alkoholista.
2015. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez nem alkoholizmus. lehet faterod egy csomót melózik, anyád meg kb. semmit. otthon teng-leng
2015. júl. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az alkoholizmus egy betegség.Ha letenné az italt ( de nem fogja mert nem ismeri fel a helyzetét)akkor sem lenne soha gyógyult.Az aki abbahagyja annak soha egy kortyot sem lehet inni mert visszaesik.Nagy akaraterő kell hozzá.Sajnos idővel lehet hogy rosszabb lesz mondjuk ha elveszti a munkáját.Nem tudom én nem bírnám ha valaki mindig ittas részeg lenne mellettem.Ha veled is veszekszik amikor iszik akkor jobb ha minél előbb lelépsz otthonról.Tanulj amíg lehet utána költözz külön.legyen előtted ez a rossz példa hogy a Te gyerekeid ne ilyen légkörben éljenek majd.

Utálom az alkoholistákat szerintem jellemgyenge, önbizalomhiányos, zavart emberek isznak akik nem tudják máshogy megoldani problémáikat és ezt az életvitelt rákényszerítik a körülette élőkre is.Meg hogy nekik jár mert sokat dolgoznak.Ugyan már hagyjuk...

A rosszabbik amikor ígérgeti hogy nem iszik megváltozik majd és az első rossz napján puff neki.

Sajnálom a mamádat mert valószínű kiszolgáltatott helyzetbe van a lakhatás meg a megélhetés miatt.Gondolom ő keres kevesebbet ezért ugráltatja apád.A férfiak semmibe nem nézik a háztartási munkát nem értem miért nem csinálják akkor ők?

2015. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!