Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » S. O. S pénz kéne, de nem...

S. O. S pénz kéne, de nem adnak. Hagyan szerezzek? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Szóvan az a hejzet, hogy most jelent meg a Mol kutakon a legujjabb Tankcsapdás könyv,+ ajándék CD. Csak az a hejzet, h 5000.- anya meg azt mondta, h ilyen hülyeségekre ennyit nem adunk!!:( Szerintetek hogyan szerezzek pénzt?? Ja 14 éves vagyok, ugyhogy dolgozni nem vesznek fel!!

2015. ápr. 13. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%
Lopj valahonnan! Ha más megteheti, akkor te is.
2015. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Tudod egy sokkal érdekesebb könyvet. Magyar helyesírás!
2015. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
6%

tankcsapda lol

mekkora egy fos zene

2015. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
15%
A Tankcsapda tagjai elég önző beképzelt emberek tapasztalatom szerint, és az egészet a pénz miatt csinálják szerintem, ez ebből is látszik. Miért támogatnád őket azzal, hogy megveszed a cuccukat? Kár lenne.
2015. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

heLYzet

leguJabb

2015. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, az a legujabb inkább legÚjabb! Nem kéne okoskodni, ha te sem tudod!


Kérdező: te pedig TANULJ meg írni és csak utána akarj bármit is!

2015. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
So kösz a tippeket, aki leszólta a Tankokat, az az ő bajuk, én imádom őket. Ja és én azt kérdeztem, hogyan szerezzek pénzt, nem azt, hogy milyen a helyesírásom!! Szóval a hasznos válaszokat köszönöm, akik meg csak úgy beszólogattak, az bekaphatja!! :D
2015. ápr. 13. 18:41
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért lopni ne lopj, annak nincs jó vége, próbálj üzletelni, az még később is jól jöhet, ha felnősz. :-)
2015. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
XD Nem terveztem!! :D
2015. ápr. 13. 18:51
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kapsz-e zsebpénzt, de azzal tudnál sakkozni. Vannak szülők, akik alapból adnak, és nem kötik feltételhez, az enyémek feltételhez (osztályzathoz) kötötték, ráadásul teljesítményarányosan (egyébként általános iskolás felsős voltam, amikor elkezdtük).

Ez volt a "bérezés":

5-ös / +200Ft

4-es / 0

3-as / -100Ft

2-es / -200Ft

1-es / -300Ft

Ez ment középiskola végéig. Plusz osztálykirándulásokra, táborokra kaptam pár ezer Ft-ot (nem sokat, 5000-nél nem rémlik, hogy kaptam többet, teljes ellátás volt mindig, szóval nagyon költekezni nem kellett). Ami megmaradt, az az enyém volt.

Anno 10.000Ft-onként mentem a Postára és vásároltam belőle Kincstárjegyet (egy évre szólót, akkor volt rá 10% kamat).

Általános iskola végére meglett a fényképezőgép (filmes automata Kodak gép, 7000Ft körül volt "akciós" csomagban - sajnos a szalagavatómon valaki magáévá tette évekkel később, apámra volt bízva, hogy vigyázzon rá), középiskola végére a videókamera - még kis szalagos kazettás nem sokkal 100.000Ft alatt (mára már mindkettő elavultnak számít, és van jobb gépem, ami mindkettőt egyben tudja, de ezek voltak a "tanulógépeim", a kamerának később főiskolán a tanulmányi gyakorlatomon is hasznát vettem). :-) Ez volt a 90-es évek végén és a 2000-es évek elején. Egyébként nem voltam kitűnő, átlag 4-es körül voltam. Volt egy régi valahonnan kukázott számlakönyv, amibe vezettem ezeket a pénzügyeimet (egyébként meg nem mentem pénzügyi pályára, de megtanultam a saját kasszámmal bánni).

Szóval ha ügyes vagy, nem kell folyton kunyerálni, én szurkolok. :-)

2015. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!