Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek el a...

Miért nem engednek el a szüleim moziba? Többi lent

Figyelt kérdés
El szeretnék menni a West End-be moziba ami tőlünk messze van, de nem engednek el a szüleim. Azt mondják, hogy túl gyerekes aggyal vagyok felszerelve, mert előttük mindig elpoénkodom a dolgokat mindent lazán veszek. De viszont ha nincsenek velem mindig másképp viselkedek. Nem viccelődök, odafigyelek Mindenre, komolyabb vagyok. Nem egyedül mennék, hanem egy lánnyal aki fontos nekem és szeretem, de nem akarom a szüleim orrára kötni. Mit tegyek hogy elengedjenek? Van még idő, mert jövő hó közepére beszéltem meg a lánnyal, de milyen lenne már, hogy elhívom és én mondanám vissza is. 15/F SEGÍTSETEK FONTOS

2015. ápr. 6. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy a srác már 15. Nem mindegy, hova megy. Ha jól sejtem, a budapesti West End-re tervezi, nemde? A nyugatihoz. Az egy dolog, hogy kisvárosban kb 10 évesen járkáltam egyedül esti mozira, ráadásul horrorfilmre is. De az nem nagyvárosban volt anno. Nagyvárosban felnőttként is jó óvatosnak lenni, főleg Pesten manapság.


"napközben arrafelé

amúgy is hemzsgenek a zsaruk"


AD 1:

a zsaruk pontosan azért hemzsegnek arra felé, mert a West End veszélyes hely.


AD 2:

Feltételezem, hogy mivel a srác csajozni megy, nem délelőtti matinét szúrt ki, hanem lehet, hogy esti mozit - bár ez nem biztos. Szóval ha este megy, akkor pláne van kockázat , a környék miatt. De arra felé nappal se annyira kifejezetten életbiztosítás.


------------


Bár lehet választani:


Az egyik alternatíva - kevésbé veszélyes falu,


PSZICHOPATA SZÜLŐKKEL, MINT NEKEM VAN


(meg sajnos munkanélküliséggel itt vidéken, holott már 18 éves korom óta menekülnék, és csak egyes években sikerült),


vagy lehet választani a budapesti éjszakát (és veszélyesebb helyeit)...

2015. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a szüleid előtt komolyabban viselkedni. Köss velük alkut. A környék miatt meg nem kell aggódni, csak jó megjelenés kell: egyenes hát, magasság nem árt, széles váll, bakancs(olyan amit meglátni nem ratyi kis sportbolti bakancs, hanem igaz Dr.Martens, Steel, Gladiator, Undercover stb.) és nem árt egy kés a zsebben(pillangó, rugós, fix pengés más típust nem ajánlok mivel azokat nem lehet gyorsan használatba helyezni).
2015. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Az előző előtti beíró vagyok.

Idézlek:

"nem árt egy kés a zsebben"


Értelek, hogy jót akarsz a kérdezőnek, de kérlek, engedd meg, hogy erre az érzékeny vonatkozásra reagáljak.


Amennyiben a kérdező egy nagy vagány, neadjisten bűnöző, dörzsölt 15 éves srác, arra ne térjünk ki, akkor könnyen feltalálja magát olyan környéken.


Ha viszont -és ez a valószínű a leírása alapján- nem akkora, mint mondjuk 15-25 éves, vagy idősebb nagy darab bűnöző "izom agy", pláne az életkorát is figyelembe véve kisebb erre az esély, nos, akkor meg esélyesen még veszélybe is sodorná magát a pillangókés birtoklásával:


amelynek tartása amúgy is jogellenes, ha balhé volna, a birtoklása miatt is szankcionálhatnák őt, ha még szúr is vele, hosszú procedúra lehet állítólag az ilyesmiből, és viszonylag a jobbik eset, ha tudja bizonyítani, hogy önvédelem volt;


ráadásul a nagyobb baj, hogy ki fogják csavarni a kezéből és ellene használni, pláne ha megpróbálta használni azt az esetleges támadók ellen.


Szóval még mindig kevésbé lenne neki kockázatos valami light-os, enyhe önvédelmi szer. Gázspray se ajánlatos, hacsak nem valami enyhe kárt okozó.


Kedves kérdező, javaslom, vigyél magaddal feketebors fűszert, vagy bármi, ami száraz és csípős egyben. (Ragadós fűszert ne! Hanem ami száraz és könnyen porlik!) Nem okozol vele kárt, ha rád támadnának, viszont időt nyersz, ha a támadó szemébe fújon / löttyinted / spricceled.

(Csak zárójelben: esetleg kiegészítheted másfajta, enyhe önvédelmi eszközzel is, talán belefér, ha pár szem kavicsot magaddal viszel, de azt persze NE a szemébe dobd a támadónak, hanem a lábára, baj esetén.)


Az előző előtti beíró voltam.

2015. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Folytatom az előző soraimat, még pont indulás előtt (a köv pár órában nem jutok nethez, de még belefér pár sor.)


Vedd figyelembe, kérlek, hogy 18 éves korodig a szüleid a felelősek érted.


(Ha lett volna tőkém 18 évesen, már rég leléptem VOLNA otthonról TARTÓSAN. Párszor meg is tettem, tőke nélkül, így nem lett tartós. Máig nincs kellő tőkém költözéshez. Persze lehet, hogy neked épelméjűek a szüleid, nem úgy, mint az én pszichopata szüleim.

Elképzelhető, hogy szüleid jobban átlátják a mozis szitut, ha tiltják neked; én nem éltem a te településeden, és Pesten se sokat éltem. Pesten jobb körültekintőnek lenni.)

2015. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nen az önvédelemről van szó, mert nem este megyünk hanem délután 1-2 körül. Voltam már ott, már írtam az előbb, osztállyal szoktunk néha menni. De ki lenne ránk veszéllyel? Akárhányszor voltam ott csak plázacicákat meg páwákat láttam legtöbbször.


UI.:


Van még egy amit tényleg nem értek, mikor megkérdeztem az egészet akkor még azt mondták egyedül nem de úgy, hogy mással megyek, mehetek. (min. 2-en) Elhívtam hát a lányt így már nem is egyedül vagyok, de mégsem mehetek.

2015. ápr. 7. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!