Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti milyen anyagi...

Szülők, Ti milyen anyagi szabályok szerint éltek együtt veletek élő, de már önálló keresettel rendelkező gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Sok családdal beszélgettem erről, de nem tudom, mi az igazán jó megoldás. Vannak szülők, aki akkor is elkérik a költségek gyerekre eső részét, ha nincs szükségük a pénzre, mert így tartják igazságosnak és úgy gondolják, így tanulja meg a fiatal, mi mibe kerül. Vannak, akik ezt a pénzt félreteszik a gyereknek a későbbi önállósodásra. Vannak, akik el sem kérik a költségeket azzal a kikötéssel, hogy a fiatal rakja félre a pénzt az önállósodásra, és van, ahol semmiféle megállapodás nincs, a fiatal az összes pénzét akár magára is költheti.
2015. ápr. 4. 13:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
Én dolgozok, otthon lakok még, de soha egy fityinget sem kértek el, és szerintem ez a normális. Helyette félreraktam a pénzem, és lassan ott tartok, hogy tudok venni saját lakást. Soha eszembe se jutott fizetni, mintha albérletben lennék. A szülő azért szülő, hogy amíg csak tudja támogassa a gyerekét. Ha nekem lesz egyszer saját gyerekem, én sem fogok soha kérni tőle pénzt. Gyűjtögesse csak magának, költse magára. Egy normális emberben úgyis benne van az igény, hogy saját, külön életet éljen.
2015. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
44%

Mindez szép és jó,hogy ennyien nem kérnétek pénzt,hogy járuljon hozzá a költségekhez...


De ezzel pont arra ösztönzi a 20-30 körüli "gyereket",hogy kényelmesen elvan otthon, kaja megvan, villanyt fűtést, vizet használja, de neki egy fillérbe se kerül, tehát nem is tanul meg takarékoskodni,beosztani.


Igenis járuljon hozzá a költségekhez,ha már van önálló keresete.

Igen ,nem csak 18 éves koráig gyerek a gyerek, de taníttatva lett, esetleg, jogsihoz, kocsihoz is hozzá lett segítve....Néha ki lehetne fizetni egy egy csekket, vagy nagybevásárolni....stb

De nem azt várom, hogy 50 eret,vagy többet adjon a rezsibe,hanem legalább 10-20 ezret.Végtelenségig azért nem kell egy szülő nyakán élősködni,pláne ha az a szülő se keres sokat.

2015. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Az otthon lakásnak szerintem csak úgy van értelme, ha nem kér el pénzt a szülő, hanem a gyerek félre tudja rakni. Különben egy olcsó albérletről beszélünk. Én csak abban az esetben kérnék pénzt, ha link alak lenne és még a hajlandóságot sem látnám benne, hogy el akarjon költözni. De a nevelés során mindent megteszünk azért, hogy ez ne forduljon elő.
2015. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem jó érv, hogy megtanul a pénzzel bánni, ha elkérjük a költségek ráeső részét. Jó esetben kiskorától fogva tanulja ezt a zsebpénz segítségével.

Ha nem kell hazaadnia, hónapokkal előbb el tud költözni, az idő drága dolog, nem venném el a gyerekemtől.

2015. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Az otthon lakásnak szerintem csak úgy van értelme, ha nem kér el pénzt a szülő, hanem a gyerek félre tudja rakni. Különben egy olcsó albérletről beszélünk".

Szerintem egyetlen szülő sem a lakhatásért kér pénzt a gyerekétől, ha egyáltalán kér, hanem a megélhetési költségekért, legalábbis ahhoz való hozzájárulásért. Ez jóval kevesebb, mint albérletben élni és még állni ezeket a költségeket is.

2015. ápr. 4. 16:57
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

Én jóval elmúltam már 18, a szüleimmel élek (kifejezetten akarják, hogy velük éljek, és ameddig nincs párom, nem is látom értelmét elköltözni, csak azért, hogy "megmutassam", végülis ezért (is) család a család, legalábbis engem így neveltek), de sosem merült fel, hogy adjak haza a keresetemből (annyi, hogy az egyetem mellett szinte végig volt diákmunkám, így már abban az időben sem kellett tőlük pénzt kérnem semmire), mivel ők nem szorultak rá, ellenben én eddig finoman szólva nem kerestem valami sokat (amúgy a pénzem beosztásával sosem volt gondom, viszonylag keveset költök, tehát a "nevelő célzat" nálam kiesik)

Ha többet keresnék, akkor is furának tartanám, ha be kellene szállnom a rezsibe - nem azért, mintha nem lenne logikus, de a mi családunktól idegen az ilyesmi. Általában az fizet, akinek a keze ügyében van a pénz (ha kell, megfelelő címlet), nem szoktunk egymás kezébe pénzt adni vagy egymással "elszámolni"). Szóval a "közösbe" csak annyit teszek, hogy ha nekem esik útba, vásárolok (rendszeresen megkérdezem, kell-e valami) vagy ha valamiből sok kell vagy nehéz, azt is én veszem meg, hogy ne a szüleimnek kelljen cipelni. + Nyaraláskor szoktam "beszállni" a költségekbe. (De akkor sem valamilyen előre elhatározott arányban fizetek be, hanem idő közben "kialakul" a dolog.)

Viszont evidens, hogyha a szüleim idősebbek lesznek, és rászorulnak, akkor én támogatom majd őket (remélhetőleg akkor már lesz miből:))

2015. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig külön éltünk, de most kb 6-8 hónapra a szüleimhez költözünk a párommal, hogy tudjunk gyűjtögetni. Hiába erőltetem, nem akarnak semennyit elfogadni, csak nyilván külön nem fognak nekünk élelmiszert venni, ha külön kívánságunk van, akkor azt mi megvesszük. Egyébként kb az egész fizetést félrerakjuk, így kb 1,5 milliót megtudunk spórolni.
2015. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

NEm tudom, miért is van lepontozva az, aki szerint igenis kell hazaadni. De több szempontból is jobb, ha ad haza a gyerek. A szülőknek sincs ingyen a fűzés, áram, víz, kaja, stb. A gyerek így megtanulja, hogy mindennek van ára, nem csak annak, amit a boltban megvesz.

Nyilván, ha a szülők kimagaslóan jól keresnek, akkor nem kell hazaadni, de akkor is legalább tegyen félre valamit a gyerek, elvégre nem lehet örökké anyuék nyakán élni.


Én például mikor kaptam ösztöndíjat (40e körül), nem adtam haza, és nem is várták el, hiszen ez nem sok pénz. Ebből fizettem a telefonszámlát, laptop-részletet, öltözködés, kaja, stb.

De ennek ellenére minden hónapban vettem otthonra pár dolgot. Mosószer, tartósabb cikkek. Nem várta el senki, de egyrészről nekem is jól esett, hogy mégiscsak hazaadok valamit (még ha keveset is), meg anyámék is látták, hogy a szándékom ott volt.

2015. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"NEm tudom, miért is van lepontozva az, aki szerint igenis kell hazaadni"

Gondolom azért, mert ezen a portálon sokkal több a gyerek, mint a szülő...

2015. ápr. 5. 09:51
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Koleszos vagyok, én fizetem (diákmunkából, havi 16000 ft, úgyhogy igen, van ilyen is, aki diákként dolgozik és fizeti saját magának, akármilyen hihetetlennek tűnik...), emellett bérlet meg kaja + öltözködés, tisztálkodószerek, különtanár. Keveset eszem, 2-3 napig is elég, amit megfőzök (sokat főzök egyszerre), meg ha hazajárok, itthonról hozok kaját. Van 60ezres bevételem, ebből kell gazdálkodnom.

De pénzt soha nem adok haza. Nem bízom meg anyámban, mert nem tud bánni vele. Ehelyett inkább viszek haza ezt-azt; tisztálkodószert, mosószert, meg befizetek mondjuk egy-két csekket.

2015. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!