Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen is a szülők tudatlansága...

Régen is a szülők tudatlansága és butasága volt a legnagyobb akadály a gyerek előre jutásának vagy ez csak a mai 30-50 éves korosztályra igaz?

Figyelt kérdés

A legtöbbször egy gyereket a saját anyja/apja akadályoz meg a normális életben.


Gondolok itt az alábbiakra:

- 18 éves vagy, tartsd el magad

Ha a törvény engedi, szabadulnának tőle. Az ilyenek minek szülnek gyereket?


- Üres a fél ház, nincs kihasználva, de nem költözhet oda az ifjú pár. Vegyenek sajátot vagy így jártak, "én nem fogom hallgatni hogy itt enyelegnek a szomszédban".

Inkább fizessen milliókat, amikor van elég hely.


- Minek tanulsz? Nem akarsz dolgozni?

Nem kell tovább ragoznom.


- "A tojáshéj a fenekeden van, mit szólsz bele?", "te honnan tudhatnád még ennyi idősen?"

Amikor a gyerek TÉNYLEG jobban tudja, de a szülő nem hisz a saját gyerekének.


- Ha van pénzed, igazán adhatnál.

Amikor a szülő elkéri a pénzt. aztán még többet kér. És még többet...


- Nem gondolod, hogy majd én kérdezgetni fogom, hogy tudnak-e neked munkát adni?

Egyik ismerősöm anyja mondta ezt, amikor a gyerek felvetette, hogy megkérdezhetné a gyárban a HR-est, hogy van-e szabad hely.


- Fogalmunk sincs a világról, a jogról, a lehetőségekről, esélyekről, teendőkről, iskoláról, munkakeresésről, közlekedésről, tananyagról...


- Kimaradt: Általános segítségnyújtás hiánya, a gyerek bántalmazása, kiabálás vele, nem foglalkozik a gyerekkel stb...


Körbenézek az interneten és a közösségekben, amelyekben élek és a mai fiatalok többségének a saját szülei tesznek keresztbe a legjobban.


2015. márc. 26. 23:42
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Nekem mindig azt mondták a szüleim, hogy ők úgyis meghalnak, úgyis mindenük az enyém lesz, akkor mi értelme van annak, hogy elzavarjanak vagy keresztbe tegyenek nekem? Én viszem a vagyont, a nevet, az emlékeket, a géneket, ők is lesznek öregek és szorulnak a segítségemre.


Vagy annak, hogy nem segítenek valamiben? Látják rajtam, hogy keményen tanulok/dolgozom, akkor ők is segítenek ameddig csak az erejük bírja.

2015. márc. 26. 23:46
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Igen, sajnos amiket leírtál rengeteg szülőre igaz. Engem legjobban az bosszant, amikor valakit kidobnak otthonról 18-19 évesen, mert már felnőtt... meg az, amikor valakit nem engednek továbbtanulni.

20/F

2015. márc. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Az összes példában (egy-két kivétellel) amit leírtál olyan szülőkről van szó, akik önzőek és nem szeretik a gyerekeiket. Az a szülő, aki szereti a gyerekét, az a saját önző érdekeit figyelmen kívül hagyva a gyereke érdekeit nézi. Ez nem csak szülő-gyerek kapcsolatra igaz, hanem a szeretet ezt jelenti: önzetlenül adok annak, akit szeretek, és fontosabb számomra az ő boldogsága, mint az enyém, és ezért áldozatot tudok hozni!

Sajnos elég szomorú, hogy ilyen szülők léteznek.

2015. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Most nehogy azt hidd már, hogy ezelőtt 20-50-100 évvel nem voltak önző szülők, ne bántották volna akár fizikálisan, akár lelkileg a gyereküket. Csak ma már van internet, mindenki személyes tragédiája az arcodban van tolva, nyílik fel bizony mindneki csipája, hogy mennyi rossz van a világban. Önző, gonosz emberek vannak, voltak és lesznek is. Mit kell ezen meglepődni?
2015. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Azt ne felejtsd el, hogy a neten a kirívó eseteket látod, akinek semmi baja, az nem irkálja ki, hogy nálam minden frankó. Több tízezren tanulnak felsőoktatásban, elenyésző kisebbség az, akit nem támogatnak otthonról semmivel.

Amúgy érdekes lenne egy felmérés a 30-50-es korosztályban, hogy milyen problémák vannak a gyerekekkel, hogyan látják a gyerekeik helyzetét a saját valamikori helyzetükhöz képest, nekik milyen elvárásaik voltak a szüleikkel és saját magukkal szemben, és most milyen elvárásokkal szembesülnek a gyerekeiktől...:-)

2015. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Régen is így volt, csak akkor a fiatalok mertek lépni és mertek a saját lábukra állni.

Magam is ezt éltem át.

1. Azt tanulod amit én mondok.

2 18 éves vagy, elmész dolgozni

3. 18 éves vagy költözz el

A tojáshéj a seggeden van szöveget állandóan hallgattam apámtól.

Én végül is azt tettem amit az apám mondott. Azt tanultam amit ő akart. 17 évesen már dolgoztam mert apám ezt akarta. Pénzt adtam amit apám mondott összeget. 18, 5 évesen elköltöztem egy szobát béreltem, mert apám szerint felnőtt vagyok már , nem fog eltartani. Ma 45 évesen mindenem van. Van lakásom, autóm, munkám, hobbim, és csodálatos 2 felnőtt korba épp hogy belépett gyerekeim. Én apámmal ellentétben sosem erőltettem, hogy mit tanuljanak. Mindig azt mondtam, hogy azt tanulják amit utána akár 50-60 éven át szívesen dolgoznának benne. A fiam 3x váltott sulit mire rájött mit is akar. Támogattam ebben is. Én nem zavartam el őket mert 18 évüket betöltötték. Ha eddig volt szobájuk akkor továbbra is van..

Viszont vannak dolgok amit én sem szeretnék.

Pl: én sem akarom, hogy az otthonomban kerülgessek idegen embereket. Nincs bajom a gyerekeim párjával, de ne éljenek a nyakamon. Én úgy vagyok vele, hogy ha 2 fiatal úgy dönt, hogy közösen akarnak élni/boldogulni , közös jövőt indítanak, akkor tegyék meg, de külön. Nem akarok részese lenni annyira az életüknek, hogy velük is éljek. Ismerem magam, tudom milyen vagyok. Alapjáratban vidám ember vagyok, de vannak rigolyáim.

Én úgy gondolom, hogy nehéz jó szülőnek lenni, főleg ha szigorúságot vagy ellenkező esetben semmi nevelést nem kapott a gyerek. Így nincs kép, hogy szülőként hogyan viselkedjünk. AZ én generációm az akik vagy szigorú vagy túl laza nevelést kaptak. Ma ezek azok a szülők akikre ti most panaszkodtok. A kérdés az, hogy ti milyen szülők lesztek? Végül is jó példát kevesen kaptok. Higgyétek el nem könnyű feladat.. Ahogy elnézem a mai fiatal szülőket akik nevelni sem merik a gyereküket, hát lesz majd gond 20-30 évvel később is.

2015. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
egyszer fel kel nöni nem lehet öröké a mama hotelben dekolni, a mai fiatalság gyenge elkényeztetett
2015. márc. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

A normális szülők régen se voltak ilyenek és most sem ilyenek.

Akikről te írsz, azok mirívó esetek, rossz szülők.

2015. márc. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Az én édesanyám soha nem zavart volna el otthonról. Ha tehetné most is támogatna (állandóan azt szajkózza hogy bár segíteni tudna és amikor egyszer mi adtunk neki kölcsön jaj micsoda szégyen) Mi vele éltünk egy darabig, pénzt nem vett el azt mondta gyűjtsünk ha majd nem bírja fenntartani a háztartást szól és akkor majd adunk a közösbe. Bár azt mondta szeret és azt csinálunk amit akarunk higgyem el a fiataloknak külön a legjobb. Ha ő annak idején tudott vna külön költözik. Azóta már külön lakunk más okokból kifolyólag (300 km-rel arrébb találtunk csak munkát).

A párom szülei már mások! Első perctől leadta az összes fizuját. Az összeset! Persze anyóspajtás nem sokáig tűrte hogy nincs már meg az aranytojás tojó tyúk és nincs aki jattoljon neki (miért is amikor nem lakunk ott nem köt oda semmi) inkább összebalhézott! jah meg ő a tipikus én mindent jobban tudok. Hát tudjon! úgyhogy én mindkét példát láttam!

2015. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

# 7

Majd akkor ugass mama hotelről ha nem 90 ezret keres az ember úgy hogy egy lyuk bérlése 40 ezertől kezdődik + reszi.

2015. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!