Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyukámnak...

Mit tegyek, ha az anyukámnak semmi se jó amit én csinálok?

Figyelt kérdés
3 hónapja szakított a barátjával akivel 7évig együtt éltünk és most ketten élünk.Azóta állandóan dolgozik és amikor hazaér akkoris csak a munkájával foglalkozik vagy randizgat ezzel-azzal. Rám soha sincs ideje,igaz hogy mindent megvesz amire szükségem van. Amiből viszont elegem van az az,hogy mindenért ordítozik velem és azt hajtogatja hogy én itthon nem csinálok semmit csak a telefonomat nyomkodom. Csak azt nem veszi észre,hogy nekem csak a barátaim vannak akikkel beszélgetek mert ő soha nem foglalkozik velem.Ma is egydzer csak felkapta azon a vizet,hogy a vajat rossz helyre raktam a hűtőben. Erre mondtam neki hogy nehogymár ilyenen kiakadjon legközelebb figyelek.Aztán tovább kiabált hogy soha semmit nem csinálok itthon meg hogy olyan lusta vagyok mint az apám.MEgcsinálnám én ha szépen kérne vagy egyáltalán megkérne. EZek mellet szidja a keresztanyukámat is hogy milyen buta hogy elhiszi a gyereke hazugságait és hogyha az ő gyereke lenne akkor biztos adna neki.De azt nem veszi figyelembe hogy velem se foglalkozik soha..... Ma ezek után olyanokkal jött hogy soha semmit nem fog venni nekem egy pólót se semmit....a szobám ajtaját is le akarja szedni mert azt állítja aki nem segít a házimunkába annak ne legyen ajtaja se...meg hogy mostantól bekeményít.Az iskolában is leszólja a szülöket hogy hogy engedik meg a gyereküknek hogy sminkeljen...Nekem még a szempillaspirált sem engedi soha.Ez igazából annyira nem is zavar ráérek majd a középiskolába elkezdeni.De a többi viselkedését nem értem. Miért hiszi azt hogy ő mindenben tökéletes?Mit tudok most ezek után tenni? 15Éves vagyok.
2015. febr. 15. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha anyukádnak semmi sem jó amit csinálsz , akkor ne csinálj semmit.
2015. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elvárja hogy vedd észre ha segiteni kell valamit ne keljen szolnia
2015. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne várja el! Senki nem gondolatolvasó! A páromtól se várom el, hogy magától álljon neki teszem azt porszívózni, hanem megbeszéljük értelmes felnőtt módjára, hogy kinek mi a feladata a háztartásban, és mikor. Amikor otthon laktam, akkor anyuval is lefutottuk ezeket a köröket, végül megmondtam neki is, hogy ha akar valamit, nyissa ki a pici száját (nyilván nem ebben a stílusban), és kérjen meg, mondja meg, hogy mit csináljak. Mosogassak el minden nap? Rendben! Tartsam rendben a szobámat? Rendben! Töröljem le a port heti egyszer és vasaljak ki? Rendben! De magamtól nem tudom, hogy ő mit tervez és mikor tervezi, mondja el.


Anyukádnak amúgy most az se lenne jó, ha arcon pörögve pókhálóznál minden nap. Szakítás utáni depressziója van. Ezért menekül a munkába, és ezért köt bele abba, amit csinálsz. Jó esetben elmúlik majd. Kitartást.

2015. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kiskoromtól kb 13 éves koromig segítettem mindenben, bár egy jó szót nem kaptam soha, viszont szerinte rosszul csináltam, szétszedte és újra megcsinálta. Azóta se kér meg soha semmire, de naponta hallgatom, hogy semmiben sem segítek.


Így járt, nem hat meg. Éjszakákon át sírtam miatta anno, hogy miért nem vagyok képes megfelelni neki... Ő is magasról leszrta.

2015. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tégy egy próbát. Kezd ugy a napot ,hogy kérdezd meg hogy mit kellene ma megcsinálnod ( mosogatás, takaritás, rend rakás stb), ha nem is válaszol vagy mittomén attól te mondjuk egy hétig tedd meg ezeket. És csendben figyeld hogy mit reagál, abba e hagyja a hisztit? Ha elkezd másként viselkedni, nem veszekszik akkor itt volt a béke kulcsa. Ha tovabbra is baja lesz akkor nemtom :D Szerintem amugy még nem dolgoztál, nem tartasz el egy háztartást nem tudhatod hogy milyen megterhelő ha munka után arra érsz haza hogy még a rumlit rendbe kell rakni, kaja sincs meg semmi. Neked fél óra, de neki hatalmas segitség, és anyudnak teszed, nem a szomszédnak... és te is jobban éreznéd magad egy tiszta lakásban...

Szerintem vegyél erőt magadon és próbáld meg.

2015. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem beszélj vele ha igazán szeret meg változik miattad.
2015. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!