Mit csináljak apámmal?

Figyelt kérdés

Megmondtam neki, hogy nem megyek egyetemre, OKJ-ra szeretnék. Teljesen kiakadt. Azt hiszi, könnyű bejutni egyetemre, diplomával jól jövedelmező állásom lesz, csak műkörmös meg ilyesmi OKJ-k vannak... Annyira nem ért ehhez a dologhoz... Azt mondta, ennyi erővel ne is érettségizzek le, menjek dolgozni olyan helyre, ahova lehet 8 általánossal is.


Nos, ahhoz, hogy bekerüljek államira, nem kevés pont kell... Nekem meg nem lesz túl sok.


És nem akarja kifizetni se az államit...


Most mi legyen?


2015. febr. 4. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Elmondanám neki mi érdekel, hol lehet vele elhelyezkedni, mennyit kereshetsz és miért szeretnéd ezt a szakmát választani. Ő elmodhatja a saját konkrét véleményét, te pedig felhasználod az építő jellegű meglátásait.

Esetleg ha van olyan egyetemi szak, ami érdekel, meg lehet próbálni, max. nem vesznek fel.

Amennyiben az érvei kimerülnek abban, hogy mert, úgy döntenék, ahogy csak akarok, nem foglalkoznék vele.

2015. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem felvettek egyetemre, de rájöttem még a nyáron, hogy nem érdekel igazán, mert változott a döntésem. Így szeptemberben el sem kezdtem, hanem OKJ-s képzésre mentem. Megpályáztam egy pályázatot, és láss csodát: megnyertem egy ingyenes 6 hetes szakmai gyakorlatot nyárra Portugáliába. Tehát én pontosan úgy érzem, hogy értelmetlen lett volna az egyetem, mert ezzel a képzéssel máris rengeteget nyertem, amit egyetemmel nem tudtam volna. Egyébként turisztikai szervező értékesítő és szállodai recepciós szakon vagyok Szegeden a Szinergiában. :)
2015. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!