Akik intézetbe adják a gyereküket, azoktól miért nem vonnak le gyerektartást?
Ha nincs munkája, akkor is rá lehetne terhelni a házára vagy bármire, mint az elvált szülőknél, ha nem fizet a különélő szülő.
Szülnek felelőtlenül, egy kanyi adót se fizetnek...
Ők miért nem tartoznak felelősséggel anyagi gyerekük iránt? Miért csak akkor kell tartást fizetni, ha egyik szülő neveli?
Így is elég szörnyű szegény gyerekek sorsa, ha félreraknák és kamatoztatnák nekik a tartásdíjat is, úgy mint a családit, legalább egy egyszobás szerény lakást kaphatnának valahol életkezdésnek.
9-es: de ebben az esetben gondolom nem csak egy képeslapot küldött évente, hanem rendszeresen látogatta a gyereket és foglalkozott vele amikor csak tudott.
Illetve ha anyukának nem volt bejelentett munkája, aattól még apukától simán vonhattak volna vmit.
rokon kiveszi mint nevelőszülő és még állami támogatást is kap
Állandóan ez terjed a neten, hogy a kisebbség ebből él... pedig nem igaz, a nevelőszülőségnek komoly feltételei vannak.
Mert lemond róluk (jobb esetben) a szülő. S joga, se kötelessége nincs ez után. Ha ezt megtette, a gyermek örökbe adható.
Azt a részét nem értem én sem, amikor beadja az intézetbe, hogy neki ne kerüljön pénzbe, de látogatja, a kapcsolatot tartja, így megakadályozva, hogy örökbe adható legyen a gyerek. Max nevelőszülőkhöz küldik el szegényt.
#15, mert ilyen nincs is, a szülő az ideiglenes intézeti elhelyezett gyerek után ugyanúgy "gondozási díjat" fizet az államnak - amit annyi különböztet meg a tartásdíjtól, hogy mivel nyilván nem a gyerek alapvető szükségleteire kell, így nem hajtják be akkor, ha a szülőnek tényleg nincs pénze, munkanélküli, vagy ilyesmi.
Akkor nem kell fizetni, ha a szülői felügyelet nem "szünetel" hanem "megszűnt" - amikor a gyerek elvben örökbe adható is.
Szóval ez a kérdés tévedésen alapul eleve.
(2) A nevelésbe vett gyermek kapcsolattartásra feljogosított szülője jogosult és köteles78
a)79 a gyermeke gondozását ellátó személyekkel, intézményekkel, a gyermekvédelmi gyámmal - a nevelés érdekében - együttműködni,
b) gyermekével - törvényben meghatározott módon - kapcsolatot tartani.
(3) A nevelésbe vett gyermek szülője - a gyámhatóság eltérő rendelkezése hiányában - köteles
a) minden tőle elvárhatót megtenni gyermeke családba történő visszahelyezéséért,
b)tiszteletben tartani a nevelőszülő családját és otthonát, az intézményben dolgozó személyeket, valamint köteles betartani az intézmény házirendjét,
_c) gyermeke ellátásáért gondozási díjat fizetni._
írja a törvény... (1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról, 13§)
Tegyük fel, hogy van 2 egyforma jövedelmű apuka akik még abban is megegyeznek, hogy egyiküket se érdekli a gyereke.
Első esetben az anyuka neveli a gyereket, vonják a tartásdíjat apukától.
Második esetben anyuka mondjuk hajléktalan lesz, gyerek intézetbe kerül. Akkor apuka is lemond róla és nem fizet semmit. A gyerek mondjuk már nagyobb, nem fogadja senki örökbe.
Ha mindig azon megy a rinya, hogy a tartásdíj a gyereknek jár, nem anyukának akkor második esetben miért nem kapja meg?
Ez marha nagy igazságtalanság így, hogy tartásdíj csak akkor van, ha egyik szülő felvállalja a gyereket, de ha egyetértenek akkor együttesen lemondhatnak a gyerekről, akkor is ha nem fogadja örökbe senki. Nem tartom jogosnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!