Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így beszélni...

Miért kell így beszélni velem, mert találkozom egy férfivel, aki idősebb nálam? Mit csináljak, hogy megértse, ez nekem mennyire rossz?

Figyelt kérdés

Hamarosan 18 éves leszek, lány vagyok. Rólam azt kell tudni, hogy rettenetesen tudok szeretni és vágyom is a szeretetre, viszont sosem voltam szép. Ez a legjobb barátnőim mellett még jobban feltűnik, mert ők gyönyörűek... Mind a hárman bálkirálynők voltak, népszerűek, a legtöbb pasi odavan értük. Én "elveszek" mellettük, de ezt már megszoktam, anyukám ugyanolyan, mint ők, csak idősebb kiadásban. 40 éves, de olyan, mint egy 30 éves nő, a mai napig imádják a férfiak. Szóval körülvesznek a szép, magabiztos nők, én pedig olyan vagyok kb., mint egy krumpli.

2 hetet külföldön voltam a 3 legjobb barátnőmmel és ott találkoztam egy férfivel, a hotelben. Akkor nem történt semmi, viszont mondta, hogy esetleg majd találkozhatnánk itthon, Pesten, kettesben. 27 éves, udvarias, vicces, kedves és nagyon jól néz ki.

Ezt elmeséltem anyának és teljesen megalázott...

Hogy mégis mit akarna egy ilyen férfi tőlem, meg hogy először tegyem rendbe magam és csak utána találkozzak vele, nehogy komolyan vegyem, lehet, hogy csak viccelt...


De nem érti, hogy ez nekem milyen rossz. Mindenkinek halad az élete, én pedig párkapcsolati szinten ott tartok, mint 4 éve. 0, még csak a kezemet sem fogta meg fiú. Persze, várni kell az "Igazira", de elég nehéz ez nekem így...

Nem azt várom, hogy majd ez a férfi megváltja értem a világot, vagy bármi. Csak már az jó lesett, hogy figyelmes volt velem, nem azért szólított meg, hogy megkérdezze valamelyik barátnőm nevét. Nem akarok én tőle semmi komolyat, ez egy egyszerű találkozó, aztán majd alakul, ha olyan a helyzet.



Hogy beszélgessek erről anyával?


2014. dec. 23. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

biztos hogy azzal kell beszélgetni valamiről akinek fogalma sincs a helyzetről?

fáj ha a saját anyánkkal nem beszélhetünk de van mikor az élet ezt a terhet rója ránk

2014. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Muszáj, különben még rosszabb lesz.

Eddig az volt, hogy van/volt egy fiú, akibe még 14 évesen "szerelmes" lettem. Ez az érzés azóta sem változott sokat, csak nem történt közöttünk semmi, ez inkább rajongás. Eddig azt hallgattam, hogy találjak már valakit helyette, ez már nem igaz.


Most lenne valaki és az sem jó.

2014. dec. 23. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit érthető, hogy ennyire félt, mert az önbizalomhiányos lányokat könnyű átejteni, és van, aki erre gerjed, nem a külsőre... az pedig csak rontana a helyzeteden, ha lefektetne az illető, hitegetne, beleszeretnél, aztán megcsalna és elhagyna... De ha ezt, amit itt leírtál, ugyanígy elmondod anyukádnak is, akkor biztosan meg fogja érteni. De tényleg légy óvatos.
2014. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok lány, de ha beszélni szeretnék erről édesanyámmal, akkor megmondanám neki, hogy marhára rosszul estek a szavai és hogy ezzel csak azt éri el, hogy tovább rombolja az amúgy sem túl sok önbizalmam.


Ne feledd: az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy a szépség szubjektív dolog. A lányokra akik nekem tetszenek a férfiak nagy része azt mondja hogy piszkafa, s hogy soha nem járna vele, mert nincs rajta mit fogni. Azt se feledd, hogy sok múlik a kisugárzáson. Ha egy utolsó senkinek látod magad, akkor mások szemében is annak fogsz tűnni, míg ha egy vidám, mindig mosolygós lány vagy, sokkal több embernek leszel szimpatikus. Persze mindig maradj önmagad :)


20/f

2014. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos,hogy nem vagy "krumpli"kinézetü.Talán az anyud miatt érzed ezt magadról.Gondolom még tesz is rá egy lapáttal,hogy õt a szemeidben szépnek látod.Biztosan neked is vannak részeid,ami vonzza a tekintetet és másnak nincs.Légy óvatos ezzel a férfival ,mert lehet,hogy csak az érintetlen tested kellene, nem biztos, de a leirásod alapján igen.Légy észnél és ne dobd csak ugy neki oda magadat.Sok sikert és fel a fejjel!
2014. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

5-ös nem tudom miből gondolja, hogy a fiú szűzlányokra gerjed. Férfiként tényleg kicsit izgalmas szűzlánnyal lenni, de sokkal inkább felelősség és probléma.


Kérdező, mond el így anyádnak, magadról beszélj, ne a fiúról, ne anyádról. Ha anyád nem veszi figyelembe, csak mondja tovább a magáét, akkor nincs mit tenni.

2014. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem anyukádnak inkább azzal van baja, hogy kölföldi, nem a korral. Bakker, 27 éves az még nem öreg Hozzád! :-) Ezen mindig jót nevetek... 9 éven én rohadtul nem problémáznék, főleg, ha már nagykorú vagy lassan. Na mindegy, ez az én véleményem. Ja meg az, hogy egy korodbeli is simán átejthet/megcsalhat, blabla, ez személyiségfüggő, nem pedig korfüggő.

De a küldöldiség mégis kicsit problémás hosszútávú kapcsolat szempontjából, anyukádnak szerintem az a baja. De próbáld meg megértetni vele, hogy nem biztos, hogy hosszútávú kapcsolatot szeretnél még 18 évesen, csak egyszerűen jól esik, hogy valaki mutat érdeklődést irántad 18 év után. Különben is, a döntés a Te kezedben van, nem kell vele rögtön lefeküdni (szerintem ezt még hanyagold, így, hogy még nincs tapasztatod), de most teszem azt, egy kis romantikázás, csókolózás, sétálgatás kinek árt? B.sszus, legalább fogod végre esetleg egyszer vonzó nőnek érezni magad! Anyukádnak nincs joga ezt megvonni előled, és benned lelkiismeret furdallást kelteni. Találkozz vele, később csak bánni fogod, hogy anyukád miatt kihagytad.

Bocsi az elragadtatott stílusért, de engem mindig is kiakasztottak a lányukat kb. a sárba beletipró anyák. Miért jó ez nekik?

N/20

2014. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismered Barbara Streisand,milyen csunya nõnek tartották, ugyanakkor gyönyörü szép!
2014. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ordenare bunkósag volt ez anyukadtol de tenyleg valoszinű hogy csak atejt a pasi.


Egy 27 eves jóképű,jó szemelyisegű, önálló ferfi nem egy csendes,atlagos tinit kepzel el idealis parnak. Inkabb csak gyorsan kiszúrta hogy szeretetehes vagy,vagy pedig rajtad akar közelebb kerülni a baratnőidhez.


Szóval hiaba a szerelem probalj józanon gondolkodni.

2014. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szólsz neki, hogy találkozol egy ismerősöddel, ha pedig komolyra fordul a dolog, bemutatod őt a szüleidnek. Amúgy nem tudom miért, de nekem nagyon az az érzésem, hogy szép vagy, csak nem látod magad annak. Ha jól emlékszem olvastam a másik kérdésedet is erről a srácról, akkor is ez jött le. Az anyukád azt mondod, szép nő, azért feltételezem valamit örököltél tőle. Ha pedig a barátnőid is annyira szépek, nem hinném, hogy a barátnőjük valami ork-szerű lény lenne. Ha mégis úgy nézel ki mint egy ork, akkor is érezheti magát jól veled a pasi, vagy lehet éppen az tetszik neki benned, amit te utálsz magadon, esetleg az, hogy nem vagy önelégült. Azért vigyázz magadra, ne vedd túl komolyan addig, amíg nem vagy biztos a szándékaiban.
2014. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!