Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom lánya utál és nem...

A párom lánya utál és nem akarja, hogy összeházasodjunk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve tart a kapcsolatunk, nem miattam mentek szét a feleségével, ők már több évvel azelőtt elváltak, hogy mi megismerkedtünk.Már több, mint fél éve együtt lakunk, nagyon jól megvagyunk és tervezzük az esküvőt, gyereket.A lánya (22 éves) is velünk lakik, és a kezdetektől fogva nagyon távolságtartó és hideg volt velem.Tegnap este a párom mondta neki, hogy jövőre tervezzük az esküvőt, erre teljesen kiborult, hogy mi az, hogy mi még gyereket akarunk, stb.Utána el is tűnt itthonról.Engem rettenetesen bánt ez a dolog, mert próbáltam vele jóban lenni kezdettől fogva, bár nagyon bántott a viselkedése, de sosem voltam vele bunkó, mindig próbáltam tök normálisan hozzáállni.Szerintetek hogy viszonyuljak hozzá?Annyit hozzá kell tenni, hogy viszonylag nagy köztünk a korkülönbség, a párom 45, én 30 vagyok.Illetve az lehet még a gond, hogy az anyagiak miatt aggódik, mert a párom elég jól keres.Egyébként az egész család elfogadott, és szeretnek, kivéve őt.
2014. dec. 15. 12:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

Na, az egy dolog, hogy az apja boldog, de VELE mi van? Értem, hogy nagykorú, de...


Foglalkozik vele az apja azért? Mert tudod, eddig ők ketten éltek (x évig), és most jössz te (ami nem baj), és az apja onnantól kezdve esetleg tesz rá. Mondván, már úgyis felnőtt.


Én is 18 voltam, mikor összeköltöztünk a mostohámmal, monmdhatni felnőtt. Annak örültem, hogy apa boldog, de annka, hogy onnantól kezdve le se szrt, már nem. Egyszerűen megszűntem számára létezni, csak a barátnő, stb. És ez esett a legrosszabbul, szükségem lett volna, hogy beszélgessünk kicsit, mert 13 éves korom óta ő jelentette a biztonságot, ami egy csapásra megszűnt.

2014. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
53%

"egyàltalàn nem érdekli, hogy az apja boldog?életében elöször igazàn?"

Húha, akkor szerinted nem volt boldog, amikor a lánya megszületett?Nem volt boldog, amikor a lánya először mondta,hogy apa?stb...

Ezzel a hozzáállással nem csoda,hogy utál, főleg ha mindenkinek ezt terjeszted.

2014. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Igen, a pàrkapcsolatàban elöször boldog, mivel a kedves exneje éveken keresztül folyamatosan csalta.

A lànya egyébként csak hétvégenként van otthon, mert màsik vàrosban tanul, hétvégén is jön-megy, szoval nem hiszem, hogy az hiànyozna neki, hogy az apja nincs vele.én többször is mondtam a pàromnak, hogy nyugodtan menjenek kettesben ide-oda, ha van kedvük, pont ezéRt, hogy ne az legyen, hogy én vàlasztom el öket egymàstol.mégsem mennek soha sehova.Amugy én viszonylag gyakran jàrok haza, tehàt otthon is lehetnek együtt.

2014. dec. 15. 15:13
 24/35 anonim ***** válasza:
74%
Egy felnőtt embernek alkalmazkodni egy vadidegenhez a saját házában nem könnyű. És akkor belegondol, hogy még egy kisgyerek is odakerül esetleg. Ez a probléma. Szerintem meg lehet érteni. Nem tudom te milyen vagy, de a legtöbb ember nehezen viselné felnőtt korában, hogy idegenek vannak úgymond az intim szférájában. Persze ettől még te sem vagy rossz.
2014. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egy felnőtt ember van annyira értelmes már,hogy fel tudja fogni azt,hogy nem körülötte forog a világ,és az apja sem fogja körbeugrálni 50 éves koráig.illetve azt,hogy másnak is van magánélete rajta kívül, és hogy bizony néha alkalmazkodni kell.a házról meg annyit,hogy mivel az apjáé és nem az övé,én pedig az apja felesége leszek,nekem kb ugyanannyi jogom van benne tartózkodni,mint neki.
2014. dec. 15. 16:34
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én is így vagyok!Én 40/N, párom 50/f, a lánya 30/n. Ráadásul a lánya külön él (1 utcával arrébb és van már férje és kisgyereke). Ennek ellenére folyton az apján lóg, 7 napból 5öt az apjánál alszik a gyerekével együtt, nem is engedi, h a párom és én összeköltözzünk. Inkább ott lóg az apjánál, csak én ne tudjak odamenni. Nálunk sajnos a párom a lányát védi,csak a lány mellett áll ki, így valszínű szakításra fogom vinni a dolgot.
2014. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Hät utolso, ha nàlunk ez lenne, én tuti, hogy otthagynàm a francba.Nincs az az isten, hogy ezt eltürjem.ma reggel beszéltem is a pàrommal, mert nagyon bàntott ez az egész, és mondtam, hogyha tovàbbra is ilyen légkörben kell lenni, én inkàbb elköltözök albérletbe, és mondta, hogy erröl szo Sem lehet, majd ha a kisasszonynak nem tetszik a helyzet, mehet ö.Ugyanis nàlunk tényleg a csaj a bunko, kezdetek ota azt érezteti velem, mintha nekem semmi beleszolàsom nem lenne ott semmibe, holott nincs rà oka, mert én sosem bàntottam.Söt a s.gge is ki van nyalva, mindene megvan, de arra pl. nem képes, hogy elmosogasson maga utàn, vagy összepakolja a cuccait.Akàrhànyszor ettünk eddig együtt, soha nem jutott eszébe, hogy esetleg ö is segithetne pakolni.egyszerüen felàll és otthagy mindent.Ezzel nekem nem is lenne bajom, mert anno én sem a rendmàniàmrol voltam hires, de akkor meg nem kéne az érett felnöttet jàtszani, ha ilyen elemi dolgokra sem képes.
2014. dec. 15. 17:10
 28/35 anonim ***** válasza:
48%
Szia, én vagyok az, aki a lány oldala felől írt neked korábban. Nézd, azért látom, hogy minden előbbi szavad ellenére, téged sem kell félteni, a te részedről is van elég konfliktus felé... Szóval, én csak azt tudom neked mondani, hogy ne törődj vele, mert ahogy látom, itt nincs is igazán mivel törődni - azt, hogy állítólag éreztet veled dolgokat, azt most nem tudom a tények oldalára venni. Viszont, ami nagyon nem tetszett (ilyen kijelentései apám barátnőjének is voltak - ezért is lett végül onnan elpaterolva, csakúgy mondom), hogy szerinted neked, mint leendő feleségnek ugyanannyi jogod van az apja lakásában tartózkodni. Hát, ne haragudj, de ne nagyon nem, lévén, hogy míg az a lakás neki az öröksége alap esetben, addig neked semmid, szóval, az ilyenekkel inkább vigyázz, mert feleslegesen nem éri meg gerjeszteni a problémákat, meg a veszekedést. Az a lány nem féltékeny rád, hidd el nekem (apám barátnője is folyton ezzel jött, amikor "háborús" volt a helyzet, és mikor már cinizmusom határtalanságaként bevallottam neki, hogy de igen, nyilván az vagyok, ő még el is hitte, tehát tragédia), nem akar tőled semmit elvenni sem, valószínűleg pont nem érdekled. Szóval, nyugodtan menj hozzá a párodhoz, ne fenyegess senkit elköltözéssel, ha a lány amúgy ritkán van ott, akkor nem teljesen mindegy?
2014. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: már elnézést, de az a lakás jelenleg az APA lakása, ott azzal él, akivel akar. Ha megnösül, akkor a feleség teljesn joggal élhet ott, és rendezkedhet, ahogy neki és az apának tetszik. A lánynak egyelöre SEMMI köze a lakáshoz, NEM öröksége, az majd csak akkor lesz esetleg, ha az apa meghal. Amíg ö él, addig nincs semmiféle örökség, mert élö meber után nem lehet örökölni.

Az apának jogában áll a kisasszony megkedezése NÉLKÜL akar eladni a lakást és az árát felélni, a lány akkor sem sz´lhat egy szót sem.

2014. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

#28 Akkor anyumnak kevesebb joga van ott élni a szülői házban, mint nekem?


Már évek óta én is csak hétvégente járok haza, akkor se mindig. Sokkal inkább Pesten élek, mint vidéken a szüleimnél, de ne mond már hogy több jogom van otthon lenni, mint anyumnak.

A ház apum nevén van, beköltöztek, mi megszülettünk.


Azért mert ne ő az anyja a lánynak, még a felesége lesz az apjának. Pont ugyanannyi joga van.

2014. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!