Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utált meg a nevelt lányom?

Miért utált meg a nevelt lányom?

Figyelt kérdés
10 éves volt amikor az anyja elhagyta és az apjához került.Én az apuka felesége vagyok és már 6 éve együtt élünk hármasban.Nagyon szeretem a kislányt,lányomként tekintek rá tipikus anya-lánya kapcsolat.Kezdtem úgy érezni hogy elfogad anyukának viszont most nagyon megbántott.Rengeteg hiányzása volt az iskolában én pedig kérdőre vontam és kicsit eldurvult a beszélgetésünk azóta utálatosan beszél velem.Azt mondtam nem szeretnéd hogy büszke legyen rád anyukád erre a fejemhez vágta hogy nem vagyok az anyja és sose leszek és hogy utál aztán rám vágta az ajtót.Nagyon rosszul esett,a könnyeimmel küszködtem.Én tényleg a szívem lelkem kiteszem érte,mert nem lehet gyerekem és úgy éreztem ő elfogad anyukának..

2014. dec. 11. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Kamasz. Mondjuk egy olyan gyereknek, aki csak 10 évesen került az életembe, nem emlegetném magam 'anyaként" , hacsak ő nem tenné ezt.
2014. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Kamaszodik. Lesz ez még rosszabb is, megnyugtatlak :)

Ha valóban annyira szeretitek egymást, nem hinném, hogy a személyed ellen szól a viselkedése, egyszerűen lázad. A saját szülőkkel is bepróbálkoznak, nem csak a kapottal. Kezelni kell a helyzetet, de erre sajnos nem lehet egyértelmű tanácsot adni, mert minden gyerek más, és máshogy reagál. Igazad van egyébként, az tűrhetetlen, hogy 10 éves lógjon az iakolából, kapja is meg a büntetését érte, ha haragszik, ha nem, akkor is. Egyébként ne akarj az anyukája lenni, az gondolom van neki. Viszont a tiszteletet várd el, hogy megadja, és nem beszélhet úgy veled, mint akit a seggéből rángatott elő. Apuka, hogy kezeli?

2014. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"Azt mondtam nem szeretnéd hogy büszke legyen rád anyukád"


Ha valóban az anyja lennél, akkor se lenne valami célravezető a nevelési módszered. Azt kell megértetni a kamasz gyerekkel, hogy saját maga miatt tanul, és azért jár be az iskolába, hogy egy bizonyos szintű életet tudjon majd magának produkálni a későbbiekben, hogy elérhesse a céljait. Nem azért kell suliba járni, hogy anyu büszke legyen rá.

2014. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kamaszodik.Ilyenkor még a vérszerinti szülő nevelését sem fogadják el nem a nevelő szülőjét.Legyél vele türelmes.Kezdeményezz beszélgetést.Értse meg hogy jót akarsz.Nem miattad hanem.miatta kell jól tanulnia.Később jól jön neki a főiskolához.Lehet fiú van a dologban...(én ekkor lógtam)
2014. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Kamaszoknál alap fejlődési dolog, hogy tizenévesen megkérdőjelezik a szüleiket.

Ha nem szólogatna be néha, akkor az lenne a rossz, mert ez a bizonyíték, hogy szülőjének tekint. Nyugi, ha vérszerinti anyja lennél, akkor valószínűleg ugyanez menne és azt vágná a fejedhez, hogy biztos örökbefogadtatok.

2014. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Marha sok eszed van, hogy az anyjával zsarolod, gratulálok.
2014. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt Kérdező, én kamaszként mondtam ennél sokkal cifrábbakat is az édesanyámnak, pedig nagyon szerettem és szeretem őt most is. Hidd el, a vér szerinti szülők is megkapják ugyanezt a mnűsort a gyerekeiktől. :)
2014. dec. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

"Azt mondtam nem szeretnéd hogy büszke legyen rád anyukád erre a fejemhez vágta hogy nem vagyok az anyja és sose leszek és hogy utál aztán rám vágta az ajtót."

"10 éves volt amikor az anyja elhagyta"

nem vagy az anyja, csak "anya pótlék"! gondolj bele, hogy eshet neki amikor az anyjáról mondasz ilyet...elég rossz emlékek fűzik hozzá erre te ilyet mondasz neki...nem mindenki szereti az anyját...téged jobban szeretett mint az anyját és nem azt akarta, hogy te legyél az anyja...van egy anyja aki elhagyta...és vagy te aki segít neki...

2014. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

8-as, te aztán érted, amit olvasol!

Kérdező, próbálj meg 2 hétig ne anyjaként viselkedni.

(Mondjuk, ha az anyja lennél, akkor kidobnád.)

2014. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!