Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne ennyire eltávolodni...

Miért kéne ennyire eltávolodni a szülőktől?

Figyelt kérdés

sok kérdésben olvasom itt, hogy ha a 'gyerek' már egyetemista, akkor ...

először is minek lakik otthon?

miért nem dolgozik?

miért beszélget a szüleivel az egyetemről?

A legtöbben azt írják hogy 'minek mondod el a jegyeid?' 'minek szólsz hogy voltál vizsgázni?' 'semmi közük hozzá' de én ezt nem értem... szerintem ha valaki még otthon lakik egyetem alatt (pláne ha el is tartják, mert nem tud/kell dolgozni(a)), tök természetes hogy megbeszéli a szüleivel mi van... nyilván nem úgy mint általános iskolában, hogy na, ma írtunk és ilyen lett, de azért a félév végi eredményeket/vizsgákat el lehet mondani... bár az én szüleim normálisak lehet azért gondolom így :D de tényleg érdekel, hogy miért akkora 'bűn' elmondani a szülőknek ezeket, már azt is láttam, hogy emiatt a gyerek még mindig érzelmileg függ a szüleitől és nem képes elszakadni tőlük... ez azért eléggé túlzás :D

szóval akik ezt gondolják, az miért van? rossz volt a kapcsolatuk, nem jártak egyetemre, vagy mi?



2014. dec. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nemrég írt egy lány, akit halálra szekáltak a szülei az elcsúszott vizsgája miatt. Ezért minek elmondani? Egyébként ha mindkét fél normális, akkor a kommunikáció építő jellegű és közelebb hoz. Nem a titkolózás a lényeg.. Egyetemista korban viszont depresszióba esni azért, mert apuci nem dicsér, már elég éretlen jellemre vall, és igen, ajánlott az érzelmi elszakadás. Amit nem lehet megbeszélni a szülőkkel, mert ok nélkül drámát csinálnak belőle, azt nem kell erőltetni. Jártam egyetemre és normális kapcsolatom van/volt a szüleimmel.
2014. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont amiatt jutott ez eszembe ez a kérdés.

Hát, mint írtam, nekem normálisan reagálnak mindenre, ezért nem is tudom elképzelni, hogy ez 'ártana' nekem. Csak nagyon sokan nem csak ezekre a depressziós/extrém esetekre írják, hanem amúgy is

2014. dec. 10. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván más ha vki otthon lakik mint te, így semmi változás az életedbe a gimihez képest és persze ha jó a viszony akkor nyilván kommunikáltok erről is napi szinten.

De ha vki nem otthon lakik mert ott nem volt egyetem vagy nem az amelyikre menni akart és mondjuk hetente 1 szer beszélnek telefonon, abban az 5 percben biztos nem a vizsgáiról fog beszámolni, hiszen eleve leszakadt a szüleiről, az egyetemet ő végezni, ők sem számolnak be a munkahelyi dolgokról hogy óráról órára mi történt. Nyilván aki már leszakadt az egyetem mellett sok más olyan dolog is kiteszi az életét amire egy otthonlakó nem is gondol. És valószínű hogy azokról fog beszélni. Akik már nem otthon laknak annak fura beszámolni a jegyeiről mint egy óvodásnak. Te akit a szüleid tartanak el és gyerekstáuszban otthon ülsz és gimihez képest semmi nem változott életed legfontosabb eseménye még mindig a suli. Másnak meg ez már csak egy szelet az életéből ha az egyetem mellett dolgozik is vagy épp már a párjával költözött össze az egyetemi évei alatt.

2014. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

" nekem normálisan reagálnak mindenre"


Hja, akkor masnal is biztos igy van :)


en jartam egyetemre, de egy masik varosba. Jo volt a kapcsolatom a szuleimmel, de megis kinyilt a vilag amikor kulon koltoztem. Volt hogy 6 hetig nem voltam otthon, szabad voltam, azt csinaltam amit akartam. Szuper volt.


A testverem meg otthon maradt egyetem alatt, neki voltak surlodasai, foleg amiatt hogy hova mesz mikor josz haza miert ittal, olyan dolgok amik egy szulot termeszetesen erdekelnek, egy fiatal felnottet meg termeszetesen bosszantanak :)


Ha en reszegen hazamasztam a koliba negykezlab, azzal sem foglalkozott a kutya sem. Es ez jobb volt igy mindenkinek :)

2014. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sokan attól érzik felnőttnek magukat, hogy a szüleik képébe vághatják, hogy "semmi közöd hozzá":)))

Én anyámmal lakom, noha már dolgozom, de ettől még sikerült "elszakadni", és ettől még igen, elmondtam, ha pl. csúsztattam egy vizsgát, és tudomásul vettem, ha nem tetszett neki - ő meg tudomásul vette, hogy az én döntésem. Felnőttként is meg kell tanulni egymás mellett élni, ez is van akkora "feladat", mint külön költözni... Mert bevágni magam után az ajtót, az egy dolog, de "haza is kell jönni", a szó szoros és átvitt értelmében egyaránt...

Apámmal sosem éltünk együtt, majdnem naponta beszélünk telefonon, és kb. órára tudom a napirendjét:) Mert attól, hogy nem élünk együtt, még tarthatunk szoros kapcsolatot... Szóval ez családfüggő, a családtagok személyiségétől és a családi szokásoktól függ... Abból, hogy ki milyen kapcsolatot tart a szüleivel, nem kellene egyből messzemenő következtetéseket levonni...

2014. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem tudják a szüleim, hogy mikor megyek vizsgázni. Vizsga napján este meg felhív anya, apa, nővérem, hogy hogy sikerült, hát honnan tudjam, nincs még eredmény. Akkor ezek után minden nap felhívnak, hogy tudom-e már.

Még ha tudom is, nem biztos, hogy elakarom mondani.

Nem rosszindulatból csinálják ezt, de ennyit hadd tartsak meg magamnak.

2014. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már rég nem a szüleimmel éltem, sőt, már családom volt, amikor elkezdtem egyetemre járni, mégis elmeséltem, hogy hogy haladok, tudták, hogy mikor vannak vizsgáim, és pl. szigorlatok, vagy államvizsga után rögtön fel is hívtam a szüleimet, hogy elmondjam, mi volt. Szóval szerintem nem gáz ez, főleg, ha valaki még a szüleivel is lakik.

Viszont az is igaz, hogy vannak szülők - főleg, ha ők maguk nem jártak egyetemre -, akik egy elrontott vizsga miatt is égzengést csinálnak, mert azt hiszik, hogy ez valami szégyenletes dolog, pedig megesik mindenkivel, és úgyis meg lehet próbálni újra, tulajdonképpen nem jelent semmit. Na, ha ilyen szüleim lennének, nekik én se számolnék be róla, csak utólag, amikor már nincs min patáliázni.

2014. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is elmondom, hogy mikor, miből vizsgázom, de nem azért, mert beszámolási kötelezettségem van, csak szimplán szoktam beszélgetni a szüleimmel. És általában az emberek arról beszélgetnek, ami éppen foglalkoztatja őket. Engem vizsgaidőszakban a vizsgáim foglalkoztatnak, ezért arról beszélek nekik. Nekem is teljesen normálisak, meghallgatnak, de nem tartják számon a jegyeimet, vagy ilyesmik. Viszont tényleg nem minden szülő ilyen, van olyan csoporttársam, akinek ha rosszul sikerül egy zh-ja vagy egy vizsgája, akkor leszidják, nem engedik bulizni. Ez mondjuk már nem normális, ilyen helyzetben én is hülye lennék a tanulmányaimról beszélni nekik.
2014. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!