Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem túlzás, amit...

Szerintetek nem túlzás, amit a szüleim csinálnak?

Figyelt kérdés

A barátommal kb 1 hónapja vagyunk együtt és a szüleim miatt alig tudunk találkozni. Amikor iskola van, akkor azért nem találkozhatunk, csak nagyon ritkán, nagyon rövid időre, mert hogy szerintük tanulnom kell..még pénteken se. Hétvégén meg csak szombaton talizhatunk, de akkor így mindenbe beleszólnak. Ma is találkoztunk és apám konkrétan azt is megmondta, hogy melyik utcán sétálgathatunk és amikor hazajöttem, így számon kérte rajtam, hogy ha tényleg arra sétáltunk, akkor mondjam el, hogy milyen bolt van pl. a templom mellett, meg ilyenek...És ez komoly...Vagy pl. nem engedik, hogy felmenjünk hozzájuk, pedig a barátom szeretne már bemutatnia szüleinek, mert már ők is mondták neki párszor, hogy szeretnének találkozni velem, de anyámék nem engedik és állandóan, amikor találkozunk és így több ideig együtt vagyunk, akkor számon kérik, hogy akkor holt voltunk és mit csináltunk és amikor mondtam, hogy pl. elmentünk a mekibe, meg kellett nekik a blokkot is mutatnom, hogy lássák, hogy tényleg voltunk ott.

Szerintem ez egyáltalán nem normális.

16/l


2014. nov. 1. 18:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nagyon nagy túlzás.

Bennem ennyi idősen nagyon komoly sebeket ejtett az, hogy nem lehetett magánéletem, mindenről be kellett számolnom, lelki terrorban tartottak (ez már az). Most így 22 évesen azt gondolom, igazuk volt, és boldogabb lennék ha hallgattam volna rájuk, DE! Akitől ők védtek az valóban egy rossz pasi volt! Lelki kínzás, nemi erőszak, pénzkölcsönadogatás után még ő szakított velem. Tehát megértem utólag, hogy miért féltettek ennyire.


Viszont! Ha a te srácod rendes gyerek és boldog vagy mellette, a szüleidnek nincs oka ilyen mániákusan ellenőrizgetni. Az egész életed 0-24 órában úgyse tudják felügyelni, illetve úgy gondolom ezt az utat minden kamasznak végig kell járnia azért hogy okuljon belőle. Van egy jó hasonlatom: A szüleid 18 éves korodig egy pocsolyába se engedtek bele, 18 évesen pedig egyből bedobnak a mély vízbe, de nem tanítottak meg úszni.

Szóval azt gondolom ha a barátod rendes és kedves gyerek, nem romlik meg egyikőtök tanulmányi átlaga sem, akkor nyugodtan járjátok a magatok útját, de csak ésszel! Ha nem csináltok butaságot, nem leszel terhes, nem tűnsz el másnap reggelig, nem kell érted rendőrségre/kórházba menni, szerintem be fogják látni a szüleid hogy túlságosan aggódtak.

Egy kamasz nem igazi kamasz, ha nem lázadozik, ez egy természetes folyamat, minden egészséges ember testében és agyában végbemegy. Nincs mit tenni, a szüleid is voltak kamaszok. Veszekedések mindig lesznek, még akkor is ha már 30-40 éves vagy, mert nekik mindig a gyerekük maradsz.

Ezen át kell menni, el kell viselni. Amelyik gyerek nem megy át ezen, az soha nem tud leválni és önálló életet élni.

2014. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Hát azért ez a szintű mikor hol voltál, és percre pontosan meséld el a napod dolog elég beteges. Azt sem értem, miért nem engedik a szülők, hogy a barátja bemutassa őket a családjának, vagy fordítva.
2014. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%
Azért nem engedik hogy a srác hazavigye, mert ott nem tudják megakadályozni, hogy szexeljenek, és nem bíznak a srác szüleiben, a fiús szülők általában engedik hogy a gyerekek szexeljenek.
2014. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
78%
Azért ennyire nem kellene. Szerintem beszéld meg velük szemtől szembe. Hidd el ez általában sokat segít. Mondjuk előbb inkább anyuddal. Apukád eléggé félt.
2014. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%

Időpont ma 18:55

Miért hiszitek, hogy a fiús anyukák simán belemennek, hogy a fiúk felvigye a lakásra a barátnőjét, és szexeljenek?? Ez nem igaz!!

2 fiam és 1 lányom van.


Tény,hogy a lányt jobban félti az ember mert alapjáratban naivabbak mint a fiúk. Persze 16 évesen az én lányom is azt mondta, hogy ő már felnőtt, tud felelősségteljesen gondolkodni, de nem minden lánynál van így. Bevallom nem tetszett, hogy 16 évesen 19 éves sráccal járt, mert tapasztalataim szerint míg a 16 éves lány naivan fülig beleszeret addig a srácnak a szex a fontosabb. Egy anyuka sem vágyik arra, hogy a lánya terhes legyen 16 évesen.

Én a fiamtól sem vártam, hogy 17-20 évesen apukák legyenek.

Bár én nem voltam ennyire szigorú, nem kértem blokkokat, sőt amíg a bizalom működött, és betartotta a szabályokat addig hetente több alkalommal is találkozhattak. De nem mehetett a tanulás rovására, és soha nem késhetett el. Ez a fiúknál is fennállt nem csak a lányomnál. Bevallom 1 hónapnyi együtt járásnál, én nem ragaszkodtam ahhoz, hogy márpedig megakarjuk ismerni a fiaim barátnőjét vagy a lányom barátját.. Ez még korai. 1 hónap még semmi..Ha már járnak 5-6 hónapja akkor természetes, hogy megismerjük őket.. A fiaim hiába jártak valakivel 1-2 hónapja, feljöhettek a lakásba, de nem aludhatott ott a lány. Ahogy a srác sem.

Én rendszeresen mondtam /mondom a gyerekeimnek, hogy nagyon figyeljenek a biztonságos szexre, nyilván egyik sem akar fiatalon szülő lenni..



Kedves kérdező.

A szüleid túl drámázzák a helyzetet, de ennek van oka. Nem bíznak sem benned sem a barátodban.. Szerezd meg a teljes bizalmat, és akkor talán enyhítenek a dolgokon. AZ is lehet, hogy nekik is túl korai az 1 hónapos együtt járás..Lehet csak türelmesen várni kell, és ha kibír a kapcsolatotok további 6 hónapot vagy 1 évet akkor a szüleid sem lesznek ilyen szigorúak.

2014. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzás és nem tudom, szerintem inkább azzal van bajuk, hogy van barátod. Nem konkrétan a személyével (de akár az is lehet, ha ismerik), inkább félnek, hogy rossz hatással lesz rád a barátod vagy ilyen szokásos dolgok. Próbálj meg beszélgetni a szüleiddel, hogy neked ez túl sok. Az addig rendben van, hogy gimnazista vagy és tanulnod is kell, de nem minden nap, egész délután. Ha mindennap megírod a házit és szóbelit is tanulsz az összes tárgyból (de ehhez nagyon szorgalmasnak kell lenned, most legyünk őszinték, szerintem kevesen készülnek fel egy napi 7 órára) még akkor is maradhat fennmaradó időd. Ez még rendben is van, hogy mikor tanulnod kell, akkor tanulj és ne menj el otthonról, de a szabadidődben nem látom akadályát. Egyszer kevesebb, egyszer több tanulnivaló van, sőt olyan is adódhat, hogy nem kell másnapra tanulni, de a hétvége abszolút a pihenésé és a szórakozásé szerintem. Azt meg nem tudom, hogy gondolhatják, hogy neked csak tanulnod kell, napi kb. 7 tanórát ülsz végig a suliban, otthon is tanulsz és normális, ha elfáradsz, normális ha szeretnél egy kicsit kikapcsolódni. Ez is egyfajta szellemi munka, gondolom a szüleid is szeretnek pihenni munka után, nem értem, hogy ez miért lenne olyan "ördögtől való dolog". Az ottalvást ennyi idősen nem hiszem, hogy sok szülő engedné, de ha jól értem itt nem is arról van szó, csak sima "nappali látogatásról". Esetleg ha találkozol a barátod szüleivel(ha még nem ismerik), akkor a szüleid beszélhetnének a velük, hátha megértik egymást és így már nyugodt szívvel engednek hozzájuk. Mondjuk nekem ez, hogy be kell számolnod minden apróságról és még ki is kérdeznek és bizonyíték is kell, elég erősnek tűnik. Az normális, hogy érdekli, hogy mit csináltál, hol voltál ez akár egy sima beszélgetés is lehet, de ennyire nem bízik meg benned.... Nem tudom, hogy erre mi szükség van.
2014. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!