Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem túlzás, amit...

Szerintetek nem túlzás, amit a szüleim csinálnak?

Figyelt kérdés

A barátommal kb 1 hónapja vagyunk együtt és a szüleim miatt alig tudunk találkozni. Amikor iskola van, akkor azért nem találkozhatunk, csak nagyon ritkán, nagyon rövid időre, mert hogy szerintük tanulnom kell..még pénteken se. Hétvégén meg csak szombaton talizhatunk, de akkor így mindenbe beleszólnak. Ma is találkoztunk és apám konkrétan azt is megmondta, hogy melyik utcán sétálgathatunk és amikor hazajöttem, így számon kérte rajtam, hogy ha tényleg arra sétáltunk, akkor mondjam el, hogy milyen bolt van pl. a templom mellett, meg ilyenek...És ez komoly...Vagy pl. nem engedik, hogy felmenjünk hozzájuk, pedig a barátom szeretne már bemutatnia szüleinek, mert már ők is mondták neki párszor, hogy szeretnének találkozni velem, de anyámék nem engedik és állandóan, amikor találkozunk és így több ideig együtt vagyunk, akkor számon kérik, hogy akkor holt voltunk és mit csináltunk és amikor mondtam, hogy pl. elmentünk a mekibe, meg kellett nekik a blokkot is mutatnom, hogy lássák, hogy tényleg voltunk ott.

Szerintem ez egyáltalán nem normális.

16/l


2014. nov. 1. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
"mert hogy szerintük tanulnom kell." - és szerinted mit kellene akkor 16 évesen, ha nem tanulni?
2014. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Találkozni a barátommal? :)

Meg amúgy az iskolában általában negyed 3-kor végzek, nehogy már azt a pár matekházit meg mondjuk 2 oldalnyi leckét töriből vagy irodalomból egész délután kelljen tanulnom..

2014. nov. 1. 18:08
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem túlzás, igazuk van!
2014. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Lehet kicsit eltúlozzák, de szülőként ez a dolguk, neked meg a tanulás a dolgod.

Mutasd be nekik az épp aktuális barátodat, hátha kicsit enyhülnek, ha tudják kivel vagy.

2014. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, szerintem igazad van, ez már egyáltalán nem normális.
2014. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Próbáltad már azt mondani hogy nem? Vagy mindig magadba szenvedsz? Csak mert szerintem ez így nagyon nem normális és beteges kicsit a szüleid részéről (személyes vélemény!)
2014. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
#4 - "Lehet kicsit eltúlozzák, de szülőként ez a dolguk" - azért ne essünk túlzásba, messze nem mindenkit ilyen "rendpárti, értékelvű"-nek mondott szülőkkel ver a sors, a normálisabb szülők egy 16 évesnél már max az éjszakai kimaradás vagy együtt alvás kérdésén rugóznának - mondjuk 1 hónap után még érthetően:) - ha nem romlik a gyerek tanulmányi eredménye egyébként.
2014. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Az semmiképpen sem normális, hogy be kell mutatnod a blokkot a szüleidnek, vagy, hogy apád ellenőrző kérdéseket tesz fel a sétátok útvonaláról. Teljes mértékben túlzás, gondolom majd meg fogod tanulni, hogy hogyan kell az ilyen típusú szülőket leszerelni, de biztosan nem lesz könnyű.
2014. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
A Blokkot? Egy kicsit túlzásba estek. :D Ha ennyire nem engedik a dolgokat, akkor játsz ki őket. De csak módjával.
2014. nov. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
97%
Ez túlzás, én nem bírnám ezt.
2014. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!