Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért ilyen velem anyám? 14/L

Mért ilyen velem anyám? 14/L

Figyelt kérdés
Kezdjük az elején. Kb. 4 hónapja apám nem jött haza, megcsalta anyámat. (De régen is ezt csinálta.) Anya beadta a válást. Apa elköltözött a barátnöjéhez. Azota anyám állandoan neten lóg és társkeresözik. És ha hozzá merek szolni valamit kicsit elönyösebb hangon egyböl le vagyok szidva hogy nem vagyok normális, olyan vagyok mint apám, már kiskoromba el kellett volna vinnie orvoshoz meghogy elvisz pszihologushoz. Stb. Nem ért máshoz minthogy apámat hordja el mindennek. Ja meg nagyon undoritoan viselkedik. Kint vagyok a konyhába eszek, kijön, kinnt van egy idejig és bejelenti hogy elmegy wc-re. Énmeg köpni nyelni nem tudok, azonnal elmegy az étvágyam. Meg reggel mindig bemegyek hozza felkelteni, mert ha nem keltem fel délutánug alszik. És akkoris elkezd nekem panaszkodni kérdezés nélkül hogy "jajj fáj a hasam megjött a vérzésem!". Kérdem én, ki kérdezte.? Állandoan saját magát sajnáltassa/sajnálja magát. Holott az ö hibája volt mert nem foglalkozott vele, csak kihasználta. És amikor mondom neki hogy aligvárom hogy kijárjam a sulit és menjek pestre továbbtanulni, elküld melegebb éghajlatra, vagy mondja hogy költözzek apához, aztán leszar engem. Nem mintha eddig nem azt csinálná. Megkérem hogy kérdezzen ki pl. Kosztolányi életrajzábol és asztmondja ö ezt nem tudja kikérdezni(amikor világosan levan oda irva a születési idelye meg ilyenekn) nem tud feltenni egy normális kérdést se. Már elegem van belöle és még 4 évet ki kell vele birnom. Ja és azt már nem is mondom hogyvelveszi a pénzem hogy cigit tudjon magának venni. Mivel rossz az anyagi körülményünk. Ja meg aggyik nap megemlitettem neki hpgy azt szeretném hogy a szobába a falam tele legyen a kedvenc bandám ppszterével meg olyan ágynemüt akarok stb. Akkoris be lettem fenyitve hogy elvisz pszihologushoz. De tudja hogy nekem ez a banda az életem. De ö csak leszarja. Hányszor volt olyan hogy megakartam halni, ö miatta. De akkor csak a kedvenc bandámra gondolok mert akkor megnyugszom. (Bocsi a hibákér, meg az öszevisszaságér)
2014. okt. 31. 10:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
Szia! Édesapáddal beszéltél már ezekről a problémákról? Hozzájuk költözés megoldható?
2014. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát, ülj le vele beszélgetni, de ha az sem válik be, akkor jobb, ha szólsz valakinek, aki közel áll a hozzád, és vhogy segítene ezt megoldani. De ha semmiképp sem bírod vele, költözz el apudhoz, ha lehetséges, de ez csak az én véleményem!
2014. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Csodálatos családi háttér, őszintén sajnálom!


Édesapád hogy állna ahhoz, hogy vele élj?


Anyukádnak nincs veled semmi baja, nem a te hibád, ahogy viselkedik. Az ő lelki szegénysége, semmi más.

2014. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 intrepid ***** válasza:
Apád valószínű azért ment el, mert vele is ilyen tahó módon viselkedett. Semmi kedvesség, sok nő azt hiszi, hogy vezeti a háztartást, néha szétrakja a lábát, azzal mindent megtett. Utána csodálkozik, ha a férje máshol keresi a szeretetet. Most nem a lepedőösszegyűrésre gondolok. Anyukád meg most pánikol, depressziós, fél, hogy öregségére egyedül marad. A hisztijével téged is elmar maga mellől, pszihológussal fenyeget, pedig neki nagyobb szüksége lenne rá. Nincs arra lehetőség, hogy apukádhoz költözzél?
2014. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát tegnap voltam apámnál mert amióta elköltözött nem láttam. Elég messze lakik. A sulimóll 60 km. És 8.-ba nem akarok átmenni másik suliba. Meg a gimit is a mostani lakhelyemen folytatom majd. Meg apa barátnöjének ott van 3 gyereke. Elég kis házban élnek 5-en. Vagyis panelban. Én ott már nem férnék el. Ja és ugy irigylem azokat az embereket akik tudnak normálisan mindenröl beszélni az anyukájukkal. Mert én sose tudtam. Nekem mindig csendbe kell maradnom, mert ha elmondom a véleményem megfenyeget.
2014. okt. 31. 11:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen. Anya nagyon bunko volt apámmal. Mindig kiabált vele, lenézöen szolt hozzá stb. De arra jó volt neki hogy kihasználja.
2014. okt. 31. 11:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyszülők?
2014. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már csak a mamám él, 74 éves. Ugyanolyan mint anyám, söt még rosszabb. Aztmondja rám hogy elvagyok kényeztetve meg hogy drága márkás ruhákat veszek, amikor nem. Mindent kitalál rám. Anyám tesoja is olyan mint anyám. Az multkor amikor elmentem moziba azt mondta anyámnak hogy engem meg kell verni mert igen el vagyok kényeztetve. Más rokonom nincs. Csak 2 felnött tesóm akiknek szintén családjuk van...
2014. okt. 31. 11:26
 9/15 anonim ***** válasza:
És velük beszéltél már erről?
2014. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bence_ ***** válasza:

Anya elvan keseredve. Ahogy viselkedik az erre a helyzetre a "megoldása".

Ha anyuval nem is de itt (világhálón) találhatsz olyan embert akivel megtudod beszélni a dolgaid. Anya meg nyugodtan vigyen el pszichológushoz. Dumálsz egy jó :)

De ha el is mentek akkor ő is beszéljen vele. Szüksége van rá.

2014. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!