Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyának?...

Lilith2001 kérdése:

Hogyan mondjam el anyának? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó,hogy a múltkor kaptam egy négyest..(7.-es lány vagyok) Nem merem elmondani anyának,mert nagyon kiabálós,és amikor legutóbb 5.-ben kaptam négyest,leordította a fejem,én meg ugyebár sírtam,mert félek tőle.Ezt a jegyet 4 napja kaptam..és irodalomból röpdolgozatra mert kihagytam véletlen egy feladatot,és ha nem hagytam volna ki,hibátlan lett volna,de a négyes mellett van 5 db 5-ösöm.Segítsetek légyszíves nekem,hogyan mondjam el neki,mert nagyon félek!Egyébként azért bánnak velem ennyire szigorúan,mert én mindig kitűnő vagyok,és csak ötöseim vannak,és ezt így is kell tartanom..de most egy rossz csúszás miatt négyes lett..Segítsetek nekem!!Pls.

2014. szept. 21. 08:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a tesómra nem kiabál,mert múltkor kapott egy négyest.Meg már a suliban is sírtam amikor megkaptam ezt a jegyet,mert félek tőle.Az iskolában sincs még egy ilyen gyerek,mint én,hogy több mint a fél napom arra telik,hogy tanulok.
2014. szept. 21. 08:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Viccen kívül! Van iskola pszichológusotok? Kérj tőle segítséget, mert a probléma nem benned, hanem azzal van, aki az esetleges botlásaidat kiabálással jutalmazza. És ehhez felnőtt-felnőtt közti beszélgetésre van szükség.
2014. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom milyen hatása lenne, ha azt mondanád:


=====

Múltkor egy 4est kaptam, és ordibáltál velem ezért. Azóta nem tudok bízni benned és nagyon félek tőled.


Szerinted - kedves édesanyám - ez megéri, hogy tönkremenjen egy anya-gyerek kapcsolat?


Nem vagyok büszke arra, ha tévedek, vagy elrontok valamit, és nekem lenne a legjobb, ha minden tökéletesen menne az életemben, de a hibáimtól való félelem nagyon sok mindent leblokkol a gondolkodásban, a világnézetben.


Én szorongok emiatt. Ha nagy koromban fogok majd tévedni, visszajön majd a rettegésem és nem fogom tudni kelezni. Ha már ilyen fiatal korban kialakul a kudarctól való rettegésem, sosem fogok igazán nagy és kockázatos dolgokat elvállalni, tehát sosem lehetek majd vezető szerepben, sosem indíthatok startup-okat (sztartápokat), nem fogok tudni igazán nagyon szakítani.


Ez lenne a cél, amikor egy négyesért rettegnem kell?


Nem tudom, hogy mit kell egy gyerekkel kezdeni, ha négyest kap, mert nem vagyok felnőtt, nem látok át olyan dolgokat, mint egy szülő. De tudnod kell, hogy megint rettegek, mert megint kaptam egy négyest. Azt tudom, hogy az ordibálás nem vezet semmi jóra. Én nem akarok ezzel sem kudarc lenni a szemedben sem elveszteni az édesanyámat emiatt.


======


Lehet nem lenne jó, de lehet felnyitná a szemét.

Mindenesetre egy pszichológus valóban segíthet, mint ahogy azt már írta valaki.

2014. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
(Persze, amit írtam azt nem vedd magadra! Sokan lehetnek vezetők, feltalálók, nagy emberek, azért mert lelkileg nincsenek egyensúlyban. Ez ne vessen vissza semmiben! De hatásos duma egy szülővel szemben.)
2014. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatnád: Anyu, ha minden 4-esért kiabálni fogsz velem, egyre több négyest fogok hozni, mert amiatt külön drukkolok majd, hogy neked is megfeleljek, ne csak az iskolának. A 4-es és az 5-ös között nincs akkora különbség!!
2014. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felnőttként azt mondhatom, hogy bírd ki még ezt a pár évet, húzz el valahova a világ másik végére a szüleid elől koleszos egyetemre, és amint lehet, költözz el teljesen, mert a szüleid pszichésen nincsenek rendben, ha így igaz, amit írtál.
2014. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
u.i.: mondd el a tanárodnak, hogy ez a helyzet, és kérd meg, hogy hadd írj javító dolgozatot, vagy szóban (felelettel) kiegészítsd ötösre. De amúgy ez neked is jó lecke volt, most legalább megtanultad, hogy hiába döglesz bele az igyekezetbe, akkor is hibázni fogsz valamikor. Ez az életben is így lesz. A többit meg tartom.
2014. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!