Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozok ezen, elsősorban a menstruációs fájdalmak miatt, mindennek utánaolvastam, és ez lenne a legjobb szerintem, mert semmi más nem segít

4 éve mindenféle fájdalomcsillapítókat próbáltam már, egyáltalán nem segítenek, és teljesen rosszul vagyok olyankor, de erre csak azt mondta, hogy egy kis fájdalmat kibírok. persze nem egy kis fájdalomról van szó, olyankor felállni is alig bírok, és iskolába se tudok bemenni

ezt meg is mondtam neki, de azóta is csak halogatva van


másik ok meg a szex, nem merek szexelni tabletta nélkül (több, mint 1 éves kapcsolatom van) , és csak úgy érezném magam biztonságban

nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy nagyon szeretném, és cikinek érzem, hogy erről beszéljünk

előre is köszi az értelmes válaszokat

16L


2014. aug. 12. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

remélem nem sértődsz meg ezen, sztem neked még korai tablettát szedni! Tegyük fel 30 körül szeretnél a pároddal gyereket, de már 14 éve szeded, nem biztos hogy sikerülni fog! Én 26 éves anyuka vagyok, 19 évesen kezdtem el szedni, időközönként abbahagytam, ne terheljem túl a szervezetem vele! Most megint nem szedem, szüneteltem!

Nekem is nagyon fájt mindig a hasam, sőt én el is ájultam időnként, várjál vele még kicsit!! Ennyi időseknek inkább a gumit ajánlanám! A nemi betegségek ellen is jobb hidd el :) nagyon sok idősebb pár használ gumit, én szerintem ez nem ciki :)

2014. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 12. 14:11
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, itt egy kontra történet. Az én anyukám úgy döntött anno, jobb, ha nem szedek gyógyszert, mert még fiatal a szervezetem. Védekeztünk máshogy, de akkor is terhes lettem 19 évesen. A mai 3. generációs gyógyszerek már nem olyan megterhelők a szervezetnek, de úgyis orvos dönti el, vizsgálat után, szedhetsz-e vagy sem. A kétévente javasolt szünetet azért betartanám. Szóval látogassatok el egy nőgyógyászhoz és beszéljétek meg vele.

Anyudnak egyszerűen mondd el, hogy úgy érzed, elérkezett az idő, és mit javasol védekezésre, akkor előhozhatod a tablettát. Biztos máshogy áll a dologhoz, ha a véleményét kéred ki.

Én azért még a gumit is javasolnám, nem terhesség, hanem egyéb ellen. Gomba, más fertőzések stb. Nem hülyeség, hidd el.

2014. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a tablettát nekem is ellenzi, mégis azt mondta, szóljak ha már ott tartunk, és elmegyünk orvoshoz, de valahogy akkor sem merem ezt megmondani neki

gumit használnánk mellé még pluszba, nem tudom lehet én vagyok paranoiás, de mindenhogy félek egy kicsit a teherbeeséstől, mert még legalább 10 évig tanulni szeretnék, és egy gyerek teljesen tönkretenné az elképzeléseimet meg a jövőmet

köszönöm, hogy leírtad :)

2014. aug. 12. 14:20
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

"gumit használnánk mellé még pluszba, nem tudom lehet én vagyok paranoiás, de mindenhogy félek egy kicsit a teherbeeséstől"


Inkább ne szexeljetek még. Ha ennyire ráparázol nem fogod sem te sem a partnered élvezni. Ez olyan mintha vegyvédelmi ruhában és orvosi csapattal mennék az állatkertbe, hátha történik ott valami. Semmit nem élveznék úgy az állatkertből...

2014. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon örülni fogok ha ilyen felelősségteljesen gondolkodó lányom lesz,hogy óvszert és tablettát is akar majd szedni.Szerintem ezeket így mond el neki őszintén,nincsen oka arra,hogy negatívan álljon hozzá.

Én 17 évesen kezdtem szedni (nem akartam,de kiszakadt a gumi,és nagyon megijedtem,nem lettem terhes,de én is azt mondtam,hogy többet nem kockáztatok) 24 évesen akartunk babát,teherbe is estem rögtön az első hónapban,és most megint gyógyszert szedek.A mai korszerű gyógyszerek már nem okoznak semmilyen problémát sem.Egyébként ha anyukád esetleg nagyon elzárkózna akkor egyedül is felirathatod,nem kell nagykorúnak lenned,én is egyedül mentem annak idején.

2014. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

16 évesen nekem is nagyon görcsölt amikor megjött, aztán kinőttem. Vannak tornagyakorlatok, melegvizes palack, a mozgás sokszor segít, és persze a fájdalomcsillapítók.


Szerintem is korai még neked tablettát szedni. Én 26 éves vagyok, összevissza 2,5 évet szedtem tablettát (szünetekkel). Sokszor így is elég fájdalmas volt a menzeszem, migrénjeim, hangulatingadozásaim voltak, és sokat híztam/vizesedtem, még akkor is ha keveset és egészségesen ettem.


Most hüvelygyűrűre váltottam, ennek nagyon pici a hormontartalma, bár nekem bevált de sokan panaszkodnak hogy felerősíti a derékfájást/mensi görcsöket így ezt nem feltétlen ajánlom Neked...


Ha ennyire parázol a teherbeeséstől (tabletta előírt szedése mellett 0,01%), akkor lehet tényleg korai a szex.

Illetve számolnod kell azzal, hogy ha el is mentek a nőgyógyászhoz, az el fog küldeni mert még fiatal vagy.

2014. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

első vagyok! Hidd el, a gyógyszer nem jó még neked :)

menj el dokihoz, majd megmondja hogy hogyan védekezz!

Én most az injekción gondolkozok, 3 havonta 1-et kell felvenni!

Hiába gyengék ezek a gyógyszerek, akkor is mindig van hátul ütöje!

akkor most szűz vagy még? ha félsz még akkor ismerkedjetek egymás testével, ezzel is el lehet élni egy darabig!

2014. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem menj el orvoshoz, mondd el neki, hogy nagyon fáj, ha megvan, és ha ő javasol gyógyszert, anyukád is bele fog menni szerintem.


Másrészről: én 26 éves vagyok 19-25 éves koromig szedtem gyógyszert. 9 hónappal azelőtt abbahagytam, hogy elkezdtünk próbálkozni a babával. Elsőre terhes lettem, ikrekkel, nagy volt a boldogság, 2 hétig, mert mindkét baba elhalt, nem indult be a vetélés, és meg kellett műteni. Ez fél éve volt, 3 hónapja próbálkozunk újra, eddig nem sikerült teherbe esni. Én nem vagyok biztos benne, hogy nem az évekig tartó hormonszedés miatt volt gond, a dokim is azt mondta, hogy úgy tapasztalja, sok fiatal, egészséges nőnek megy el az első babája, akik előtte évekig szedtek "korszerű, alacsony hormontartalmú" fogamzásgátlót (az enyém is ilyen volt). Olvastam is erről egy angol nyelvű kutatást. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nagyon gondold meg, hogy akarsz-e ilyesmit szedni, mert azt nem nagyon lehet még tudni, hogy hosszabb távon milyen hatással lesz a szervezetedre.

Ha nagyon félsz, és mindenképp duplán akarsz védekezni, használjatok gumit+spermicid krémet (pl. pharmatex). A Pharmatex önmagában nem sokat ér, de gumi mellé tökéletes biztosíték, és legalább nem nyomod teli magad hormonnal fölöslegesen.

2014. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat :) majd még gondolkodom a dolgon :)

igen, szűz vagyok, és semmiképp nem akarok én lenni a következő szerencsétlen, aki itt kérdezgeti, hogy akkor most terhes lehet-e vagy sem :D

2014. aug. 12. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!