Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozok ezen, elsősorban a menstruációs fájdalmak miatt, mindennek utánaolvastam, és ez lenne a legjobb szerintem, mert semmi más nem segít

4 éve mindenféle fájdalomcsillapítókat próbáltam már, egyáltalán nem segítenek, és teljesen rosszul vagyok olyankor, de erre csak azt mondta, hogy egy kis fájdalmat kibírok. persze nem egy kis fájdalomról van szó, olyankor felállni is alig bírok, és iskolába se tudok bemenni

ezt meg is mondtam neki, de azóta is csak halogatva van


másik ok meg a szex, nem merek szexelni tabletta nélkül (több, mint 1 éves kapcsolatom van) , és csak úgy érezném magam biztonságban

nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy nagyon szeretném, és cikinek érzem, hogy erről beszéljünk

előre is köszi az értelmes válaszokat

16L


2014. aug. 12. 14:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Hát szerintem ne ezzel állj anyád elé. Dobna egy hátast biztos.

Amúgy sem oldja meg a menstruációs problémákat, csak elfedi a tüneteket, amik aztán sok évig nem kezelve már tényleg okozhatnak komoly problémákat. Nyár van, nem kell anyád se ahhoz, hogy elmenj az orvoshoz, de inkább azzal állj elé, hogy a menstruációs gondjaid miatt mennél. Majd a doki megmondja, hogy szükség van-e valami kezelésre vagy gyógyszerre.

16 évesen még amúgy sem szeretnek belepiszkálni a hormonrendszerbe tabikkal, hiába korszerű, hiába mondják, hogy jó, ismerőseim és személyes tapasztalatom is az, hogy ez csak mese habbal sajnos.

A szex is korai neked, ha ennyire ráparázol. Szép és becsülendő, hogy előre gondolkodsz, de azért nem kell átesni a ló másik oldalára se. Megfelelően használt óvszerrel elég minimális a teherbeesés kockázata. Ha meg baleset történne, ott van lehetőségként a 72 órás tabletta. Az sem jó, de ha muszáj, akkor muszáj. :)

2014. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, most szedtem fogamzásgátlót, de inkább bevállalom a görcsöket. Mondta a nőgyógyász, hogy nem biztos, hogy használ. Végülis használt, de a mellékhatások olyanok voltak, hogy inkább a saját természetes nyavalyám, mint egy mesterséges.

Nekem is alig használ a No-spa fájdalomcsillapító páros, és nem tudok semmit csinálni aznap, se másnap, de tényleg nem éri meg nekem. Ettől függetlenül lehet, neked megérné, és nem lennének mellékhatások.

2014. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

A menstruáció fájdalomra igyál rendszeresen cickafark teát. Olvasd el a 8. pontot:

[link]


Fogamzásgátlót meg ne szedj ilyen fiatalon, mert tönkrecseszi a hormonháztartásod!

2014. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, ha tényleg nagyon erősek a fájdalmak, akkor lehet endometriózis is!

Nézz utána a neten és egy kivizsgálástért tényleg nem ártana elmenni a nőgyógyhoz és vele konzultálni, mert ez meddőséghez is vezethet.


Addig is, ahogy előttem írták, a cickafark tea rendszeres fogyasztása nagyon jó ezekre a gondokra.

2014. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!