Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy aki szegény családb...

Igaz, hogy aki szegény családból származik, annak késöbb sem lesznek nagy igényei?

Figyelt kérdés

Mármint, nem lesz hiányérzete, ha ugyanazon a színvonalon kell élnie, sosem fog luxusra vágyni, és mindig be tudja osztani a pénzt?


Igen/Nem? Miért?


2014. szept. 11. 13:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

kicsit meglepően, ámde nagyon jól gondolkodó, jó pénzügyi kultúrájú családból származom. szerencsére azért látom, hogy ez nem egyedülálló, de azért ritka.


nos, a nagyszüleim elég szegény sorból küzdötték fel magukat, azzal hogy volt egy jó ötletük, vállalkozást alapítottak, és nem szórták, hanem inkább eltették a pénzt. a papám utálta a nagyzolást, nem akarta hogy irigykedjenek rá, hogy pletykáljanak róla, h vajon miből telik neki erre v. arra.

étel, fűtés, ruha, mindig volt, a lehető legjobb minőségű, hiszen ezek kellenek az egészséghez. viszont ezen felül valahogy nagyon kis igényeik voltak. sosem mentünk nyaralni, nem voltak olyan világszámba menő családi programok, pedig pénz tuti lett volna rá. nem volt menő, kényelmes autónk, sem pedig carrarai márvány a fürdőszobában.


ha mást nem is, de én ezeket most így huszonéves korom közepétől elkezdtem bepótolni. persze nagyzolni én sem szeretek, de ha valamit indokoltnak érzek, akkor megveszem, (kényelmes autó) elutazok oda (tengerpart, Európa nagyvárosai). ezek a dolgok a lelki egyensúlyhoz kellenek, amit egyesek indokolatlan luxusként aposztrofálnak, és minimum milliomosnak gondolnak miatta. pedig csak megtanultam beosztani a pénzt, illetve bizonyos költségekből faragni, és a megspórolt pénz félretenni rá.


persze kinek mi a fontos. azt mondjuk utálom, mikor érzem, hogy irigykednek rám, de egyszer nem kérne tanácsot hogy én hogyan csinálom, hogy tudna ő is félretenni. persze ez olyan kettős mérce: akkor tud turkálni a zsebemben, mikor látja, h valami jó, de abba bele sem gondol, hogy ezért én lemondok valamiről, amire meg ő szór el irdatlan pénzeket.


mondjuk én úgy vagyok vele, hogy akkor sem emelném az életszínvonalamat jelentősen ha egyik hónapról másikra duplájára emelnék a fizumat. inkább többet tennék el. ahogy most élek, az bőven jó, ennél több extra már tényleg csak az öncélú rongyrázásról szólna.


panelban élek, az autómmal pont egyidősek vagyunk, és kb a magyar átlagbért keresem. kihozom belőle a maximumot ;)

2014. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ejj, az a ringy rongy, az én feleségem, mindig pöröl vélem...
2014. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

tudok egy igen és egy nem példát is:

-első:aki szegény családból jött, szorgalmas, beosztja a pénzt, kertet művel, mindig kicsivel többet akar mint ami van és meg is valósítja, nem luxusban él, azt feleslegesnek tartja, viszont mindene megvan, és nem nélkülöz, ő be tudja osztani a pénzt.

-másik: nélkülözött egész gyerekkorában és fiatalkorában (szülők alkoholizmusa miatt), ő most jól keres, luxusra vágyik, és őrült összegekért vesz magának cipőt órát pólót, szinte az egész fizuját elveri pár nap alatt, utána a hónap további részében kölcsönkér, és fikáz mindenkit aki beosztja a pénzét. Jah iszik is.

Én azt mondom, az otthonról hozott viselkedésminta és a józan ész megléte vagy nemléte miatt, főleg.

2014. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!