Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy aki szegény családb...

Igaz, hogy aki szegény családból származik, annak késöbb sem lesznek nagy igényei?

Figyelt kérdés

Mármint, nem lesz hiányérzete, ha ugyanazon a színvonalon kell élnie, sosem fog luxusra vágyni, és mindig be tudja osztani a pénzt?


Igen/Nem? Miért?


2014. szept. 11. 13:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
*jól
2014. szept. 11. 13:53
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, szeirntem. Mi se voltunk valami gazdagok, de mindig többre vágytam, tudtam, hogy én gazdagabb leszek, mert nem elégszem meg a minimálbérrel, és azzal, hogy a pénzem csak kajára meg számlákra legyen elég.
2014. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Eppen, hogy de. Latom, hogy masok milyen szinvonalat engedhetnek meg maguknak es en is

ezt szeretnem. Vannak vagyaim , igenyeim a jobb, dragabb dolgokra. A kulonbseg csak az, hogy meg vki aranykanallal a szajaba szuletik es mindent megkap, en meg dolgozom erte. Igy jobban ertekelem is a penzt.

2014. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Attól függ, alapvetően milyen személyiség az ember, milyenek az igényei. Én speciel sosem leszek rongyrázó, a presztízscuccok, márkák, luxusdolgok sosem érdekeltek. De hazudnék, ha azt mondanám, nem lennének nagyobb igényeim, nem költenék többet, ha lenne miből. Szeretek koncertre, színházba járni, utazni, finomakat enni, lakást dekorálni, könyveket és CD-ket venni, változatosan öltözködni, viszonylag költséges hobbim van amúgyis, meg nyilván kihasználnám azt is, hogy tudnék egyszerre több pénzt is kiadni egy pár cipőre, táskára, persze megfontolva, és akkor nem kell aggódni, két hét múlva tönkremegy-e.

De van olyan is, akinek nincsenek igényei-ezt szokta meg, és amúgy is ilyen típus. Meg van a kitörni kívánó presztízsember-típus is.

2014. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Vagy éppen ezért lesz pénzéhes. Az újgazdagok sem a takarékosságukról híresek.
2014. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
Mi számít újgazdagnak, gazdagnak. Én mondhatom azt hiszem, hogy átlagon kissé feljebbi a helyzetunk, de nagyon megdolgoztunk mindig érte. Főként a szuleimrol, nagyszuleimrol beszélek. Vidéken lakunk, 3szobás családi ház, amelyre szinte évente beruháznak szuleim, 2 teherszállító autó, mondhatni magánvállalkozók. Nem vagyok nagyravágyó, tanulok(bár tandíjjal), 8 éves öcsém sem, soha nem kért semmi kulönleges játékot. Ő csendben el van egy könyvvel, gyurmával, egy sállal és egy felmosóval is ha kell. Sőt a falu elég szegénykes gyerekek a barátai. Nagyszuleim a semmiből gyűjtötték össze amilyuk van/volt, mezőgazdaságból. Van két lányuk, anyukám, aki soha nem szórta a pénzt, mindig gyűjtött, és keresztanyám, aki mindent megvett amit kívánt, kezdve a kondigépekkel,tengerparti nyaralások stb. Szuleim 4 év után most mentek el először kettesben 4 napra 120kmres körzetben. Pedig mindket csalad ugyanazzal foglalkozik. Van ezekben a dolgokban genetika is.
2014. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Határozottan állíthatom: ez a feltételezés hamis!

Teljes mértékben emberfüggő.

2014. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, édesanyám olyan paraszti családból származott, ahol a kútról kellett hordani a vizet, és összesen egy gyereknek tudtak épphogy annyi pénzt összevakarni, hogy főiskolára mehessen, a többiek - édesanyám is - gyárban kezdtek 18 évesen - előtte meg a földeken dolgoztak.


Mégis munka mellett, 3 műszak után is tanult, szerzett végzettséget, lett szakmája, és jól keres! Igaz a pénzzel jól bánik, de nem azért, mert a nélkülözés tanította erre. A luxusra, jobb körülményekre pedig mindig is vágyott, ez hajtotta előre.

2014. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz. Lehet, hogy éppen azért akarja "felfalni az egész világot", mert valaha olyan nagyon szegény sorban élt. A lélektan ezt túlkompenzálásnak hívja: a mindenáron meggazdagodással és a mindent csakis pénzzel méréssel akarja a valahai nyomor miatti fájdalmát és szégyenérzetét, kisebbrendégi érzéseit kiegyenlíteni, vagy még tovább: egyenesen semmissé tenni.


Van ennek fordítottja is, amikor egy nagyon gazdag ember úgy megcsömörlik a pénztől, hogy egészen más értékrendet választ.

2014. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az exférjem kifejezetten szegény családból származott, igényei aztán bezzeg voltak.....
2014. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!