Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy aki szegény családb...

Igaz, hogy aki szegény családból származik, annak késöbb sem lesznek nagy igényei?

Figyelt kérdés

Mármint, nem lesz hiányérzete, ha ugyanazon a színvonalon kell élnie, sosem fog luxusra vágyni, és mindig be tudja osztani a pénzt?


Igen/Nem? Miért?


2014. szept. 11. 13:28
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Igen/nem Mert az emberek különbözők, még azonos életkörülmények között is.
2014. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom szegény családból származik. Az évek során összejött egy elég gazdag lánnyal. Azóta szépen, folyamatosan megváltozott, mindig több kell neki, több és több. Legutóbb egy elég jó pincészetből származó, drága borral állítottam be hozzájuk és kb. lepocskondiázta. Olyan mintha kompenzálna, de sajnos elég primitív módon, tipikusan az a példa, amikor egy elnyomott kisember felkapaszkodik és rosszul kezeli a dolgot.

Idén kb. háromszor volt nyaralni, a lány szülei lakást vettek nekik, de ő mindig panaszkodik, mennyire rossz az élete, panaszkodik a "nőjére" - aki amúgy kinyalja a seggét, már elnézést. Közben folyamatosan érezteti, hogy nekem még rosszabb lehet, mintha ennek örülne, vagy ebből merítene erőt. Eljutottam arra szintre, hogy már nem keresem a társaságát, és ignorálom, ha rám ír közösségi oldalon. Nem a jóléte zavar, hanem amivé vált.

2014. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De ez csak az én példám, mindenki máshogy reagál le egy ilyen helyzetet.
2014. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert szeme azért még van, láthatja vele a dolgokat és vágyakozhat utánuk. Én pl szeretem az orchideákat és van is egy a szobámban. Csak egy, mert több nem férne el. De ha lenne pénzem, vennék egy nagyobb házat és trópusi virágdzsungelt építtetnék és kertészt fogadnék. Mert nekem ez tetszik.
2014. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Lehet, hogy nem lesznek, de lehet, hogy éppen túlkompenzálni akar.
2014. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Az én családom meglehetősen szegény, de óriási igényeim vannak és soha nem elégednék meg kevéssel. Ezért is tanulok, hogy normális, jól fizető munkám legyen.
2014. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én igen szegény családból származom, és folyamatosan igényeim vannak olyan dolgokra, amik nem lehetnek. Hiányérzetem van. Hiányzik a luxus. HIába dolgozom reggeltől estig, beosztom a pénzt, megvan minden, nincs panasz, és igen....többet és többet akarok. Nagy igényem pl., hogy végre egyszer elmenjek nyaralni a férjemmel minimum egy hétre.
2014. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz.

Nekem is volt egy olyan exem, mint amit az egyik válaszoló írt. Bár én nem vagyok nagyon gazdag, de az átlag életszínvonal fölött élek, ő meg jóval alatta élt. Összejöttünk, összeköltöztünk, semmi nem volt neki elég. Márkás cipő, márkás ruha, az én főztöm már nem volt elég jó (pedig a szüleinél sokszor étel sem volt), csak az étterem kellett. Aztán meguntam és kidobtam, mehetett vissza az éhezésbe, persze volt is utána sírás-rívás.

Mielőtt szívtelennek tartanátok elmondom, hogy igényei voltak, de a tanulás és a munka is büdös volt, azért ilyen szegények a szülei is, ő is.

26N

2014. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítani mindenesetre nem lehet. Van akinek nem lesznek nagy igényei, de van, akinek igen. Különbözőek az emberek.
2014. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.


Akkor ez egyénenként változó. Én is elég szegény családból jövök, most is átlag alatt élünk, munka mellett tanulok, hogy javuljon a helyzet. Azonban sosem éreztem, hogy bármire szükségem van. Ne fázzak, ne éhezzek, ne járjak koszosan, és ennyi.

Tegnap találtam némi aprót (600Ft). Rögtön elgondolkodtam rajta, hogy mit is vehetnék rajta, ha már szerencsém volt, de nem jutott eszembe semmi. Majd megy a közösbe, oda minden Ft kôl jön.

2014. szept. 11. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!