Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ez így halad tovább meg...

Ha ez így halad tovább meg kell szakítanom a kapcsolatot a szüleimmel?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. És a barátnőmmel az összeköltözést tervezgetjük. A szüleim viszont egyszerűen nem tudnak elengedni.


Ettől függetlenül az összeköltözés tény, természetesen nem a szüleim kívánsága fogja meghatározni, hogyan fogom élni az életemet... de most meg ilyeneket mondanak, hogy oké menjek, de akkor vinnem kell a kutyát is. egy nagytestű 50 kilós kutyám van, kertesházban élünk és albérletbe költöznénk a városba. ki van zárva hogy a főbérlő megengedne egy kutyát. másrészt, egész életében kerti kutya volt, büntetésnek venné, ha be kéne költöznie egy kis lakásba.


Hogyan lehet velük megbeszélni, hogy már nem a kis fiacskájuk vagyok?


Amúgy meglepett ez a dolog, mert amíg itthon laktam a magam ura voltam. Ha elmentem szórakozni nem kellett időre hazamennem stb.

Oda mentem ahová akartam. Erre hogy előjöttem a költözéssel 360 fokos fordulatot vettek. Egyrészt nem értem, nem erre számítottam.

Másrészt, nekem rajtuk kívül nincs más, kicsi a családom. Meg egyébként is... nem szeretném velük megszakítani a kapcsolatot.


Ötletek?


2014. szept. 5. 21:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, fizess kutyatartást. Nekem csak egy 10 kilos terrierem van, de a kajája 15000 havonta + a jutifalat, orvos és az elhasználódó cuccai (fekhely, játék ilyesmik).


Sztem is ez a baja a szüleidnek... Ill. korábban adtál a rezsibe?

2014. szept. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
20%

"egész életében kerti kutya volt, büntetésnek venné"

-bele is betegedne... A kutya marad.


Ha a te kutyád, és egyszerüen otthagynád nekem (mint szülönek) a nagytestü és nyilván igen aktív kutyát, akkor vagy eladnám, vagy beadnám menhelyre, mert nekem nem kell sem ennyi plusz munka, sem ennyi plusz kiadás.


Azzal neked is számolni kell, hogy ha nem viszed magaddal, akkor eltüntetik.

Aki meg azt írja, hogy jó, ha ottmarad a kutya, mert lesz valaki harmadik is a házban: egyrészt egy kutya NEM személy, hogy megoldja, ha netána szülök egyedül érzik magukat, másrészt ha nem szeretnek kutyázni, akkor minden,csak nem pozitiv dolog, hoyg a nyakukon marad, harmadszor meg az semmiképpen nem hát´rany, ha egy pár kettesben maradhat.


A kérdezö elég sok információt kihagy, és igen egyoldalúan írja le a helyzetet.

2014. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%
Akkor tehát azt mondjátok, ha már van kutyája, akkor ne legyen önálló élete?
2014. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt az elköltözésben nem látszik semmi probléma, de a kutya sorsa tényleg az. Azt kell felelősen, felnőtt módra rendezni a kérdezőnek.
2014. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!