Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ez így halad tovább meg...

Ha ez így halad tovább meg kell szakítanom a kapcsolatot a szüleimmel?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. És a barátnőmmel az összeköltözést tervezgetjük. A szüleim viszont egyszerűen nem tudnak elengedni.


Ettől függetlenül az összeköltözés tény, természetesen nem a szüleim kívánsága fogja meghatározni, hogyan fogom élni az életemet... de most meg ilyeneket mondanak, hogy oké menjek, de akkor vinnem kell a kutyát is. egy nagytestű 50 kilós kutyám van, kertesházban élünk és albérletbe költöznénk a városba. ki van zárva hogy a főbérlő megengedne egy kutyát. másrészt, egész életében kerti kutya volt, büntetésnek venné, ha be kéne költöznie egy kis lakásba.


Hogyan lehet velük megbeszélni, hogy már nem a kis fiacskájuk vagyok?


Amúgy meglepett ez a dolog, mert amíg itthon laktam a magam ura voltam. Ha elmentem szórakozni nem kellett időre hazamennem stb.

Oda mentem ahová akartam. Erre hogy előjöttem a költözéssel 360 fokos fordulatot vettek. Egyrészt nem értem, nem erre számítottam.

Másrészt, nekem rajtuk kívül nincs más, kicsi a családom. Meg egyébként is... nem szeretném velük megszakítani a kapcsolatot.


Ötletek?


2014. szept. 5. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Az szerintem teljesen érthetö követelmény tölük, hogy az 50 kilós!!!! kutyádat nem ök fogják tartani, mert pénzben sem mindegy, meg azért azzal foglalkozni is kell.
2014. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

OFF: A szüleid 180 fokos fordulatot vettek. Ha 360 fokos fordulatot vettek volna, ugyanúgy viselkednének, ahogyan korábban, mert az egy teljes kör :)


ON: Ezzel perpillanat nem igazán tudsz mást kezdeni, mint elköltözöl és kész. Ezt megbeszélni nem fogod tudni velük, ha látják, hogy elcuccoltál, kénytelenek lesznek tudomásul venni, és előbb-utóbb normalizálódik közöttetek a helyzet. Gonoszul hangzik, de vagy ez, vagy engedelmesen velük laksz nyugdíjas korodig.

2014. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

jó oké, este van. félreírtam a 180 fokot.


pont a leglényegesebb dologba kötöttél bele.

2014. szept. 5. 22:03
 4/24 A kérdező kommentje:

mindenképp költözés lesz. ez tény.


csak félek, hogy besértődnek és nem fog normalizálódni a helyzet.

2014. szept. 5. 22:04
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, kérdező, ne törődj a válaszom második felével se. Ha a szüleidhez is így állsz hozzá, nem értem, mi a bánatos lópikuláért akarnak otthon tartani... (2. voltam)
2014. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben (de kutya nélkül). Egyszerűen fogtam az összes holmim és elköltöztem. Talán 1 év kellett, hogy elfogadják.
2014. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan már, a kutya nem csak a tied, hanem az egész családé. Mivel a szüleidet sem viszed magaddal, ezért a kutyát sem fogod. A barátnőddel majd saját családot alapíthattok, de közben ott lesz a régi is. Ha nem lenne barátnőd, akkor meg is érteném, hogy feleslegesnek tartják, hogy elköltözz. Gondolom, akkor te is meggondolnád a döntést. De amúgy is mehetsz néha látogatóba, sőt, gondolom mehettek mindketten; felhívhatod őket telefonon, skypeon. A szüleidnek is jó lesz, hogy ismét együtt lehetnek egy kicsit, mint fiatalkorukban. Szerencsére egészségesek, nem kell ápolgatni őket.
2014. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Nyílván azért lázadoznak, mert nem akarják, hogy a csemetéjük kireppenjen. Én valahol megértem. Kicsit biztos olyan, mintha elveszítenének. Engem pl a tesóm elköltözése is elszomorított, pedig nem is voltunk jó tesók. Majd belenyugszanak és megszokják a helyzetet. Látogasd őket sűrün és segíts be a kutya tartásába.
2014. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarnak elengedni, ami baj.


De annak én sem örülnék, ha a gyerekem rám hagyná a dögnagy kutyáját - amit nem két fillér etetni és 50-50x évesen már nem könnyű futtatni, stb. Ha megy, vigye a kutyust is (jó, ha imádnám, akkor nyilván maradhatna, de ha ő gondozná 100%-ig, én semennyire, akkor oldja meg).

2014. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Az az érzésem, hogy kissé ferdítve állítod be a valóságot és a magad oldalára kívánod fordítani a válaszolók szimpátiáját. Ha a kutya a tiéd, akkor nyilván te akartad, mondhatni rákényszerítetted a szüleidre (nekik nyilván nem kellett volna kutya, ekkora pláne nem, de elfogadták, mert téged szerettek és nem a kutyát). Bizonyára elegük van (talán volt is) a kutyából és tényleg terhes lenne a számukra. Vidd a kutyát magaddal. Azért is megértem a szüleidet, mert énrám is rámkényszerítettek egy nagyobbfajta kutyát, ami bizony nem kis időmet vitte el (hogy másról már ne is beszéljünk).
2014. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!