Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ez így halad tovább meg...

Ha ez így halad tovább meg kell szakítanom a kapcsolatot a szüleimmel?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. És a barátnőmmel az összeköltözést tervezgetjük. A szüleim viszont egyszerűen nem tudnak elengedni.


Ettől függetlenül az összeköltözés tény, természetesen nem a szüleim kívánsága fogja meghatározni, hogyan fogom élni az életemet... de most meg ilyeneket mondanak, hogy oké menjek, de akkor vinnem kell a kutyát is. egy nagytestű 50 kilós kutyám van, kertesházban élünk és albérletbe költöznénk a városba. ki van zárva hogy a főbérlő megengedne egy kutyát. másrészt, egész életében kerti kutya volt, büntetésnek venné, ha be kéne költöznie egy kis lakásba.


Hogyan lehet velük megbeszélni, hogy már nem a kis fiacskájuk vagyok?


Amúgy meglepett ez a dolog, mert amíg itthon laktam a magam ura voltam. Ha elmentem szórakozni nem kellett időre hazamennem stb.

Oda mentem ahová akartam. Erre hogy előjöttem a költözéssel 360 fokos fordulatot vettek. Egyrészt nem értem, nem erre számítottam.

Másrészt, nekem rajtuk kívül nincs más, kicsi a családom. Meg egyébként is... nem szeretném velük megszakítani a kapcsolatot.


Ötletek?


2014. szept. 5. 21:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Ami a költözést illeti: menj, hát vicces az, ha valakit 26 évesen nem engednek el....

A kutya meg macera, nincs ötletem.

Valaki ismerős, szomszéd?

2014. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

"egész életében kerti kutya volt, büntetésnek venné"

-bele is betegedne... A kutya marad.

Te pedig kedvesen és határozottan elköltözöl. Nagyon fogsz hiányozni nekik, ezért rendszeresen látogasd őket, és bele fognak törődni, el fogják fogadni az új helyzetet.

2014. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

A kutya csak egy pont, amivel "meg akarnak fogni".. Eddig ott voltál velük, és nehéz az elszakadás. Jól gondolom, hogy egyke vagy?

Egyébként, azért csak na, mégis 26 vagy, nem 17.. Jogod van erről saját döntést hozni. És jogod van most már saját családot alapítani. Idővel ők is megértik. (A kutyus költségeibe pedig így is beszállhatsz, kompromisszumként.. Mivel kertlakóról van szó, én sem szuszakolnám szegényt lakásba.)

2014. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%
A kutya mindenképpen marad. Hidd el, nekik is jó, hogy van egy harmadik személy a házban, nem csak ők ketten. Te meg cuccolj.
2014. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
22%

Addig a kis fiacskájuk voltál amíg adtak neked enni, meg mostak rád.


Nekem az az érzésem, hogy el lettél kényeztetve, szüleid mindig lesték a kívánságodat ezért érthetetlen számodra, hogy most mi az, hogy nem fogadják ugyanolyan repesve az elköltözésedet, mint azt amikor kávét kértél tőlük.


Ezért nem szabad agyonbabusgatni egy felnőtt embert mert mindig az a vége, hogy előbb vagy utóbb a szülő fogja kudarcként megélni a helyzetet.


Mindenképpen meg kell velük alaposan beszélned a helyzetet. Ők most valószínűleg beduzzogtak kicsit, majd biztos lenyugszanak, de ilyenkor a húzzuk a kötél két végét sosem szokott jó megoldás lenni.

Éreztesd velük és magyarázd el, hogy te nem otthagyni akarod őket, csak úgy látod, elérkezett az alkalmas idő és személy ahhoz, hogy a saját életedet a segítségük minimalizálásával kezd el formálni.

2014. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kedvelik a barátnödet?
2014. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A kutyánál azért az a minimum, hogy veszel neki kaját, vagy adsz rá pénzt, de valóban a kutya normál esetben az egész családé, lakásba nem lehet vinni, te viszont kell, hogy törődj vele, szóval valamiben meg kellene állapodnotok, hogy milyen gyakran mész haza a kutyával foglalkozni.
2014. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
A Te kutyád? A kutya gazdájának tekint? Akkor élete végéig felelős vagy érte és nem hagyhatod bárhol.
2014. szept. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Akik azt mondják, hogy a kutya marad. Miért is? Nem, ha ő költözik, a kutyus az övé, ő gondozza, akkor viszi magával, vagy oldja meg.


- etetés

- gondozás

- sz.rszedés

- oltások

- séta/futtatás

Vállaltad a kutyát, nem? TE vállaltad - nem a szüleid -, akkor tessék megoldást keresni.


Ha a gyerekemnek lenne egy kutyája, amit én csak hébe-hóba gondoznék, és bejelentené, hogy költözik, akkor megkérném, ugyan helyezze már el valahol a kutyáját, VAGY

- naponta etesse

- jöjjön kakát szedni

- futtatni

- intézze ő az orvost...

Ő vállalta, NEM én, felelősséggel tartozik felé, nem csak úgy eldobja, mert költözik. És? A kutya attól az övé.

2014. szept. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%

Nagynéném lassan belerokkan a férje által ott hagyott kutya gondozásába. A pasas lelépett valami nővel, a kutyáját meg a nagynénémre hagyta, mondván, nem viheti bérházba.

Nagynéném eteti (azért az neki 2-3-4 napi kajája lenne), oltatja, szedi utána a mindent... és nem marad fizuja hó végére. Nagybátyám meg szrik rá.


Más: a társasházunk szomszédjában 4 kaukázusi kutya van, ezerszer kértük, ugyan, vitesse már el őket,

- kicsi nekik az udvar

- állandóan mindenen ugatnak, ablaknyitás kizárt, alvás kb. szintúgy

- ha udvaron vagyunk, vagy a gyerekek játszanak kinn, tépik a kerítést

- szrszag

mire mindig az a válasz, hogy "nem tudja, hová tenni". Oldja meg, de innen vigye el, mert az nem járja, hogy mi szívunk a hlye dögök miatt.

2014. szept. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!