Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozni nem engednek, zsebpen...

Dolgozni nem engednek, zsebpenzt nem adnak, akkor megis mibol vasaroljak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, havonta 3000 Ft zsebpenzet adnanak a szuleim, viszont ujabban azt se adjak. Dolgozni nem engednek, mivel adnak ok nekem munkat, es egyetem alatt azt szeretnenek, ha a tanulasra koncentralnek.

Kineztem a neten 1 konyvet, amit regota szeretnek megvenni, de egyszeruen nincs penzem mibol.

Most olyenkor mi a teendo?

21L


2014. szept. 2. 13:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Neztem az egyetemnek hirdeteseket, viszont inkabb gyerekeket kellene tanitani, raadasul kerik a nyelvvizsgat is, nekem pedig nincs.
2014. szept. 2. 14:08
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Nekem sosem volt zsebpénzem. Ha szerettem volna valamit/szükségem volt valamire, szóltam és az adott anyagi helyzetünktől függően vagy megkaptam, vagy nem. Ennyi. Nem tudom miért nem lehet kinyitni a szádat és kérni a szüleidtől azt, amit szeretnél.
2014. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mert eddig is, ha vettem valamit a zsebpenzembol folyton veszekedtek velem, hogy miert koltom el, miert nem gyujtom.

Ha mondom nekik, hogy kell egy uj ruha, az a valasz, hogy minek egy csomo van a szekrenyedben, ha parfumot veszek ugyanaz a helyzet, ha pedig konyvet szeretnek, megint azzal jonnek, hogy inkabb gyujtsem a penzem, es tanuljak valamit, aminek az egyetemen is hasznat tudom venni.

2014. szept. 2. 14:20
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg vagy félemlítve, eléggé rabszolgalelkűvé neveltek, sajnálom. Ha ennyire nem tudsz önállóan dobbantani vagy az érdekeidben valamit kezdeni magaddal (adtunk itt pár jó ötletet), akkor megkérdezem: Nagyszüleid vannak? Hátha megvennék Neked azt a könyvet...
2014. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
Én ha dolgozni akarnék akkor senki nem akadàlyozhatna meg benne....fõleg, hogy ha semmire nem lenne pénzem.
2014. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Vannak, az egyik nagymamam velunk lakik, es tole kerdeztem, de o ugyanazon a velemenyen van, mint a szuleim, a masik nagymama pedig eleg rosszul all, neha ad csak penzt, akkor is ilyen 500-1000 Ft-okat.
2014. szept. 2. 14:28
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakadj ki mielőbb ebből a közegből, mert érzelmileg tönkremész. Koli?

Ha tényleg sok a ruhád, add el illetve cserélgess sok ilyen facebook csoport van.

Fordítói melót pedig úgy szerezhetsz, hogy meghírdeted magad.

Aztán a jóisten se mondja meg, hogy tanulsz, vagy dolgozol éppen.

Jofogasra, olxre, de ugyanúgy facebookra is tehetsz fel hirdetést.

Ugyanez vonatkozik a korrepetálásra. Szépen házhozmész, olcsón. Így többen fognak felkérni.

2014. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez komoly....21 évesen ilyen terrorban tartani.21 éves vagy,felnőtt ember,ilyen idősen már külön laktam,és dolgoztam.Sűrgősen megpróbálnék önálló életre törekedni,elköltözni,dolgozni,mert ez így nem normális.
2014. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Nyelvvizsga nélkül nem is lehetsz fordító/tolmács!

Én agysebész leszek, most végeztem a 8 általánossal, megyek is műteni!

Ez körülbelül ilyen..

Ezt azért mondd már meg hogy lehet.

2014. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor csak egy választás marad: a kamu. Vállalj munkát és mondd azt, hogy barátokkal töltöd az időd, vagy tanulsz. Én is a szakmádban vállalnék munkát, így legalább lesz tapasztalatod is.
2014. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!