Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy fél éve együtt vagyok egy 43 éves nővel?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. A szüleim nem túl szigorúak, de olyan szellemben neveltek, hogy mindenben legyek inkább átlagos, ne csináljak extrém dolgokat, mert az bajba keverhet. Eddig tartózkodtam minden szélsőségtől, de nem tehetek arról, hogy szerelmes vagyok. Ezt én nem nevezném annyira extrémnek, de a szüleim biztos, hogy nagyon elítélnék ezt, mert én magam is tudom, hogy hosszú távon ennek nem lehet jövője, de én igyekszem, hogy legyen. De nem is tarthatom titokban tovább, mert a szerelmem már bemutatott minden rokonának, és egyre gyakrabban kéri ezt számon tőlem is, és már azt is feltételezi, hogy talán szégyellem őt. Mit mondjak a szüleimnek, mivel adjam elő ezt, hogy ne vágják a fejemhez, hogy ezt nagyon rosszul csináltam?

2014. aug. 31. 15:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Régebben voltam már korombeli lánnyal is, de őszintén szólva az egyáltalán nem volt jó. Össze se lehet hasonlítani a mostanival. És azt, hogy 20 évvel öregebbel vagyok, azt nem előre terveztem így, hanem így hozta az élet. És nemcsak a szex miatt vagyok vele, szeretem is. Csak olyan furcsa, hogy fordított esetben, mikor egy fiatal nő jön össze valami öreg mókussal, akkor mindenki gratulál, biztatják, hogy az milyen jó, meg hú de nagy jövője lesz annak, pedig az szerintem rosszabbul hangzik mint az én helyzetem. Legalább az én barátnőm még jól néz ki és csinos. Azt tényleg nem tudom, mi lesz majd később, de egyelőre minden jól megy. A páromnak nincs gyereke, ilyen veszély nem fenyeget, hogy "örökbe kell fogadnom" egy gyereket. De az érdekes kicsit tényleg, hogy már többször célozgatott arra, hogy én mikor fogom eljegyezni őt...
2014. szept. 1. 09:14
 12/13 anonim ***** válasza:
Én azoknak a 20 éves lányoknak sem gratulálok, akik 50 éves férfival jönnek össze.. Ez az ő dolguk, és az ő tapasztalatuk lesz, ha kiderül, hogy nem működik. (Márpedig sokuknál nem működik még "igaz szerelem" esetén sem, és akkor nem beszéltük azokról a férfiakról, akik az irányíthatóság miatt keresnek fiatalabbat, vagy az apakomplexusos, esetleg pénzéhes lányokról sem.) Ismerek 2-3 nagyobb korkülönbséggel köttetett házasságot, ahol a lány huszonéves, a férfi pedig 40-50 közötti. Az ő esetükben mindenhol gyerek is született egy éven belül, ami gondolom más jellegűvé alakította át a kapcsolatot, és elodázta a későbbi lehetséges problémákat. Pillanatnyilag jól megvannak mind, de néhány év alapján egyetlen kapcsolatot sem neveznék öröknek. Majd 20 év múlva kiderül. Ismerek olyan párt is, ahol a nő idősebb tizenvalahány évvel. Ez a töredéke ugyan a 30 évnek, náluk mégis tartogatott problémákat. A nőnek már volt egy gyereke, és 40 fölött már nem érezte úgy, hogy szülni akarna. A férfi viszont belement így is a kapcsolatba, mert bár szeretett volna saját gyereket, úgy gondolta, idővel majd változik a nő hozzáállása, ha megbízható társnak bizonyul. Azóta eltelt 5 év, semmi nem változott, és már nem is fog. Persze a férfi bármikor továbbállhatna, mert még mindig harmincas évei elején jár, de egy ilyen hosszú kapcsolatot, ami szeretetre épül, nem olyan könnyű lezárni, túllépni, és felépíteni egy újat. Inkább beletörődik, hogy ez a kapcsolat nem adhat meg neki mindent, amire vágyik. Persze ha az elején higgadtan végiggondolja, milyen buktatókkal jár belebonyolódnia, talán másképp állna a helyzet. A kapcsolat elején viszont a nő minden követ megmozgatott, mert látta a férfiban a jó társat és apát. Még csak 40 volt, jól nézett ki, igényelte azokat a dolgokat, amiket a fiatalabb férfi nyújthatott neki, élni akart még. A korabeli férfiak már túl voltak egy váláson, nem fektettek energiát egy kapcsolatba, elhanyagoltak voltak és egész nap a tévé előtt tespedtek. Meg tudom érteni, hogy a nő tényleg mindent bevetett, hogy mihamarabb magához kösse a férfit. A ti esetetekben is ugyanerről lehet szó. A párod melletted újra fiatalnak érezheti magát, és mihamarabb be szeretné betonozni a pozícióját. Neki nagyon megfelelne ez a kapcsolat. Neked viszont a saját boldogságoddal kell törődnöd. Ha már most látod, hogy nem lesz végleges a választásod, ne rabold egyikőtök idejét sem. Ha most nem lépsz ki, akkor 5-6 év múlva sem fogsz.. Egyrészt a megszokás összetarthat, másrészt a nő esélyei is jelentősen csökkennek, hogy társat találjon, aki mellett megöregedhet. Ő eljegyzésről beszél, tehát ő azt az embert keresi, aki mellette lesz élete végéig. Ne hazudj magadnak és neki sem, ha erre a szerepre nem érzed magad késznek. Ő sem szeretné 50 évesen újrakezdeni a társkeresést, úgy hiszem..
2014. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Mellesleg a "korodbeli" lányok sem egyformák :) 23 év alatt ne is nagyon keress még olyat, aki megközelíti egy 40-es nő gondolkodását. Ők még csak most kezdik az életet. Ha neked ennél komolyabb felfogású nő kell, a 27-30 évesek között biztos megtalálod, és még csak nem is kell azon agyalnod, hogy nincs jövője a kapcsolatotoknak. Én azt mondanám, felelőtlenség lenne részedről elmélyíteni a kapcsolatot a mostani pároddal. Persze lezárni sokkal nagyobb fájdalommal jár most, mint pár problémás év után, de legalább nem vesztegettek éveket a másikra.
2014. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!