Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről, amelynek címe: "8 szülői hiba, amitől buta lesz a gyerek: te figyelsz ezekre? "

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 22. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek vele.
2014. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Unalomig ismételt közhelygyűjtemény. Már az elsőnél ásítottam.

A címét, gondolom, figyelemfelkeltőnek akarták fogalmazni, de marhaság lett belőle.

2014. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igaz és alap.

De nem értem, miért vannak annyira leszólva a mai szülők. A baráti körömben kicsi koruktól megvan a rendszeresség, az esti mese, a tv-számítógép korlátozása illetve a használatuk tanítása stb.

2014. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a gyerek nem lesz buta attól, amit megeszik (persze nem a mérgező gombára, út szélén megtermő bella donnára vagy hasonlóra, hanem normális, hétköznapi ételekre gondolok). Szenzáció hajhászás, lapszám növelés stb. lehet a háttérben. Én az okosító omegákban sem hiszek, legfeljebb annyira, mint a rendőrt okosító almamagban.
2014. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

"Az iskolás gyereket nevelő szülők gyakori hibája, hogy nem fordítanak kellő figyelmet a gyerek tanulására. Érti a leckét? Meg tudja oldani a feladatot? Elkészült másnapra? Ha mindent ráhagy a szülő a gyerekre, abból nem sül ki sok jó, míg mindennapos figyelemmel jobb jegyek is kerülhetnek az ellenőrzőbe."


Minden valamire való pszichológus (többek között Vekerdy Tamás) azt mondja, hogy a tanulás a gyerek dolga, nem a szülőé. Nem kell a szülőnek kikérdezni, ellenőrizni, ez a tanárok és az iskola feladata. A gyereknek magának kell megtanulni, hogy ha nem készül másnapra, rossz jegyet kap. A szülő csak gátolja az önállóságot azzal, ha a gyerekkel tanul.

2014. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi baromságot utoljára az Ezotéria rovatban olvastam...
2014. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

"A kelleténél kevesebb kommunikáció a gyerekkel szintén gyakori szülői hiba. Nemcsak arról kell beszélgetni, mit kér vacsorára, vagy kész van-e a lecke. Mesélj neki a gyerekkorodról, a természetről, mesélj családi történeteket, mesélj a dolgok működéséről! A lehetőségek száma végtelen. Meglátod, meglesz a nyoma, gyermeked okosabb lesz."

Sírok XDDDDDD nem okosabb lesz csak a kapcsolata lesz jobb a szüleivel.

2014. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Tudok én 8 tényleg rázós hibát mondani:

Pl.: Mindent a gyerek segge alá tolunk

Mindentől óvjuk a gyereket

Nem verjük pofán, ha az IC-n nyávog és zavarja az utastársakat.

2014. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

"Ennyi baromságot utoljára az Ezotéria rovatban olvastam..."


Ha a cikk végén véletlenül továbbkattintottál, még egy indigógyerekekről szóló firkát is elolvashattál.


A cím tényleg figyelemhajhász, de semmi újat nem mondd, elsősorban ezek a dolgok a pszichológiai fejlődésre és a közérzetre hatnak ki nem pedig az intelligenciára.

2014. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló: "A szülő csak gátolja az önállóságot azzal, ha a gyerekkel tanul." - egy 6-8 éves gyerektől vársz te önállóságot? Jó hogy nem egyből albérletbe és dolgozni küldöd, mint a sötétbőrű honfitársaink ...

Vekerdy úr valóban sok érdekességet állított már, viszont a lényeget kifelejtetted az idézetből: pontosan milyen korosztályra vonatkozik.

A legnagyobb naívság, ha azt hiszi a szülő, hogy egy 6-8 éves gyerek képes egyedül megtanulni egy 10 szakaszos verset, amelyből másnap felelnie kell órán, vagy önkéntesen minden házi feladatot megold pontosan.

Nem hiába vált meg nagyon jól az a módszer a kommunista országokban, ha az első két elemi osztályban a gyereknek nincs min. 3,5-ös átlaga év végére, küldték azonnal a kisegítő sulikba, ahonnan persze volt esélye újra rendes suliba visszakerülni és újra elvégezni 1 évet még, persze jóval lemaradva a korabeliektől.

A 90es évek elején 45-en voltunk egy osztályban és a kettéválasztáskor éppen az volt a döntő a tanároknak, hogy melyik gyerekkel foglalkoztak otthon a polgári szüleik és melyikkel nem. 10 éven belül érződött a különbség, amikor a jobbik osztályból további jó sulikba és versenyképes szakokra, jobb munkákba kerültünk be, míg a hanyag szülők gyerekei osztályból még mindig egyik nehéz fizikai munkából tengődnek át a másikba, éjszakai műszakokba is.

2014. aug. 22. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!