Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is olyan nagy...

Szerintetek is olyan nagy bűn, hogy 16 évesen van barátom? Mert a szüleim szerint igen.

Figyelt kérdés
Nemrég megismertem egy nagyon kedves, megnevelt, udvarias fiút, aki 20 éves. Már hónapok óta barátok vagyunk, de pár napja elkezdtünk járni. Mikor megkérdezett, hogy szeretnék-e vele járni, én elmondtam neki, hogy 17-18 éves koromig nem szeretnék lefeküdni senkivel, de ő így is beleegyezett. Elmondtam szüleimnek (ő az első barátom), nagyon kiakadtak, folyton azt hajtogatják hogy még kicsi vagyok ehhez, leghamarabb csak 18 éves koromba lehet barátom. Nem bíznak meg bennem, azt hiszik hogy már első alkalommal lefeküdnék vele, pedig nincs így. Jótanuló vagyok, itthon is szoktam segíteni, nem járok el bulizni. Megértem hogy féltenek, de azért mert ők már 14 évesen élték az életüket, és úgy gondolják hogy ez bűn. Mikor ez csak ártatlan szerelem. Anya is ideges, de nem annyira mint apa. Mit tegyek? Szerintetek is igazuk van abban hogy ez bűn és eltiltanak? Szülők, ti a lányotoknak kb hány éves korában engednétek meg hogy legyen barátja? A válaszokat előre is köszönöm!
2014. aug. 21. 22:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%
Miért lenne bűn egyáltalán ? Az normális hogy ennyi évesen van.
2014. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem bűn, a szüleid nagyon maradiak szerintem. :\

15-16 éves lánynak már nyugodtan lehet barátja.

2014. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Mondd el anyukádnak is, hogy szexet nem akarsz, a jegyeid továbbra is jók lesznek, nem fogsz elzülleni. Esetleg mutasd be nekik a barátodat, ha látják, hogy intelligens, jól nevelt, akkor kevésbé fogják húzni a szájukat.

Ha lelkileg készen állsz a dologra, akkor nem korai. Ezt úgyis te érzed.

(Én lassan 18 leszek de még nem volt barátom, mert nem érzem magam felkészültnek rá, másrészt mert akikkel eddig megismerkedtem mind azt akarta.)

2014. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
88%

Szerintem egyáltalán nincs semmi rossz abban, ha valakinek 16 évesen barátja van, sőt ez természetes (nekem az első 11 éves koromban volt). Viszont nekem így elsőre úgy tűnik, hogy egy 20 éves pasi nem talál annyira korban egy 16 éveshez :/ vagyis szerintem az kicsit sok.

Persze a te barátod, te tudod, hogy mennyire vagytok egy sínen, tényleg passzoltok-e meg minden.

2014. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk +2 év korkülönbséggel kezdődött ez a dolog 2 és fél évvel ezelőtt, én most leszek 17, a barátom most lesz 23. Anyáék nagyon durva hisztit kicsaptak mikor bejelentettem, eszméletlen nagy ordibálások voltak köztem, anya és mama között, ők ellenezték a legjobban. Most pedig ott tartunk, hogy anya már egészen bírja őt, még ha mama nem is :) Idő kell nekik, szerintem, ha pedig annak hatására se olvad a jég, nos... ha tartós, pár év múlva hozzáköltözhetsz, és akkor már úgyse tudnak beleszólni.
2014. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányos szülők mindig azt szeretnék hogy a kicsike lányuk maradj. Tapasztalat. Velem is ez volt. De sajnos ez elkerülhetetlen hogy fel fogsz nőni :) Idővel megbékélnek a dologgal
2014. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Féltenek téged. Nincs igazuk, ez nem bűn. Egy 16 évesnek lehet barátja. Azt hiszik, hogy majd ez a fiú vagy a szerelem visz a rosszba. Tenni egyet tudsz: leülsz és elmagyarázod nekik, hogy az rendben van, hogy óvnak, de ez az aranykalitka szerű óvás nem vezet sehova. Meg mi a jobb: ha tudnak róla és látják, vagy ha eltiltanak, aztán titokban csinálod? Mert igen, mondhatod, hogy suliba mész, aztán a fiúhoz szöksz, ott vagy egész nap, utána meg hazamész, mintha a suliból jönnél. Mert amit megtehetsz a hétvégén, azt megteheted napközben is. Nem foghatják 0-24 órában a kezed. Az oké, hogy ne szexelj, bár ezt is hogy akadályozza meg? Sehogy! Én nem értem az ilyen szülőket, ezzel csak maguk ellen hangolnak és azt érik el, hogy a gyerek butaságot csinál. Inkább magyarázzák el, hogy az első a tanulás, és hogy kell beosztanod az idődet, hogy lehetsz a fiúval, mit szabad és mit nem kéne. De egyébként ezt te is felvázolhatod, lehet többre mész vele.
2014. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 3 éves lányom van, szóval ez az időszak még odébb van. Inkább elmondanám a véleményem erről az "eltiltanak, és bűn" dolgokról. Úgy gondolom, hogy egy nagyon rossz hozzáállás, mikor a szülők, folyamatosan azt mondogatják, hogy" nem jöhet be, látni sem akarom, hallani sem akarok róla, stb, stb.."Szerintem attól függetlenül ti még ugyanúgy találkoztok, és ugyanúgy megtörténhet minden amit ti szeretnétek. A legjobb megoldás, legalább is szerintem, ha szépen bemutatkozik, beszélgetnek vele a szülők, megismerik. Így legalább felmérik a helyzetet..:). Száz szónak is egy a vége...ha én megbízok a lányomba és ő is szintén bennem, akkor nincs olyan, hogy megtiltom, csak olyan hogy megbeszéljük, átrágjuk a dolgokat szépen higgadtan, és úgy döntünk. Csak annyit tudok neked mondani, ülj le velük, és beszélgessetek akár hárman akár négyen a barátoddal:).Szia!
2014. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy bűn, ez normális. Hogy is lehetne a szerelem bűn? Sajnos a szüleid kicsit el vannak szakadva a valóságtól; csak nem vallásosak?


Én bármilyen korú gyerekemnek engedném, hogy legyen barátja, mivel a járás nem jelent egyet a gumi nélküli dugással.

2014. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

az ilyen elnyomott lanyok akiket ossze vissza tiltanak, majd ott lessz gumi nelkuli...

tolem is tiltottak lanyt, tobbszor is attszokott hozzam...

2014. aug. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!