Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy apához...

Hogy mondjam meg, hogy apához költözöm külföldre? Mi lesz, ha nem engedi?

Figyelt kérdés

1 hete jöttem haza apától, ott voltam június 10. óta (meg közben voltam nyaralni is, de ez lényegtelen, anyát akkor sem láttam azóta).

Anya már akkor összeveszett velem, mikor jöttünk haza a reptérről, utána megsértődött, mert inkább zenét hallgattam és nem az üvöltözését.

Itthon csak azt hallgatom, hogy bármit teszek, az sz-r, ha elmegyek valahova, akkor minek megyek, sose vagyok itthon. Ha itthon vagyok, azt hallgatom, hogy miért ülök itthon.

Úgy volt, hogy megyek a Szigetre, mikor mondtam neki, az első mondata az volt, hogy bármi baj van, őt hagyjam békén, nem érdekli.

Csak a férjével és a 2 gyerekükkel foglalkozik.


Apával és a menyasszonyával már beszéltem, ők örültek, hogy mennék (a menyasszonya elég fiatal, jól kijövök vele). A házuk is nagy, elférnék. Csak akkor magántanuló lennék és ezt is el kéne intézni.


(Most leszek 11.-es, még 2 évem van a gimiből.)


2014. aug. 14. 14:07
 1/6 anonim válasza:

Szerintem jobb ha elmész apádhoz, ha anyád ennyire nem törődik veled. Te kell eldöntsd, hogy megéri neked kimenni, kiköltözéshez egy csomó papírt el kell intézni amihez jobb ha minél előbb neki kezdesz. Meg kellene ismerd az adott ország nyelvét is, hogy tudd ott folytatni az iskolát. Egyébként melyik országba költöznél?


Javaslom azért próbáld meg megbeszélni anyuddal a helyzetet, lehet, hogy félt apádtól valamért...

2014. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem ott folytatnám a sulit, magántanuló lennék és félévkor, év végén osztályozóvizsgát tennék.

Angliába költöznék. Az angolt felsőfokon beszélem, de jobb lenne, ha magántanuló lennék.


Nem félt apától, anya egyszerűen irigy.

2014. aug. 14. 14:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Pl. elmentem a Soundra (apa vette a bérletet) és kértem anyát, hogy majd jöjjön értem, mert mégsem azokkal megyek, akikkel eredetileg mentem volna haza.

Erre annyit mondott, hogy őt ez nem érdekli, menjek haza, ahogy akarok, hívjam fel apát, hogy jöjjön értem, ő vette meg a bérletet... Apa éppen Moszkvában volt, valamilyen üzleti dolog miatt, meg most könyörgöm, hogy segíthetett volna ő onnan?


De már több ilyen megjegyzése volt, apa menyasszonyát sem szereti, sem azt, hogy apától bármit kérek, azt megveszi/befizeti nekem.

2014. aug. 14. 14:23
 4/6 anonim válasza:
Hát ha apud el tud intézni mindent akkor szerintem menny nyugodtan, főleg így,hogy nyelv sem gond. Ott kint remek lehetőségeid lesznek továbbtanulni is. Javaslom, még, hogy a barátaiddal is beszéld meg a dolgot. Biztos ők is támogatnának ebben.
2014. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond meg anyukádnak, hogy szeretnél kiköltözni, mert így jobban tudnád gyakorolni a nyelvet éles használatban és majd ott szeretnél továbbtanulni és ez nagyon jó lehetőség, hogy felkészülj rá.

Hány éves vagy?

2014. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
HA kiskorú vagy, akkor CSAK anyád engedélyével költözhetsz külföldre apádhoz, ha nagykorú, akkor nem kell engedély.
2014. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!