Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitévő lehetnék? Nehéz dönteni.

Mitévő lehetnék? Nehéz dönteni.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nagy álmodozó.. régen, mikor három éves voltam, egy farmon laktunk, egészen nyolc éves koromig, és apám szerint mindig is mezőgazdász akartam lenni, de egy idő után a gondolat megszűnt bennem. Édesapám most pályázatokat ír, de minden szabadidejét a mezőgazdasággal tölti, halomra vásárolja a földeket, és nagyon szeretné, hogy agronómus legyek. Engem az építészet vonz, nem akarom megbántani, mert amikor van kedvem ehhez és egyéb dolgom nem igazán akad akkor én is szeretek foglalkozni a mezőgazdasággal, de csak úgy lazán, és tudom, hogyha az én fiam nem ezzel fog foglalkozni, akkor kihal a falubéli családunk gazdasága, ezt pedig nem hagyhatom, de mégse találom a megoldást. Mit gondoltok, mi lenne a helyes? Álmodozni tovább, megvalósítani amit szeretnék, vagy menni a tradíciók után?

2014. aug. 9. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Apuci kicsit el van taajolodva. Beugrott egy 3 eves gyerek mondokajaba, es felvasarolta a fel videket? Nem baj, szep orokseged lesz. Ne felejtsd azt sem, hogy nem is biztos neked valaha is fiu gyereked lesz. Majd kiadjatok a foldet, vagy eladjatok, azt kesz. Vagy hetvegen, hobbibol muvelheted.
2014. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreérted a helyzetet. Apám magának veszi a földet, mert nagyon szereti csinálni, és ez már 400 éves hagyomány, mindig volt egy ember, aki továbbvitte a mezőgazdaságot.
2014. aug. 9. 11:46
 3/5 A kérdező kommentje:
És mivel én is szoktam csinálni, hétvégeken meg vakációban, nem lehetett kizárva számára, hogy ez tetszik is nekem, csak nem lennék képes egy életen át dolgozni rajta.
2014. aug. 9. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél képes egy életen át csinálni, csak hébe-hóba, akkor nem neked való.
2014. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon komolyan úgy gondolod, hogy az építészet vonz, nagyon azt szeretnéd csinálni, akkor mindenképpen azt csináld. Nagyon fontos, hogy olyat dolgozz a jövőben, amit szeretsz, mert akkor mindig tudsz fejlődni, nem égsz ki, így lesz mindig jövedelmed és boldog leszel. Még akkor is, ha ez másnak a kárára megy. A kérdés az, hogy neked mennyire fontos fenntartani a mezőgazdasággal kapcsolatos dolgokat. Ezt tisztázd le magadban, aztán lehet azt úgy is fenntartani, hogy intézed az ügyeket, de másra bízol bizonyos dolgokat, mint egy főnök, érted. Nem kell, hogy elvesszen. De kizárólag más kedvéért nem érdemes vele foglalkozni - szerintem.

Illetve álmodozni csak akkor érdemes, ha teszel is az álmaidért.

2019. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!