Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon idegesít a családom....

Nagyon idegesít a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám folyamatosan beszél, de egyáltalán nem érdekel, amiről beszél. Anyám nem szól apámhoz. Anyám annyit panaszkodik, hogy a Balatont fel lehetne tölteni vele naponta. 5 percenként sóhajt, hogy figyeljünk már rá, mennyire szarul van, miközben veszi be a gyógyszereket. Ezek a szörnyű nagy fájdalmak egy kis fejfájás, ami 5 perc múlva már sehol sincs... Imádja sajnáltatni magát, ezzel engem a sírba tesz. Minden egyes nap ez van!


Próbálok minél kevesebbet a közelükben lenni, de amint kilépek a szobámból, már kezdik... Apám a monológját anyámnak, de anyám nem is figyel rá, aztán anyám jön sajnáltatni magát nekem..

MEGŐRÜLÖK!!!!


2014. júl. 19. 19:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%

50%-os vagyok természetesen nem de a kérdezőn látszik hogy nincs igaza és csak saját magával törődik és hidegen hagyják a szülei érzései


pl itt is nagyon érezni: "Apám folyamatosan beszél, de egyáltalán nem érdekel, amiről beszél."

2014. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
De azt azért tegyük hozzá hogy kulturált ember nem fossa a szót ha a másikat nem érdekli.
2014. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"50%-os vagyok természetesen nem de a kérdezőn látszik hogy nincs igaza és csak saját magával törődik és hidegen hagyják a szülei érzései"


Igen,tényleg tegyük hozzá,amit az utolsó írt.Képzeld el azt a szituációt,hogy hazamész dög fáradtan,és kérés nélkül zúdítják rád a panaszáradatot,semmi talapzata a kommunikációnak,mert oda sem figyelnek,hogy érdekel-e egyáltalán,akkor ki az,aki csak magával törődik??? Intelligens ember figyeli a másik reakcióit,és abbahagyja a beszédet,vagy konstruktív útra tereli a kommunikációt, ha látja,hogy fárasztja a másikat.Az nem megoldás,hogy ha engem rendszeresen lefárasztanak,akkor nem az illetővel oldom meg a konfliktust,hanem továbbadom a bennem felgyülemlett passzív agressziómat egy harmadik félnek,aki nem tehet róla,és így szabaduljak meg tőle.A kérdező esetében úgy néz ki,hogy erről van szó.

2014. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Apám arról beszél, hogy melyik boltban mi mennyibe kerül... Hol érdekel engem, hogy az aldiban 5 forinttal olcsóbb a cukor? Még ha nagy arkulonbozet lenne, oké, de ilyen tok felesleges dolgokról beszél
2014. júl. 20. 16:45
 15/16 anonim ***** válasza:
43%
gyerek vagy még :)
2014. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Te meg eszmeletlenul korlatolt es csolatasu. :)
2014. júl. 20. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!