Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves elmúltam édesapám...

18 éves elmúltam édesapám komolyan simán kidobhat itthonról?

Figyelt kérdés
18 éves múltam nem rég, nem túl jó a viszonyom édes apámmal és mindig azzal fenyeget hogy kidob otthonról, édesanyám 200 kmre lakik a várostól ahol lakom és már elváltak 6 éve. Rendesen tanulok megcsinálok mindent amit az apám kér ezt kb 6 éve de elfajultak addig a dolgok hogy apám nem enged el sehova semmikor hiába csinálom meg azt amit kér és ugye ezzel fenyeget hogy kidob itthonról nem tudom mit lépjek nem akarok anyámhoz költözni itt nőttem fel itt vannak a barátaim az ismerőseim a rokonaim a barátnőm.Nem tudom mit tegyek.

2014. jún. 28. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ki, ugyanis a törvény már nem véd oly módon téged hogy ha kidobnak mittudomén 15-14 évesen, akkor a hatóság jól a körmére néz a szülőknek, ez már megszűnik mihelyst elmúlsz 18

Más kérdés hogy nagyon patkány egy szülőnek kell lennie valakinek, hogy kidobja a gyerekét pénz nélkül, konkrétan hajléktalanná tegye, ugyanis azzá válnál hacsak nem vállalsz el valamit, amivel fenntudod tartani magadat...

21F

2014. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Én azt nem értem, hogy a mai 18 évesek hogy-hogy ezzel nincsenek tisztában, hogy ők már nagykorúak és nem köteles őket senki eltartani? Régen hogy lehet, hogy ez nyilvánvaló volt és ma meg nem az?
2014. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
50%
Ha a háznak te is tulajdonosa vagy, akkor nem dobhat ki.
2014. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tulajdonos a hazban, akkor elkuldhet.

Mielobb allj a sajat labadra!

2014. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit tehetsz, az ebben az esetben csak az albérlet és egy nagyon jó munkahely megszerzése. Vagyis első lépés: munkakeresés, bármilyen, amiből már ki lehet egy olcsó albérletet fizetni és meg lehet élni. Második lépés keresni egy olyan szakmát, amiből meg lehet úgy élni, hogy még saját lakásra is tudj gyűjteni. Vagy alternatíva keresni egy olyan feleségjelöltet, akinek már van egy lakása. Sajna más most nekem sem jut eszembe.
2014. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogilag igen.
2014. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Azért a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy amíg nappali tagozaton az első szakkepesitesed megszerzéséért tanulsz (legyen az akar 6 év orvosi egyetem), rokontartasi kötelezettsége van. De edesanyadnal kerelmezhette volna akar évekkel ezelott is az elhelyezesedet. Vagy elkuldhet kollegiumba, es letudhatja a rokontartast havi 20e forinttal mondjuk. Nem tudom, milyen terveid vannak, de akar tanulsz tovább, akar meg középiskolás vagy (mert sokan kezdtek kesobb mar az altalanost is), akar egyik sem, én a helyedben egy nyugodt pillanatban leülnek beszelni az apámmal, hogy mi a gondja velem, es igyekeznek valami tartható megállapodásra jutni vele.
2014. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért nem menekülsz el ebből a rossz légkörből? Komolyan nem értelek. Az igazán jó barátok megmaradnak.
2014. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!