Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem ezt meg édesany...

Hogy beszéljem ezt meg édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Amióta élek (30 éve kereken) édesanyám mindig isa legfőbb kritikusom volt.

Három testvérem van, két húgom és egy öcsém. A nagyobbik húgom pár éve közel 20 kilót adott le. Előtte sem volt csúnya, sem kövér de így irtó vékony és szép lett. Viszont innentől kezdve mindig csak az összehasonlítgatást kapom tőle. Miért nem fogyok le? Olyan szinten kikészített idegileg, hogy komolyan fontoltam, hogy beszedek egy marék gyógyszert. Tudom, gyenge vagyok. Akkor össze is vesztünk és a tesóm is mellém állt. Ő a mai napig próbálja éltetni a nem létező önbizalmam: hogy szép vagyok és nem mindenki egyszálbél.

Igen, lehet, hogy duci vagyok és lehet, hogy lusta is de elfogadtam. Van egy párom aki szeret van egy közös lányunk, mindenünk megvan ami kell és ami fontos.

Mégis újra kezdődött ez a "terror". Édesanyám 'majd mindennap jön nekem egy fogyókúrás cikkel, hogy "hát én (mármint ő) ezt ki próbálja". A múltkor már azt találta ki , hogy a füge levélből lehet teát csinálni ami égeti a zsírt, mert "valamit most már tényleg ki kell találni". Ahogy ezt kimondta láttam rajta, hogy "hoppá, elszóltam magam!". De a hétvégén jött a feketeleves. Kislányom ott aludt és mikor másnap mentem érte éppen jóízűen falatozott. Én meg viccesen megjegyeztem, hogy hát ma még biztosan nem evett. Erre jön az evidens válasz: "kövér, le kell fogynia" (két éves a gyerek, biztos nem rá értette. Jó husikában van de nem kövér). És még tudnék jó pár kis apró megjegyzést írni... az összes rosszul esik.

Vagyok aki vagyok. Nem értem miért nem tud így elfogadni. Miközben ő maga sem vékony: 165cm és kb 80-85kg.

Mára odáig jutottam, hogy már senkinek sem panaszkodom. Csak magamban őrlődöm.

Én csak azt akarom, hogy elfogadjon. Hogy ne vágjon az arcomba semmit. Én szeretem őt úgy ahogy van.

Persze tudom, hogy aggódhat akár az egészségemért is. De úgy érzem ezt szebben is tálalhatná.

Egyszerűen utálom magam. Utálom aki a tükörben visszanéz rám. Mikor elérem, hogy a tükörképemet szépnek látom, akkor jön tőle egy újabb megjegyzés és minden összedől. (Rusnya ez a nadrág rajtad..stb).


De a legjobb, hogy már a saját otthonomban is semmibe vesz. Ha átjön, akkor azt veszem észre, hogy felmos, söpör vagy tűzhelyet takarít, mert én "még arra sem vagyok képes, hogy jó háziasszony legyek".

Ha rászólok akkor az a vége, hogy ordítunk egymással. Az a legnagyobb baj anyumban, hogy azt hiszi, hogy ha minél hangosabb akkor neki van igaza. Bennem meg felmegy a pumpa és én is hangos vagyok. De szépen nem lehet vele beszélni. Viszont egyre kevésbé bírom már a kirohanásait...

(Bocsánat ha hosszú lettem).



2014. jún. 10. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Számomra felfoghatatlan, hogy sok szülő miért teszi tönkre a saját gyermeke önbizalmát! Neked már van egy saját családod, ne másnak akarj megfelelni(úgy tűnik nem is tudnál, hiszen mindenbe bele lehet kötni) Anyukádat meg kicsit helyre kellene tenned, vegye már észre magát.
2014. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg rajta átnézni. Az ilyenek akkor unják meg a terrorizálást, amikor rájönnek, hogy nem érdekel téged. Hagyd csak, hagy mosson föl, takarítsa ki az egész lakást, legalább neked nem kell vele foglalkoznod, hanem csinálhatsz mást. Próbálj mindenből hasznot húzni.
2014. jún. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló anyával 'áldott' meg az ég. Az egyetlen dolog, ami segített nekem a távolság volt. Messzire költöztünk és egy évben max. kétszer jön, szigorúan vendégségbe! Azaz leül, és megkínálom üdítővel, ennivalóval és aztán elmegy. Nem nyúl semmihez, és a legkevésbé sem érdekel a véleménye semmiről. Rövid, udvarias beszélgetéseket folytatok vele telefonon heti 1-2 alkalommal, és ennyi. Ha nem harcolod ki az életed határait, akkor ez elharapózik, és tönkremész idegileg. Zárd le a viszonyotokat, húzz határokat és tartasd be őket. Ideje a sarkadra állnod! (én is 30 vagyok, kb. 6 éve "szabad")
2014. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anya 165 centi körül van és 100 kiló. Én 173 és jelenleg 77 (szültem, szülés után híztam, most fogyok), de sose bírja ki megjegyzés nélkül, hogy kövér vagyok, nem áll jól nekem ez a nadrág, vagy éppen mennyi lom van a lakásomban, miért nincs rendesen kitakarítva. Szóval sorolhatnám még. A dolog pikantériája, hogy egy irodában dolgozunk immár 14 éve. Csak most pihenőn vagyok a picivel és eszembe sincs igénybe venni a gyed extrát, kell még a kikapcsolódás. Na szóval én egyszerűen nem foglalkozok vele, elengedem a fülem mellett. Néha morgok, de tovább lépek és élem az életem és nem hagyom, hogy befolyásoljon.

Ha téged zavarnak a plusz kilók, akkor tegyél ellene, de ha te így érzed jól magad, akkor mi a fenéért idegesít?


Ja, és most esett le nekem, hogy engem a tesómnak, őt nekem dicséri adott dolgokért, de a szemünkbe nem mondja.

2014. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!