Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen mégis, hogy lehetne...

Ezen mégis, hogy lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Most érettségizem és tanulnom kellene. Ehelyett inden nap takarítok,főzők, ég anyámék szobáját is én takarítom, naponta háromszor mosogatok,terigetek meg mosok habár azt a gép csinálja. Napontna 3 órába telik mire rendbe rakok mindent aztán főzés,aztán jönnek a tesóim (12 éves és 13 éves) akik egyből felfordulást csinálnak és kezdhetek mindent ujra ha itthon vannak akkor ne lehet tanulni,mert zavarom őket.

A szüleim lustának tartanak, még a fürdővizet is én csinálom anyámnak is ... aztán meg nem csinálok semmit mondják ők ,tanulásra időm lenne de itthon vannak.. és nem lehet.. zavarok. Ők a szülei és a tesóim semmiben nem segítenek. Mit tehetnék?



2014. jún. 10. 07:53
 1/7 A kérdező kommentje:
elnézést a betű kihagyásokért.. nem jó a billentyűzetem :/
2014. jún. 10. 07:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs egy külön szobád, aminek zárni lehetne az ajtaját? Akkor menj ki egy padra vagy a mezőre egy pléddel és ott tanulj. Reggel kimész, este hazamész. Biztos lesz veszekedés pampogás, de ne foglalkozz vele. Hagyd az otthoni munkát a csudába, az nem csak a te dolgod.
2014. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el könyvtárba tanulni, akkor nincs ilyen.
2014. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Reggel gyorsan csináld meg a napi teendőket, aztán irány a könyvtár vagy egy osztálytárs és lehet egész nap tanulni.
2014. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj ,de megvan édesanyádról a véleményem ... :/ Nem vagy már kislány .. nyisd ki a szád . Mondd meg ,hogy a te kapacitásod is véges ,joggal várod el ,hogy tiszteletben tartsák ,most sokkal fontosabb dolgod van .Én magam után elpakolnék aztán kalap kabát ...Édesanyádnak mi dolga van ,hogy nem bír/akar családanyaként és háziasszonyként funkcionálni ? Még neki kellene a tehet a válladról levenni ,hogy a tanulásra tudj koncentrálni ! 33/N
2014. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) meg próbálom hogy kiülök a parkba az hátha bejön :)



Nekem sincs más véleményem róla csak lenne már munkám és elköltöznék.. de addig nem lehet sajna :/

2014. jún. 10. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy naponta ennyi meg ennyi óra tanulásra van szükséged. Ha már olyan ügyesen beosztják az idődet, akkor mondják meg azt is, hogy azt az X óra tanulást mikor végezheted el reggel 8 és este 10 között összefüggő időtartamban. És amikor ők meghatározzák, akkor mindenki elmehet a kívánságaival a búsba. Ha gyerekként kezelnek, de felnőttséget várnak el tőled, akkor használd ki a kiskapukat ;)
2014. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!