Milyen ember lesz abból, akit azzal az elvvel nevelnek az ősei, hogy ha egyetlen apró hibát vét, azt száz jótettel sem fogja tudni helyrehozni?
1. Vannak ennek a nevelési módszernek hátulütői?
2. Nem fogja egy idő után azt érezni a gyerek, hogyha nem végez 100%-os munkát, akkor szaralak lesz?
3. Vagy inkább pont, hogy egyre ügyesebb, magabiztosabb lesz?
3. Erősíti, vagy gyengíti a gyerek önbizalmát a tökéletességre nevelés?
4. Tökéletességre nevelés, vagy a tökéletességet megközelítő állapotra való törekvés nevelése a célszerűbb?
Hazugságra nevel. Hogy eltitkolja a hibáit, féljen hogy lebukik.
Tökéletesség nincs!
Csak azt tanulja meg így a gyerek, hogy soha nem lesz elég jó.
Szerintem egy szülő se várjon el többet el a gyerekeitől, mint amire képes.
Egy emberi roncs lesz belőle.
"1. Vannak ennek a nevelési módszernek hátulütői?"
Ez nem nevelési módszer, hanem a lelki terror egy rendkívül aljas formája. Az ilyen "nevelést" kapott ember holtig pedálozik azért, hogy mindene tökeletes legyen, és retteg attól, hogy a legapróbb hibát is véti. Ez egy idő után egyszerűen megfojtja, mert meg sem mer mozdulni, vagy átcsap az ellenkezőjébe és mindent átabotában csinál. Így is, úgy is a szülei szemében nem lesz elég jó és szar ember lesz belőle.
"2. Nem fogja egy idő után azt érezni a gyerek, hogyha nem végez 100%-os munkát, akkor szaralak lesz?"
Lásd fent. Már megválaszoltam. És kérdezz meg erről egy anorexiás topmodellt vagy egy átlagos szellemi színvonalú, de mindig jókislány-jókisfiú, tüchtig színötöskét.
"3. Vagy inkább pont, hogy egyre ügyesebb, magabiztosabb lesz?"
Soha. Az ügyességhez és a magabiztossághoz éppen a fordítottja kell: megdícsérni mindenért, amit tesz, különösen azért, amit önállóan megcsinál, és a hibákat soha nem folyton felemlegetni, hanem megbeszélni és túllépni azokon.
"3. Erősíti, vagy gyengíti a gyerek önbizalmát a tökéletességre nevelés?"
Teljesen tönkreteszi. Soha nem lesz önbizalma, egy morzsányi sem. Lásd a rendkívül hibás és rossz, magyar hibakereső neveléssel élő oktatási rendszert.
"4. Tökéletességre nevelés, vagy a tökéletességet megközelítő állapotra való törekvés nevelése a célszerűbb?"
Egyik sem. Tökéletes ember nincs, de a tökéletességi mizériába belezakkant ember annál több van. (Bele is lehet őrülni!) Emberré nevelés a legjobb. Tökéletesedni ráért maga is az adott ember, ha a belső motorja arra hajtja.
Ps: A szövegemet elmentettem. Ha meglátom valaha is, hogy bárhova is felhasználtad, beperellek.
Szia!
Nos ezek sokmindentől függenek. "ha egy szöget beleversz egy deszkába, annak helye akkor is ott marad, hogyha kihúzod". Remélem érthető a hasonlat. Részben igaz ez az állítás, de én semikképp sem nevelném így a gyerekem. Persze éreznie kell a hibák súlyát, ám ez hamar össze is törheti az önbizalmát. Attó is függ ez a fajta nevelés, hogy milyen szemszögből közelítjük a problémákat pl.: Mondhatom azt, hogy "Szerencsétlen vagy, nem tudsz semmit rendesen megcsinálni" és azzal is felelhetünk, hogy " ennél te sokkal többet is tudsz". Gyerekeknél a szigor és a szabadság megadásának megfelelő kombinációja a legfontosabb. Az utolsó kérdésedre pedig azt mondanám, hogy fontos a lehető legjobb állapot a gyereknek, hisz a környezete ás lelki állapotától nagyon is függ a teljesítménye. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!