Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha az ember...

Mit lehet tenni, ha az ember gyereke kamaszként egy szektához akar csatlakozni?

Figyelt kérdés
A kérdés nem elméleti, anno én voltam a gyerek, aki kacérkodott a dologgal, szerencsére nem lett belőle semmi, de a szüleimet nem izgatta a dolog. Az egyik kiemelt kérdés miatt gondolkodtam el rajta (ugyanaz a "felekezet"), hogy vajon mit tehettek volna/mit kellett volna tenniük, és ha nekem lesz gyerekem, én mit csinálhatnék...
2014. máj. 7. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Szabad akarat, ha menni akar menjen.Ő tapasztal-jót vagy rosszat.
2014. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

A francokat szabad akarat. 18 éves koráig a szülőnek joga és KÖTELESSÉGE megóvni a gyermekét. Még akkor is ha vallásról és főleg akkor ha egy (akár destruktív) szektáról van szó.


Mit lehet tenni? A tiltás nem szokott használni, nem csak ilyen kérdésekben hanem általánosságban. Én azt tenném, hogy felkeresnék olyan embereket akik megjárták a szektát és "bennfentesként" el tudják mesélni a gyereknek, hogy a csábító szövegek mögött mi is van a háttérben. Van már több a témával foglalkozó dokumentumfilm is. Megtörtént eseteket feldolgozva a résztvevők kommentárjával, elbeszéléseivel..

2014. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Csakis az segít, ha bármilyen segítséggel, ahogy előttem is írta a második válaszoló, felnyitod a gyerek szemét. Ráhagyni én se hagynám rá, hiszen pont hogy a józan ítélőképességét veszti el egy ember a szektában, tehát nem tud önállóan helyes döntést hozni.


Tehát a gyerek gondolatait kell megváltoztatni, és azt elérni, hogy Ő maga ne akarjon odamenni. Különben jaj neki. Ha egyszer tényleg belekerül akkor nem igen lehet onnan kiszedni.

2014. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó: ha valamit tiltasz egy kamasznak, csak azért is tolni fogja. Ha nem tiltod, 1-2 alkalom és megunja, és saját maga lép.:)
2014. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
2-nek írtam.
2014. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Csalódott lennék, ha a tőlem kapott tanítás ellenére is egyszer csak vallások felé fordulna. Ez esetben osztanék-szoroznék, hogy mennyire káros az adott vallás, és ennek megfelelően döntenék arról, hogy engedjem-e neki vagy sem.
2014. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nem fogja megunni. A legtöbb szekta képes beszívni még az értelmes, érett ítélőképességgel rendelkező felnőtteket is. Így vannak felépítve. Ezek ellen a jól felépített pszichológiai csapdák ellen egy gyerek védtelen. Ha hagyod, hadd csinálja majd megunja azzal csak azt éred el, hogy minimum tönkreteszi az életét, a fiatalságát. Rámehet az egész élete...
2014. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Na, akkor most én beszélek tapasztalatból.

A tesóm krisnás. 16 évesen csatlakozott. Nagyon hamar durván belekerült, vega lett, nem lehetett többet neki abban az edénykészletben főzni stb. Minden nap órákat imádkozott.


Mi mindig is nagyon liberális család voltunk. Anyukám sohasem tiltott ok nélkül. Ez se tiltotta soha, nem kötekedett miatta, folyamatosan csak a bizalmát mutatta a tesóm felé.


Végül szerintem ez vezette vissza a tesómat hozzánk. Az első két évben volt olyan szakasz, amikor szerintem simán leszakadt volna rólunk, ha bármelyikünk egy rossz szót szól. Elüldöztük volna vele, és most valami krisnás templomban élne a farmon. De nem ez történt. Az történt, hogy továbbra is vega, továbbra is krisnás, de már kritikusabb, ésszel csinálja, ugyanúgy, mint bármelyik más vallást bármelyik más ember. Imádjuk, ő is imád minket, a vegaságát meg már megszoktuk és tiszteljük. Ennyi. Nem erőltettük rá a világnézetünket, cserébe nem is vesztettük el.

2014. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Ja és ez mostanáig cirka 15 éve tartó történet.
2014. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
És nagyon egyetértek valamelyik első hozzászólóval: ha tiltod, akkor csak azért is csinálja, és ez egy szektánál/vallásnál pláne így van, hiszen ott tök könnyű azt mondani, felekezettől függően: anyám meg apám meg akarják tiltani, mert az ördög vezeti őket/bűnösök/tudatlanok/démonok. És még inkább a lelki vezetője felé fordul, aki (ha balszerencsés a "szekta"választás) amúgy is azt akarja beleverni a fejébe, hogy forduljon el a családjától. Persze hogy el fog. De ha a lelki vezetőtől azt hallja, hogy a családod r_hadék, és mellette a fiatal a családja részéről megértést és kedvességet tapasztal, akkor máris nem működik olyan jól a családtól való elfordítás.
2014. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!